Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

8.3. Golf v zahraničí (3. – 7.3.2010)

08.03.2010 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

zahrgolf_pluto_prevPGA Tour – The Honda Classic,  Palm Beach Garden, Florida,  USA
European PGA Tour – Maybank Malysian Open, Kuala Lumpur
EPD Tour – Amelkis Classic, Marakéš, Maroko
Mezinárodní Mistrovství Španělska

 

ZAhr_PGAPGA Tour – The Honda Classic, Palm Beach Garden, Florida, USA   (4. – 7.3.2010)

Honda Classic 2010 byl sólem pro Kolumbijce Camilla Villegase. Vedl od druhého kola a zvítězil  výsledkem -13, s nebývalým náskokem pěti úderů na druhého  Američana Anthony Kima (-8).  NA třetím místě (-7)  skončil Angličan Justin Rose.
Alex Čejka skončil na 26. místě (+1).
Další umístění:   4. Casey, Vijay Singh (-6).  9. Westwood (-2), 12. Kelly, Holmes, N.Green  (-1),  17. Trahan, Leonard (E),  26. Howell III, Weir, Every (+1), 40. McIlroy, Harrington, Cabrera (+4),  50. Garcia, Snedeker (+5),  67. Els (+8).
Cutem neprošli: Fowler,  Romero, Nitties,  Rollins, Clark, Palmer.

Turnaj je dobře obsazen. Hraje pět hráčů z první desítky finančního žebříčku a  čtyři hráči z první desítky světového žebříčku.  Hrají například Els, Westwood, Casey, Harrington, Immelman,  Leonard, V.Singh, J.M.Singh,  Cabrera, Villegas a Garcia. Účastní se Alex Čejka.
Hraje se na hřišti PGA National Resort & Spa, jednom z nejtěžších hřišť na túře. Má par 70 a délku 6.545 metrů. Rychlost greenů je 10,6 stopy. Na hřišti je 78 bunkerů a 26 vodních překážek.
Rekord hřiště je 64 úderů, v roce 2008  toto číslo  zahrál Luke Donald.
Podle statistik loňského turnaje je nejtěžší jamkou č. 17, par 3. Loni zde nepadlo jediné eagle a pouze 27 birdie. Nejlehčí jamkou je č. 3, par 5. Loni zde sice také nepadlo žádné eagle, zato 144 birdie.
Turnaj má dotaci 5,6 milionů dolarů, zhruba 106 milionů českých korun. Vítěz obdrží 1,008 milionu dolarů, 19 milionů českých korun. Loni zvítězil Korejec Y.E. Yang.

camillo-villegas

 

 

   Camillo Villegas

 

Odkazy:    PGA National Resort & Spa       Hřiště na satelitní mapě        Stránky turnaje

Světový žebříček      Finanční žebříček

 

 

Logo_europeantourEuropean PGA Tour – Maybank Malysian Open, Kuala Lumpur (4. – 7.3.2010)

Zvítězil v Evropě neznámý korejský teenager  Seung-Yui Noh (-14), Druhé místo obsadil velmi známý Korejec K.J.Choi (-13).  O třetí příčku (-12) se podělili Thajec Aphibarnat, Welšan Davies a Dán Soren Hansen.
Další umístění: 19. Chowrasia, Nirat (-5), 34. Kjeldsen, Strange (-2), 39. Dodt (-1), 44. Havret, Wall (E), 65. Brier, Rock (+4).
Cutem neprošli: Drysdale, Kapur, Duadongdecha, Wood, Clarke
Hrálo se na hřišti Kuala Lumpur Golf & Country Club s parem 72 a délkou 6.395 metrů.
Dotace turnaje je 2 miliony dolarů, cca 38 milionů českých korun.

