Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

4.10. Golf v zahraničí

03.10.2009 | Redakce | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

PGA Tour – Turning Stone Resort Championship, Verona, New York, USA  – zvítězil Američan Matt Kuchar,  Čejka na  59. místěPGA European Tour – Alfred Dunhills Links Championship, Fife, Skotsko – zvítězil Angličan Simon DysonLadies PGA Tour – Navistar LPGA Classic, Prattville, Alabama, USA – zvítězila Lorena OchoaLadies European Tour  – Madrid Ladies Masters, Alalpardo, Španělsko –  zvítězila Španělka Azahara MunozMezinárodní mistrovství Turecka, Belek, Turecko    –  Spilková druhá, 36. Studený,  37. Pospíši,  3. Vlčková

PGA Tour – Turning Stone Resort Championship, Verona, New York, USA (1. – 4.10.2009) – 3. kolo
Dnes se dohrávalo playoff o vítězství na Turning Stone Resort Championship, které bylo včera přerušena kvůli tmě. Vaughn Taylor a Matt Kuchar předváděli velmi vyrovnaný boj. O vítězi se rozhodlo až po šesti jamkách (jamka č. 13, 4 par). Taylor zde zahrál svůj drive do vody a dal tak velkou šanci svému soupeři. Kuchar této šance využil a po náročném maratonu tak pro sebe získal první turnajový titul této sezony a na konto si připíše více jak jeden milion dolarů.
Další umístění: 3. Tim Petrovic, Leif Olson (-16) 5. John Senden (-15) 7. Rod Pampling (-14) 12. Rory Sabattini, Scott Piercy, Peter Lonard (-13) 15. Davis Love III (-12) 23. Jonathan Byrd (-10) 29. Dustin Johnson (-9) 35. Adam Scott, Ben Crane, Mathias Gronberg, Brandt Snedeker (-8) 42. K. J. Choi (-7) 59. Alex Cejka (-4)
Cutem neprošli: Woody Austin, John Rollins, Charlie Wi, Robert Allenby, Marc Leishman

Po skončení FedEx Cupu a před Prezident Cupem, utkání družstev USA a zbytku světa, který se uskuteční příští víkend, zřejmě odpočívá celá špička. Do Verony přijela jen druhá a třetí garnitura. Papírově nejsilnějšími hráči podle Money Listu jsou obhájce Dustin Johnson, Rory Sabbatini a John Rollins. Pro nás je zajímavý start Alexe Čejky.
První a nejlépe dotovaný turnaj z podzimní Fall Series se uskuteční na hřišti Atunyote GC.  Hřiště má par 72 a délku 6.842 metrů.
Dotace turnaje 6 milonů dolarů, 151 milionů českých korun. Vítěz obdrží 1,08 milionu dolarů, 27 milionů českých korun.  Loňským vítězem je Dusttin Johnson.

Odkazy: ….. Atunyote GC …… Hřiště na satelitní mapě ….. Stránky turnaje …… Světový žebříček ….. Finanční žebříček

PGA European Tour – Alfred Dunhills Links Championship, Fife, Skotsko (1. – 4.10.2009) – 3.kolo
Angličan Simon Dyson získal titul na Alfred Dunhills Links Championship (-20).  Za ním o tři rány se umístili Ir Rory McIlroy a Oliver Wilson (-17), Wilson dnes hrál nejlepší score (-7). Lukovi Donaldovi se dnešní kolo moc nepovedlo a z průběžného prvního místa se propadl na 7. Příčku (-14). Pro Dysona, 20. Hráče finančního žebříčku je to druhé vítězství sezony.
Další umístění: 4. Ramsay Richie (-16) 7. Darren Clarke, Luke Donald (-14) 9. Lee Westwood (-13) 26. Padraig Harrington, Ernie Els (-10) 36. M. A. Jiménez (-9) 42. Thomas Björn (-8) 53. Trevor Immelman (-6)
Cutem neprošli: Colin Montgomerie, Robert Karlsson, David Howell, Markus Brier, Nick Dougherty.
Třetí kolo  bylo zrušeno z důvodů velmi prudkého větru a  přesunuto na neděli a finálové kolo na pondělí. Hlavním problémem byla situace zejména na jamkách s otevřenými greeny, protože míče se zde kvůli silným nárazům větru pohybovali.
Alfred Dunhill Championship se odehrává na třech slavných skotských hřištích. Každý hráč odehraje nejméně jedno kolo na hřiští St Andrew, Carnoustie a Kingbarns.
Turnaj je skvěle obsazen, na startu se objeví jména Harrington, Westwood, Els, Karlsson, McIlroy, Jiménez, Kjeldsen, Immelman, Montgomerie, Paul Lawrie, Levit, McGrane a mnoho dalších skvělých evropských hráčů.
Dotace turnaje je 5 milionů dolarů, 126 milionů českých korun. Loni zde zvítězil Švéd Robert Karlsson.

