Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

6.7. Golf v zahraničí (2. – 5.7.2009)

04.07.2009 | Redakce | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

PGA Tour – AT&T National hosted by Tiger Woods, Bethesda, Maryland, USA –  zvítězil Tiger WoodsEuropean PGA Tour –  Open de France Alsthom, Paříž, Francie  – zvítězil  Němec Martin KaymerLadies PGA Tour – Jamie Farr Owens Corning Classic, Silvania, Ohio, USA – zvítězila  Korejka Eunjung YiLadies European Tour – SAS Ladies Master, Larvik, Norsko   – zvítězila Italka Diana Luna, Zuzana Mašínová neprošla cutemMistrovství Evropy družstev mužů, Conwy, Wales    –  zvítězili Skotové, Češi skončili na konečném 18. místě
PGA Tour – AT&T National hosted by Tiger Woods, Bethesda, Maryland, USA (2. – 5.7.2009)
Zvítězil hostitel Tiger Woods (-13), letos potřetí a po šedesáté osmé v kariéře. Na druhém místě skočil Hunter Mahan (-9), který v posledním kole zahrál 62 ran a překonal  rekord hřiště. Třetí místo (-9) získal obhájce Anthony Kim.
Další umístění: 4. Molder (-8), 5. Snedeker, Glover (-7), 7. Singh, Furyk (-6), 16. Love III (-4), 35. O´Hair (+1), 40. Marino (+2), 48. Weir, Hoffman (+4),   66. Watney (+9), 73. Davis (+11).
Cutem neprošli:  Casey, Howel III, Choi, Allenby, Perez, Na.
At&T je Woodsův turnaj, světová jednička vystupuje jako hostitel. Letos se neučástnilo dost hráčů první desítky. Nehráli Mickelson, Garcia, Perry, Zach Johnson, Stenson, Ogily, Stricker, Harrington, Els. Woddsovi se postavili Casey, Singh, O´Hair, Furyk, Glover, Watney, Na  a Alex Čejka.
Hřiště Congressional CC má par 70 a je dlouhé 6.607 metrů. Na hráče čekaly  102 pískové bankry a 5 vodních překážek. Rychlost greenů byla 12 stop.
Rekord hřiště je 63 úderů.
Nejtěžší jamkou má být č. 1, upravený par 5, kde loni nebyl uhrán jediný eagle a pouze 27 birdie.
Nejlehčí je jamka č. 16, par 5. Loni zde byly uhrány 3 eagle a 128 birdie.
Dotace turnaje je 6 milionů dolarů, 110 milionů českých korun. Woods obdržel za vítězství  1,08 milionu dolarů, zhruba 20 milionů českých korun.  Loni zvítězil Anthony Kim.
foto: Getty Images

Odkazy: ….. Congressional CC ….. Hřiště na satelitní mapě ….. Stránky turnaje ….. Světový žebříček ….. Finanční žebříček

European PGA Tour –  Open de France Alsthom, Paříž, Francie (2. – 5.7.2009)
V rozehrávce s Angličanem Lee Westwoodem zvítězil  hned na první jamce mladý Němec Martin Kaymer (oba -13). Westwood se natlačil do rozehrávky výkonem 65 v posledním kole. Oslnivý Argentinec Rafa Echenique, který v turnaji dlouho vedl, neudržel skore. V poslední devítce dokonce spáchal dvě triple bogey a zřítil se o dvanáct míst na konečnou  13. pozici.  Třetí místo získal Angličan Ian Poulter (-10).
Cutem neprošli Cabrera, Harrington, Brier, J.M.Singh, McDowell,  Oosthuizen.
John Daly odstoupil.
Turnaj byl  velmi dobře obsazen. Hráli Harrington, Jiménez, Westwood, Montgomerie, Kaymer, Cabrera a mnoho dalších z evropské špičky.
Hřiště Le Golf National v Paříží má par 71 a délku 6.675 metrů.
Dotace turnaje je 4 miliony euro, 104 miliony českých korun. Z toho prémie pro Kaymera  je 666.660 euro, 17 milionů českých korun.  Loni zvítězil Pablo Larrzábal.
foto: Getty Images

Odkazy: …. Le Golf National …..  Hřiště na satelitní mapě ….. Stránky turnaje ….. Evropský žebříček ……. .Finanční žebříček Race to Dubai