NohSeungYui

 

 

   Seung Yui Noh
   (foto Isifa)

 

Odkazy:    Kuala Lumpur GCC      Hřiště na satelitní mapě        Stránky turnaje
Finanční žebříček Race to Dubai       Evropský žebříček

 

 

logoEPD_60

EPD Tour – Amelkis Classic, Marakéš, Maroko (3. – 6.3.2010)

Zvítězil Němec Marcel Haremza (-13) před Portugalcem Tiago Cruzem (-11) a Angličanem Grantem Jacskonem (-9).  Z našich se nejlépe umístil Petr Skopový na 35. místě (+3), pak Robert Schovánek na 43. místě (+5). Jakub Kučera (73,79) neprošel cutem.

Po tureckém začátku EPD Tour následuje marocká  fáze sezóny. Od 23.2 do 6.3. se  v Maroku odehrají tři turnaje, všechny v Marakéši. Třetí se hraje v Amelkis Golf Clubu.
Hřiště Amelkis má par 71 a délku 6.657 metrů. Turnajů se účastní trojice českých hráčů:  Jakub Kučera, Petr Skopový a Robert Schovánek.

vitez_renault

 

 

   Marcel Haremza
   (foto Ivan Paggio)

 

Bez odkazů

 

rfegMezinárodní Mistrovství Španělska   (3. – 7.3.2010)

SpilkovaKlara3031w

Na Mezinárodní mistrovství Španělska žen Copa S.M. La Reina, reprezentovala  Českou republiku Klára Spilková.
Spilková dosáhla vynikajícího úspěchu, dostala se až do semifinále, mezi nejlepší čtyři hráčky.  V semifinálovém zápase podlehla Švédce Emmě Nilssonové. Zápas o třetí místo se nehraje, Spilková tedy skončila na 3. děleném místě.

V kvalifikaci skončila na 16. místě a v jamkové hře si vedla skvěle. V prvním kole porazila   domácí Almudenu Blasco na 20. jamce. V druhém kole vyřadila obhájkyni titul Francouzku Lucii Andre 1Up.  Ve třetím kole jamkovky vyřadila  Angličanku Hannah Barwood na 15. jamce a postoupila do semifinále mezi čtyři nejlepší hráčky.
V semifinále podlehla Švédce Emmě Nilsson na 15. jamce.

„Nehrála jsem špatně, ale měla jsem více bogey. Soupeřka měla si připravila více šancí do birdie,“ řekla Klára po zápase do telefonu.

„Nilsson byla prostě lepší a na konci zápasu měla obrovské švédské štěstí. Na 14 jamce dala dvacetimetrový putt do birdie a na 15. jamce další desetimetrový putt, taky do birdie. Dnes odpoledne českým barvám štěstí nepřálo, “ píše otec Petr Spilka.

Přemožitelka Spilkové Emma Nilsson hrála  finále s domácí Nereou Salaverria.  Zvítězila Salverria 1 Up.

Na mistrovství Španělska žen jsou zvány hráčky podle výběrových kritérií. Hraje se dvoukolová kvalifikace, ze které postupuje 32 hráček do jamkového pavouka. Mistrovství se odehrává 3. – 7. března na hřišti Golf Platja de Pals. Titul obhajovala Francouzka Lucie Andre.

PrihodaMartin2009_650Na Mistrovství Španělska mužů, Copa de su S.M El Rey v Cádizu reprezentoval  Českou republiku Martin Příhoda. Podle zprávy serveru cgf.cz hrál Příhoda v druhém kole +5, skončil na 42.místě a nepostoupil do jamkovky.

Na mistrovství Španělska mužů jsou zváni hráči podle výběrových kritérií. Hraje se dvoukolová kvalifikace, ze které postupuje 32 hráčů do jamkového pavouka. Mistrovství se odehrává 3. – 7. března na hřišti La Canada,.

 foto Ivan Paggio

Odkazy:
CG Platja de Pals       Hřiště na satelitní mapě
Golf La Canada        Hřište na satelitní mapě
Stránky mistrovství