US PGA Tour – The McGladrey Classic, Sea Island, Georgia, USA
Ladies PGA Tour – Navistar  LPGA Classic, Prattville, Alabama, USA

US PGA Tour – The McGladrey Classic, Sea Island, Georgia, USA  (7. – 10.10.2010)

Neděle – finálové kolo
Vítězem se stal Heat Slocum (-14) . Na druhém místě skončil rozdílem jedné rány Bill Haas (-13). O třetí místo se dělí hned tři hráči  Robert Allenby, Arjun Atwal a David Toms (-12). Nejlepší kolo zahrál Charles Howell III, který zahrál -8 a celkové skončil na děleném 6. místě.
Další umístění:   12.  Z. Johnson (-8), 25. Kuchar (-7), 33. D. Love III, Charlie Wi (-6)

Druhý turnaj Fall Series  už má trochu lepší obsazení. Hrají Matt Kuchar, Zach Johnson,  Davis Love III, Bill Hass, Lucas, Glover, Justin Leonard a Alex Čejka.

Hraje se na hřišti  Seaside Course Golf  Clubu Sea Island v Georgii, s parem 70 a délkou 6.451 metrů.
Dotace turnaje je 4 miliony dolarů, 71 milionů českých korun.

Odkazy :      Sea Island GC ……  Hřiště na satelitní mapě …….    Stránky turnaje
Světový žebříček ….. Finanční žebříček

European PGA Tour – The Alfred Dunhill Links Championship, St Andrews, Canoustie a Kinbarns, Fife, Skotsko (7. -10.10.2010)

Vítězem se stal Martin Kaymer (-17), ve finálovém kole zahrál -6. Na 2. místě skončil Danny Willett (-14), který se blýskl eaglem na 14. jamce.  Třetí skončil John Parry (-13).
Další umístění:  11 Fisher, Westwood (-7), 17. McDoweell (-6),  22. Els (-4),  41. Montgomerie (-1),  53. McIlroy, Goosen(-2).

Alfred Dunhill Championship se odehrává na třech slavných skotských hřištích. Každý hráč odehraje nejméně jedno kolo na hřiští St Andrew, Carnoustie a Kingbarns.

Turnaj má vynikající  obsazení, hraje kompletní evropská špička v čele s Westwoodem, Kaymerem, McIlroyem,  McDowellem  a Elsem. Chybí Jiménez. Hraje také  kapitán vítězného evropského týmu Ryder Cupu Colin Montgomerie. Loni zde zvítězil Simon Dyson.

Odkazy:
Hřiště St Andrews St Andrews  na satelitní mapěHřiště  Carnoustie
Carnoustie na satelitní mapěHřiště Kingbarns …. Kingbarns na satelitní mapě
Stránky turnaje ….. Evropský žebříček ….. Finanční žebříček

Ladies PGA Tour – Navistar  LPGA Classic, Prattville, Alabama, USA  (7. -10.10.2010)

Vítězkou se stala Katherine Hull (-19). Na 2. místě skončila Brittany Lincicome (-18). Cristie Kerr neudržela vedení po třetím kole a skončila na děleném třetím místě s Na Yeon Choi (-17). Mika Miyazato obsadila dělené 8. místo. Patnáctiletá Alexis Thompson (-11) zahrála své nejslabší kolo(E) na turnaji a skončila na děleném 16. místě. Spolu s ní obsadila 16. místo i Paula Creamer (-11).

Na listině přihlášených letos chybí dost hráček ze světové špičky, např.  Shin, Tseng, Pettersen nebo Wie. Papírově nejlepší hráčkou je Japonka Ai Miyazato.
Hraje se na hřišti RTJ Golf Trail, Capitol Hill, The Senator s parem 72 a délkou 6.077 metrů.
Doatce turnaje je  1,3 milionu dolarů, 13 milionů českých korun. Loni zde zvítězila Lorena ochoa.

Odkazy:   ….. Hřiště Senator …… Stránky na satelitní mapě …. Stránky turnaje