Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

9.11. Golf v zahraničí

09.11.2009 | Redakce | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

European PGA Tour – WGC – HSBC Championship, Šanghaj, Čína – zvítězil Phil Mickelson, Tiger Woods na 6. místě

Ladies PGA Tour – Mizuno Classic, Mie, Japonsko – zvítězila Korejka Bo Bae Song

Ladies European Tour – Daishin Securities Tomato Tour Korean Ladies Masters, Jeju, Jižní Korea – zvítězila domácí Hyun-Ji Kim, Zuzana Mašínová neprošla cutem

The Spirit International Amateur Golf Championship , Trinity, Texas, USA – Česká republika skončila na 19. místě

European PGA Tour – WGC – HSBC Championship, Šanghaj, Čína (5. – 8.11.2009)

Zvítězil Američan Phil Mickelson (- 17). Tiger Woods se poslední dvě kola podstatně zhoršil a skončil na 6. místě pět ran za vítězem (-12).

Parádní kousek předvedl jihoafrický veterán Ernie Els. Z 28. místa po druhém kole poskočil ve třetím na 8. pozici a z té se vyrovnaným rekordem hřiště 63 v posledním kole dostal až na konečnou druhou příčku za Mickelsona ()-16). Třetí místo získal nenápadný Ryan Moore (-15). Podobně jsko Els se ze 17. vyšvihl až na 4. místo mladý severoirský Hhráč Rory McIlroy (-14). Obhájce loňského vítězství Sergio Garcia skončil a třiadvacátý (-7). Domácí Číňané se ukázali pouze v prvních kolech, Lin Wen-tang zahrál 68, pak se ale odsunuli do spodní části výsledkové listiny.

Další umístění: 5. Watney (-13), 6. Kaymer, Woods (-12), 8. Westwood (-11), 10. Goosen, Kim, Ogilvy (-10), 25. Harrington (-6), 40. Stenson (-1), 45. Poulter (E).

Přední turnaj evropské túry byl letos poprvé zařazen do série World Golf Championship.

Díky tomu v turnaji hrála světová a evropská špička. Na startu byli Woods, Mickelson, Casey,Westwood, Harrington, Stenson, Garcia, Poulter, Els, Goosen, Sabbatini a další. Ze světového žebříčku chyběl Stricker, Perry a Furyk.

Loni se turnaje účastnil Phil Mickelson, skončil na 8. místě. Obhajoval Španěl Sergio Garcia, který zde loni zvítězil v rozehrávce nad Angličanem Wilsonem.

V Šanghaji také loni začalo počítání pro nový formát Order of Merit Race to Dubai.

Hřiště Shenshan International Golf Clubu má par 72 a délku 6.531 metrů

Dotace turnaje stoupla z loňských pěti na sedm milionů dolarů, 125 milionů českých korun.

Ladies PGA Tour – Mizuno Classic, Mie, Japonsko (6. – 8.11.2009)

Zvítězila Korejka Bo Bae Song (-15) před trojicí hráček Lorena Ochoa, Hee Young Park a Brittany Lang s konečným skore -12. Lorena Ochoa se tři kola pohybovala uprostřed startovního pole, zabrala až ve čtvrtém, kdy vyrovnala nejlepší číslo turnaje 64 Japonky Akam Iijima a vyhoupla se na druhé místo.

Další umístění: 5. Tseng, Shin (-11), 9. I.K. Kim (-10), 29. Webb (-5), 62. Gal (+2), 77. Castrale (+9)..

Pro zajímavost asijské jménotvornosti: hraje šest hráček s příjmením Lee, čtyři s příjmení Kim, tři s příjmením Park. Čtyři hráčky mají ve jméně slovo Young a dvě slovo Song.

Hřiště má má par 72 a délku 5.949 metrů.

Dotace turnaje je 1,4 milionů dolarů, 25 milionů českých korun, vítězka obdrží 210.000 dolarů 3,8 milionu českých korun. Loni zvítězila Číňanka Jiyai Shin.

Ladies European Tour – Daishin Securities Tomato Tour Korean Ladies Masters, Jeju, Jižní Korea (6. – 8.11.2009)

Korean Ladies Masters bylo čistě korejskou záležitostí, kterouu jen mírně narušily australská kráska Anna Rawson a Angličanka Rebecca Coakley.

Tři domácí hráčky Sarah Lee, Hyun-Ji Kim a So Yeon Ryu šly do rozehrávky (-1). Na první jamce odpadla Lee, Kim a Kyu musely hru pro tmu přerušit. V pondělní dohrávce zvítězeila Hyun-Ji Kim. Na pátém místě jsou Rawson a Coakley (-1).

Česká hráčka Zuazana Mašínová hrála v prvním kole 75, v druhém 81 a neprošla cutem do posledního kola.

Další umístění: 13. Schaeffer (+4), 34. Brewerton (+9), 37. Skarpnord (+10).

Ladies Europan Tour (LET) zůstává v Asii na nejjižnějším korejském ostrově Jeju. Asijským hráčkám se postaví Gwladys Nocera, Marianne Skarpnord, Anna Rawson, Veronika Zorzi. Turnaje se účastní česká hráčka Zuzana Mašínová.

Hřiště Cypress & Golf Resortu má par 72 a délku 5.763 metrů.

Doatce turnaje je 300.000 dolarů, 5,5 milionu českých korun. Loni zvítězila Korejka Seo Hee-Kyung.

The Spirit International Amateur Golf Championship – Trinity, Texas, USA (4. – 7.11.2009)

Česká republika skončila v soutěži národů na předposledním 19. místě před Mexikem. V mužské části skončili Jiří Korda s Davidem Procházkou na 14. místě. V ženské soutěži skončily Klára Spilková s Karolínou Vlčkovou na předposledním 19. místě před ženami Mexika.

V národech zvítězily USA (-45), v mužích Itálie (-27), v ženách USA (-24).

The Spirit International Amateur Golf Championship je soutěž dvaceti dvoučlenných anatérských reprezentačních družstev. Hraje se každý druhý rok, střídá se s Mistrovstvím světa. Turnaje se účastní pozvaná družstva z nejvýše dvaceti zemí na základě výsledku z Mistrovství světa 2008 v Espirito Santo Trophy a Eisenhower Trophy.

V roce 2007 skončilo mužské družstvo České republiky v The Spirit na 7. místě, zvítězila Anglie. Ženské družstvo se umístilo na 12. místě, zvítězila Korea.

Tehdy nás reprezentovali Stanislav Matuš, Marek Nový, Kateřina Růžičková a Jessica Korda.

Českou republiku letos reprezentují Jiří Korda, David Procházka, Klára Spilková a Karolína Vlčková. Kapitánem je Miroslav Holub.

Hraje se 72 jamek best ball. Počítá se pět soutěží: Pohár národů, družstvo muži, družstvo ženy, jednotlivci muži a jednotlivci ženy.

Američané si turnaj The Spirit velmi považují. Důkazem je, že v americkém týmu hraje Alexis Thompson a kapitánkou je Paula Creamer.

Záběry z turnaje můžete sledovat v internetové televizi. V Texasu jsou o 7 hodin nazpět.