Ladies PGA Tour – Jamie Farr Owens Corning Classic, Silvania, Ohio, USA (2. – 5.7.2009)
Zvítězila Korejka Eunjung Yi. O vítězství rozhodla rozehrávka s Američankou  Morgan Pressel obě -18). O třetí místo se podělily Michelle Wie, Seon Hwa Lee a Song Hee Kim (-16).
Další umístění: 6. Pettersen, Tseng (-15),  8. Ochoa, Castrale (-14), 17. Kerr, Shin (-12), 49. Stanford (-6).
Cutem neprošly: McPherson, Oh, Lincicome.
Odhlásila se  Paula Creamer, Sandra Gal odstoupila v prvním kole.
První desítka žebříčku byla na startu kompletní.  Hrály Shin, Tseng, Kerr, I.K.Kim, Ochoa, Stanford, Pettersen, Creamer, Wright, a Mc Pherson. Přidaly se k nim Wie, Castrale, Davies, a Pressel a dav korejských hráček.  S příjmením Kim jich hrálo osm, s příjmením Lee pět.
Hřiště Higland Meadows GC má par 71 a délku 8.878 metrů
Dotace turnaje 1,4 milionu dolarů, 27 milionů českých korun. Loni zvítězila Paula Creamer.
foto: ladieseuropeantour.com

Odkazy: ….. Higland Medows GC….. Hřiště na satelitní mapě …..  Stránky turnaje …. Světový žebříček …..  Rolex Ranking


Ladies European Tour – SAS Ladies Master, Larvik, Norsko (2. – 4.7.2009)  
Zvítězila Italka Diana Luna. Je to její druhé vítězství v řadě, minulý víkend vyhrála Ladies Irish Open v Dublinu. Předtím čekala na vítězství pět let. Šestadvacetiletá Italka zvítězila výsledkem -12, o jeden úder před Španělkou Cabanillas-Gomez (-11). O třetí místo (-10) se dělí osm hráček
Česká profesionálka Zuzana Mašínová  počtvrté za sebou neprošla cutem (E).
Další umístění: 3. Zorzi, Elosegui (-10), 12. Brewerton, Giquel  (-8), 19. Skarpnord (-7), 25. Caudal, Nocera (-6).
foto: dianaluna.it

Odkazy: ….. Larvik GC ….. Hřiště na satelitní mapě ….. Stránky turnaje ….. Money List

Mistrovství Evropy družstev mužů 2009, Conwy, Wales (30.6 – 4.7.2009)  
Družstvo mužů České republiky prohrálo v posledním zápase  s týmem Rakouska 3/2 obsadilo konečné 18, místo a před příštím mistrovstvím bude muset projít kvalifikací.  Umístění našich nijak  nevybočuje z výsledků předchozích mistrovství.
Titul Mistra Evropy získalo Skotsko, které ve finále porazilo Anglii 5/2.

Česká republika se ani letos nezbavila prokletí třetího flightu. V posledním zápase Čeští hráči prohráli s Rakouskem těsně 3/2 a obsadili konečné 18. místo.
Případné 17. místo znamenalo, že by na příští mistrovství v roce 2011 postoupili rovnou. Takto musí absolvovat kvalifikaci.

„Dnes to byla veliká škoda,“ řekl pro server cgf.cz bezprostředně po zápase kapitán Miroslav Holub. „Bylo to jako na houpačce, chvilku to vypadalo dobře s námi, chvilku s Rakušany. David Procházka vyhrál 17. jamku a neuvěřitelným úderem z bunkeru dokázal remizovat i 18. jamku. Na 19. jamce bohužel Lukas Nemecz proměnil osmimetrový putt do birdie a do vítězství. Jakub Stanislav vedl po 17. jamce o jednu, bohužel na 18. jamce udělal trojputt a Moritz Mayrhauser jamku získal. Na 19. a 20 jamce oba hráli par, na 21. jamce Rakušan proměnil pětimetrový putt, zatímco Jakub minul 1,5metrový putt do remizy. Škoda, obrovská škoda, neboť kluci opravdu bojovali až do konce. Vím, že to bude znít jako klišé, ale potřebovali jsme trochu toho pověstného štěstíčka. Výsledky jasně ukazují, že jsme na vítězství s Rakouskem měli. Prohrát dvě rozehrávky ze dvou je prostě smůla“ uzavřel Holub.

Umístění našeho družstva se nijak neodlišuje od předchozích šampionátů. V roce 2007 skončili Češi na 19. místě, v roce 2005 na 18. místě a v roce 2003 na posledním, 20. místě.

Ve welšském Conwy se 30.6 – 4.7. koná Mistrovství Evropy družstev mužů. Česká golfová federace vyslala družstvo složené z našich nejlepších hráčů. Reprezentují Jiří Korda, Stanislav Matuš, David Procházka, Jan Ryba, Viktor Skalle a Jakub Stanislav. Nehrajícím kapitánem je Miroslav Holub, družstvo doprovází kouč reprezentace Keith Wiliams. Mistrovtsví je pětidenní, hraje se pět kol. První dvě kola se hrají na rány a podle výsledků budou týmy rozřazeny do flightů  jamkovky  A ( o 1. – 8. místo),  B (o 9. až 16. místo) a C (17. – 20. místo).
foto: WGU

Odkazy: …. Conwy GC …… Hřiště na satelitní mapě ….. Stránky mistrovství