31.8. Golf v zahraničí

30.08.2009 | Redakce | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

PGA Tour – The Barclays, Jersey City, New Jersey, USA – zvítězil Američan Heat Slocum, Tiger Woods na 2. místěEuropean PGA Tour – Johnnie Walker Championship, Pertshire, Skotsko – zvítězil  Švéd Peter HedblomLadies PGA Tour – Safeway Classic, North Plains, Oregon, USA – zvítězila Korejka M.J. Hur Ladies European Tour – Finnair Masters, Helsinky, Finsko     –  zvítězila Španělka Recari, Mašínová 45. místoEPD Tour – Haus Bey Classic, Nettetal-Honsbeck, Německo     – vyhrál Němec Gross, Marek Nový na 7. místě Mistrovství Evropy žen, Falsterbo, Švédsko    –  mistryní Evropy se stala Švédka Hedwall, Spilková 44. místo, Vlčková neprolša cutemMezinárodní mistrovtsví Belgie juniorů, Ravestein, Belgie  –  mistry jsou domácí Pieters a Italka Causin, Martin Příhoda  na 11. místě, Michal Pospíšil na 50. místěEuropean Challenge Tour- DHL Open, Wroclav, Polsko    –  zvítězil Skot  Eric Ramsay, Tintěra neprošel cutem

PGA Tour – The Barclays, Jersey City, New Jersey, USA (27. – 30.8.2009)
Zvítězil Američan Heat Slocum (-9). Zatímco Woods, Harrington, Stricker  a Els (všichni -8) se už těšili do rozehrávky,  Slocum proměnil dlouhý putt do paru na poslední jamce a zvítězil. Na Woodse, Harringtona, Strickera  a Else zbylo druhé dělené místo. Slocum byl na 124. místě ze 125 kvalifikovaných do Playoffs. Vítězství ho posunulo na 3. místo pořadí. Alex Čejka skončil na 73. místě (+9).
Další umístění:  6. Watney (-7),  12. Gay (-4),   20. Yang (-2),   28. Z.Johnson (E),  31. Toms (+1), 52. Mickelson, Perry  (+4).

Cutem neprošli: Sabbatini, Ogilvy, , Singh, Cabrera, O´Hair, Glover.
První zápas finálové série PlayOffs se koná na hřišti Liberty National s parem 71 a délkou 6.784 metrů.
S výjimkou Stensona a Westwooda bylana startu celá světová špička.
Ve vyřazovacím systému čtyř turnajů se do konečného boje o 10 milionů dolarů dostane 30 hráčů z původních stopětadvaceti. Během čytř víkendů se odehrají turnaje Barclays, Deutsche Bank Championship, BMW Championship a Tour Championship. Počet hráčů se bude postupně snižovat na konečných 30.
Po loňské situaci, kdy bylo vítězství Vijay Singha známo dávno předem, má letošní ročník novinku, tzv. reset bodů.  Do posledního turnaje PlayOffs půjdou účastnící  bez bodů  bodu získaných v předchozích turnajích PlayOffs.
Dotace turnaje Barclays  je 7,5 milionů dolarů, zhruba 133 milionů českých korun. Vítěz obdrží 1,26 milionů dolarů, přes 22 milionů českých korun. Prémie za vitězství v celém Fedex Cupu je 10 milionů dolarů. Loni první turnaj i celý Fedex Cup vyhrál Vijay Singh.
foto: Getty Images

Odkazy: ….. Hřiště Liberty National ….. Stránky turnaje ….. Světový žebříček ….. Finanční žebříček

European PGA Tour – Johnnie Walker Championship, Pertshire, Skotsko (27. – 30.8.2009)
Zvítězil Švéd Peter Hedblom (-13) o ránu před krajanem Martinem Erlandssonem  (-12). Ten se nadruhé místo vytáhl fantastickým výsledkem posledního kola 62 úderů.  O třetí pozici se dělí Francouz Grégory Havret a obhájce loňského vítězství Skot Paul Lawrie (-10).
Další umístění:  10. Hansen (-6), 27. Wilson (-2), 31 Wall (-1),  56. Syson (+5),  59. Maybin (+6). Na 16. místě (-4)se umístil Angličan David Carter, který působí na liberecké Ypsilonce.
Cutem neprošli: Fasth, Peter Lawrie, Bickerton, Aiken, Echenique,
Turnaj má průměrné obsazení, papírově nejsilnější hráč je Skot Paul Lawrie. Hraje se na hřišti The Gleangles Hotel, které bude hostit Ryder Cup 2014.
Dotace turnaje je 1,4 milionu liber, 41 milionů českých korun.
foto: europeantour.com

Odkazy: …… The Gleneagles ……  Hřiště na satelitní mapě ….. Evropský žebříček ……. .Finanční žebříček Race to Dubai

Ladies PGA Tour – Safeway Classic, North Plains, Oregon, USA (28. – 30.8.2009)
Neznámá dvacetiletá Korekja Mi Jung Hur zvítězila v rozehrávce, které účastnily Suzann Pettersen a Michelle Redman.  Korejka, která hraje první ročník v LPGA získala prémii 225.000 dolarů, 4 milion českých korun. Druhé Pettersen a Redman obdržely každá 136.476 dolarů, téměř 2,5 milionů českých korun.  Překvapivá vedoucí hráčka prvního kola Beth Bader skončila na 20. místě (-5).
Další umístění: 4. Wie, Miyazato (-11),   7. Nordqvist (-10),  12. Gulbis (-7),  20. Kerr, Gal (-5),  34. Tseng, Pressell (-3), 49. Ochoa (-1), 65. Shin (+2).
Cutem neprošly : Castrale, Davies, IK.Kim,  Lincicome, Alfredsson, Koch, Webb.
Na startu je téměř celá světová špička, z první desítky chybí pouze Paula Creamer.
Hraje se na hřišti Ghost Creek klubu Pumping Ridke s parem 72 a délkou 5.895 metrů
Dotace turnaje je 1,7 milionu dolarů, 30 milionů českých korun. Loni zvítězila Cristie Kerr.