Odkazy:
Hřiště St Andrews St Andrews  na satelitní mapěHřiště  Carnoustie .. Carnoustie na satelitní mapěHřiště Kingbarns …. Kingbarns na satelitní mapě
Stránky turnaje ….. Evropský žebříček ….. Finanční žebříček

Ladies PGA Tour – Navistar LPGA Classic, Prattville, Alabama, USA (1. – 4.10.2009)  – 3. Kolo
Lorena Ochoa potvrdila roli favoritky a dokázala obhájit loňské vítězství (-18). Po několika měsíční odmlce, kdy nevyhrála turnaj, získala třetí titul této sezony. Dělené druhé místo si na své konta připsaly Michelle Wie a Brittany Lang (-14). Pro Wie je to druhý nejlepší výsledek sezony a pro Lang nejlepší výsledek sezony.
Další umístění: 4. Janice Moodie (-13) 8. Sophie Gustafson (-11) 11. Sandra Gal, Pat Hurst (-10) 17. Cristie Kerr (-9) 19. Morgan Pressel (-8) 27. Alexis Thompson, Jennifer Rosales (-6) 32. Julieta Granada (-5) 37. Inbee Park, Laura Davies (-4) 44. Karine Icher (-3) 65. Natalie Gulbis, Laura Diaz (+1)
Cutem neprošly: Se Ri Pak, Karen Stupples,Song-Hee Kim
Hrahje se na hřišti RTJ Golf Trail, Capitol Hill, The Senator s parem 72 a délkou 5.915 metrů.
Dotace turnaje je 1,3 milionu dolarů, 33 milionů českých korun. Loni zvítězila Mexičanka Lorena Ochoa.

Odkazy:   ….. Hřiště Senator …… Stránky na satelitní mapě …. Stránky turnaje …. Světový žebříček Rolex Ranking

Ladies European Tour  – Madrid Ladies Masters, Alalpardo, Španělsko (1. – 3.10.2009)  3. kolo
O vítězce turnaje se rozhodlo až v rozehrávce. Stala se jí mladá Španělka Azahara Munoz. Ve finálovém kole hrála (-9) a o ránu lépe zahrála zkušená Švédka Anna Nordqvist (-10). Po shodném score (-16) se spolu utkaly v rozehrávce, kde Munoz rozhodla o svém prvním vítězství hned na první jamce, když zahrála eagle. Munoz se teprve před dvěma týdny stala profesionálkou a na Madrid Ladies Masters startovala díky pozvánce pořadatele.
Další umístění: 3. Anne-Lise Caudal, Emma Cabrera-Bello (-14) 5. Lee-Anne Pace (-13) 17. Linda Wessberg (-6) 23. Becky Brewerton, Jade Schaeffer (-3)
Z první desítky žebříčku hrály Brewerton, Luna, Elosegui, Schaeffer a Wessberg. Chybí Alfredsson a  Nocera. Turnaj vynechala naše profesionálka Zuzana Mašínová, která hraje turnaj v České republice.
Hraje se na hřišti Casino Club de Golf Retamares.

Odkazy: ….. Hřiště Retamares …… Hřiště na satelitní mapě……. Stránky turnaje …..Money List

Mezinárodní mistrovství Turecka, Belek, Turecko (1. -4.10.2009)      3- kolo
Karolína Vlčková vedení z třetího kola neudržela. V posledním kole hrála 80 úderů a klesla na konečné 3. dělené místo (+13).
Naopak Klára Spilková zahrála své nejlepší  kolo na mistrovství  (71 ran) a získala stříbrnou medaili (celkem +11).  Zvítězila Holanďanka Marieke Nivard (+5).
V mužské soutěži Skončili Adama Studený na 36. místě (+17) a Michal Pospíšil na 37. místě (+18). V rozehrávce o titul  vítězil Holanďan Jurrian van der Vaart (-5).
Na předposlední výjezd české reprezenatce jmenovala federace Michal Pospíšila, Adama Studeného, Kláru Spilkovou a a Karolínu Vlčkovou. Mezinárodní mistrovství Turecka amatérů se koná na hřišti Gloria GC  v tureckém golfovém ráji Beleku, na hřišti Old Championship Golf Course. Hřiště má par 72, délku 6.181 m. Na hřišti je 63 bunkerů a 7 jezer.
Naše Klára Spilková je papírovou  favoritkou ženské soutěže, má nejlepší hendikep ze zúčastněných. Podle článků na stránce mistrovství si Turci účasti Spilkové, jako vítězky European Young Masters  velmi považují.

Odkazy: ….. Gloria GC …… Hřiště na satelitní mapě ….. Stránky turnaje


Matka Kenny Perryho zemřela, Perry bude hrát Prezident Cup. Po dlouhém boji s rakovinou krve zemřela devětasedmdesátiletá Mildred Perry. Na žádost rodiny Perry neodstoupí z Prezidents Cup.  „Kenny je hluboce zarmoucen ztrátou své matky, ale on i celá rodina nacházejí útěchu, protože její utrpení skončilo“ řekl rodinný přítel Alan Bullington.

Argentinec Angel Cabrera, úřadujícím šampion  Masters oznámil, že se stane partnerem  studia Gary Player Design.  Cabrera vidí příležitosti  v Latisnké Americe, zejména v Brazílii a rodné Argentině.  Cabrea a Player jsou přátelé a kolegové z týmů  Prezidents Cupu.
“ Pánovéí Player a Cabrera  si vytvořili vztah, kterí je základem našeho obchodního spojení.  Vzhledem k tomu, že Angle je na vrcholu své akriéry a vlastní mnoho titulů očekávám, že spolu vytvoříme  nové projekty, především v Jižní Americe,“ řekl prezident společnosti Gary Player Design Scott Ferrell.

Greg Norman a Chris Evertová se rozcházejí. Pouhých 15 měsíců po svatbě oznámili golfová hvězda Greg Norman a tenisová hvězda Chris Evertová svůj rozchod.  „Zůstaneme přáteli a budeme navzájem podporovat své rodiny “ uvedl pár v tiskovém prohlášení.