Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

9.12. Golf v zahraničí

07.12.2008 | Redakce | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

The Nedbank Challenge, Sun City, Jižní AfrikaAustralian PGA Championship, Coolum, AustráliePGA Tour – Q-School, La Quinta, Kalifornie, USALadies PGA Tour – Final Qualifiyng Tournament, Daytona Beach Florida, USA

 

The Nedbank Challenge, Sun City, Jižní Afrika
Dvanáct vybraných hráčů  hrálo na  hřišti Gary Playera v jihoafrickém Sun City  27. ročník The Nedbak Golf Challenge, známý  jako Milion Dollar Challenge.  Vítěz bere 1,2 milionů, druhý 600.000, třetí 400.000  a poslední 200.000 dolarů.  Pozváni byli loňský  vítěz, vítěz  jihoafrického Order of Merit, vítězové majorů a světového žebříčku.
Jednoznačně zvítězil Švéd Henrik Stenson (-21). O děvet ran porazil druhého Američana Kenny Peryho (-12). Na třetím místě skončil další Švéd Robert Karlsson (-9). Loňský vítěz Trevor Immelman skončil na 10. místě.
Dotace turnaje je 4,5 milionu dolarů, 90 milionů českých korun.  Odměna vítěze 1,2 milionů dolarů představuje 24 milionů českých korun.(foto: nedbankgolfchallenge.com)

Odkazy:              Hřiště na satelitní mapě     Oficiální stránka turnaje

 

Australian PGA Championship, Coolum, Austrálie
Prvních deset míst obsadili domácí Australané. Zvítězil Geoff Ogilvy (-14) , který o dvě rány předstihl druhého Matthew Goggina (-12). O třetí místo (-11) se podělili Peter Senior, Scott Strange a  Rod Pampling.
Další umístění: 11. Clark (-9), 18. N.Green (-6), 24. Appleby (-4). Cutem neprošli Daly a  Lonard.
Dotace turnaje je 1,8 milionu australských dolarů, 23 milionů českých korun. Vítěz obdrží 270.000 australských dolarů, 3,5 milionů českých korun.
(foto: championship.pga.org.au)

Odkazy:           Oficiální stránka mistrovství     Stránka australské PGA 

 

PGA Tour – Q-School, La Quinta, Kalifornie, USA
Osmadvacet  karet je rozdáno. Šestikolové finále kvalifikace na ročník 2009 PGA Tour se odehrálo na dvou vedle sebe ležících hřištích PGA West – Nicklaus a Stadium. Přes 160 hráčů bojovalo  o 25 postupových  míst na příští sezónu. Byla tu jména ostřílených hráčů jako Ted Purdy, Bryce Molder, Jason Gore, Kevin Stadler  a dalších, kterým se buď nevyvedla sezóny nebo se turnajové série PGA teprve dostávají.
S  velkým náskokem zvítězil Američan Harrison Frazar (-32) , který zahrál ve čtvrtém kole fantastických 59, třináct úderů pod par.
O osm ran zpět jsou  na druhém místě  (-24) James Nities a Derk Fathauser. Kartu nezískali Bryce Molder, Jason Gore, Kevin Stadler.
Americká pohádka se uskutečňuje pro jednatřicetiletého Briana Vraneshe, který v posledním kole zahrál 65 a na poslední chvíli se protáhl pod zavírajícími se dveřmi. Číšník  a roznašeč pizzy  uskutečnil v pondělí svůj sen, hrát na PGA Tour. Nyní bude hrát se svými přáteli Patem Perezem a Charley Hoffmanem.

Odkazy :       PGA West         Hřiště na satelitní mapě

 

Ladies PGA Tour – Final Qualifiyng Tournament, Daytona Beach Florida, USA
Finále kvalifikace na ročník 2009 Ladies PGA Tour se odehrává ve floridské Daytona Beach. 140 hráček bojovalo o postupová místa na další ročník.  Asi nejznámější je Michelle Wie. Ale o kartu se snaží také ostatní hráčky světové a evropské tour  Amy Jang, Anja Monke, Anna Rawson, Ashleig Simon, Tania Elosegui, Liz Janangelo, Martina Eberl, Miriam Nagl a Violeta Retamoza.
Nedělní páté kolo znamená postup do ročníku 2009 pro vítěznou Američanku Stacy Lewisovou (-18), druhou Korejku Amy Yang (-15) a třetí Američanku Annu Grzebien (-14). Kartu  také získaly  Michelle Wie, Sofie Giquel, Mollie Fankhauser,  krásná Australanka Anna Rawson, Anja Monke,mladá jihoafričanka Ashleigh Simon a dvacet dalších.
Dalších 50 hráček
 v pořadí získalo karty s různou priroitou.

Odkazy:      Hřiště LPGA International        Hřiště na satelitní mapě