Odkazy: ….. Pumping Ridge GC ….. Hřiště na satelitní mapě ……. Stránky turnaje ….. Světový žebříček Rolex Ranking

Ladies European Tour – Finnair Masters, Helsinky, Finsko  (28. – 30.8.2009)    
Silně obsazeného turnaje se účastnila česká profesionální hráčka Zuzana Mašínová.  V rozehrávce zvítězila Španělka Beatriz Recari. Na první jamce rozehrávky zahrála eagle, dostala míč do jamky druhým úderem čtyřkou železem ze 161 metrů. Hrála se čtyřparová jamka č. 18. Její soupeřka Dánka Iben Tinning, která došla čtyři kola se stejným konečným výsledkem -11 už mohla Španělce jenom blahopřát. O třetí pozici (-7) se dělí čtveřice Blomqvist, Brewerton, Skarpnosrd a Westerberg.
Naše Zuzana Mašínová  skončila na 45. místě (+4).
Hřiště Helsinki Golf Clubu má par 71 a délku 5.405 metrů.
Dotace turnaje je 200.000 Eur, téměř 6 milionů českých korun. Loni zde zvítězila domácí hráčka Minea Blomqvist.
foto: ladieseuropeantour.com

Odkazy :…. Helsinki GC …… Hřiště na satelitní mapě …… Stránky turnaje …. Stránky Zuzany Mašínové …. Money List

EPD Tour – Haus Bey Classic, Nettetal-Honsbeck, Německo (24. – 26.8.2009)  
Turnaje účastnil úspěšně český profesionál Marek Nový, který se umístil na vynikajícím 7. místě (+1) a získal prémii 1.249 Eur.  Zvítězil Němec Stephan Gross (-3).
foto: epdtour.de

Odkazy: ….. Haus Bey GC …… Hřiště na satelitní mapě ….. Order of Merit

Mistrovství Evropy žen, Falsterbo, Švédsko (26. -29.8.2009)  
Na amatérské mistrovství Evropy ženy vyslala Česká golfová federace Kláru Spilkovou a Karolínu Vlčkovou.
Klára Spilková donesla v posledním kole +7 a s celkovým skore +26 skončila na 44. místě.
Mistryní Evropy se stala Švédka Caroline Hedwalll (+1), s náskokem deseti ran na druhou Skotku Kylie Walker (+11) a jedenáti na třetí Švédku Louise Larson (+1). Žádná z hráček mistrovství se nedostala s celkovým výsledkem pod par hřiště Falsterbo.

Spilková (82,76,74,78 +26) sice oproti loňsku prošla cutem a po nevydařeném začátku postupovala z 97. na 68. a na 57. místo, ale zůstala daleko za ohromujícími výkony letošní sezóny.  Karolína Vlčková cutem neprošla.
Hřiště bylo těžké, hodně foukalo. Dnes jsem měla dobré dlouhé rány, ale nešlo mi puttování. Jsem ráda, že jsem prošla cutem, loni se mi to nepodařilo. Poslední kolo mi kedila Kája Vlčková. Zítra se vracíme domů, pak pojedu na Duke of York do Skotska,“ řekla do telefonu Spilková.
„Já jsem spokojen. Klára hrála dobře, podívejte se: první hráčka  je +1, druhá +11 a  Klára +26. Na to, že se těsně před mistrovstvím  vrátila z Ameriky  je to dobrý výkon. Nepřálo počasí, přerušovalo se pro bouřku. Po kole mi volala, nešlo ji puttování. Tak se na to v úterý podíváme. Ve čtvrtek jdeme s Klárou a Kateřinou Krásovou v Berouně cvičné kolo před Skotskem, kam letí společně,“ řekl pro Golf.cz  trenér Spilkové Pavel Nič.
Loňského Mistrovství Evropy se v rakouském Schönbrunu účastnily Spilková a Curry Vartoňová, obě neprošly cutem.
Hraje se 4×18 jamek, po třetím  kole byl cut, do posledního kola postoupilo  prvních 60 hráček a dělená místa.
foto: em2009.golf.se a Ivan Paggio

Výsledky

Odkazy: ….. Falsterbo Golfkubb …. Hřiště na satelitní mapě …..  Stránky mistrovství …… Evropská golfová asociace

Mezinárodní mistrovtsví Belgie juniorů, Ravestein, Belgie (26. – 29.8.2009)  
Mezinárodními mistry Belgie juniorů se stali Belgičan Pieters a Italka  Marianna Causin.  Za Českou republiku se individuálně účastnili Martin Příhoda, Michal Pospíšil, Daniel Suchan a Kateřina Černá.
Martin Příhoda se umístil na velmi pěkném 11 místě (+8), sedm ran za vítězem. Michal Pospíšil skončil na 50. místě (+21). Daniel Suchan a Kateřina Černá neprošli cutem.

Odkazy: …. Royal GC of Belgium …… Hřiště na satelitní mapě ….. Stránka mistrovství ……. Belgická federace

European Challenge Tour- DHL Open, Wroclav, Polsko (27. – 30.8.2009)  
Zvítězil Skot Eric Ramsay (-17) před Angličany Butterfieldem a McEvoyem.   Lukáš Tintěra hrál 68, 73 a neprošel cutem.
foto: Karolina Gembara

Odkazy: …… Toya Golf ….. Stránky turnaje