Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

30.6. Golf v zahraničí

30.06.2008 | Redakce | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

PGA Tour – Buick OPen, Grand Blanc, Michigan, USA
European PGA Tour – Open de France, Paříž, Francie
LPGA – US Womens Open, Edina, Minnesota   


PGA Tour – Buick Open,
Grand Blanc, Michigan, USA

Zvítězil Američan Kenny Perry (-19). O druhé místo (-18) se dělí Američané Bubba Watson a Woody Austin.
Alex Čejka beprošel druhým cutem do posledního kola.

Další umístění:  17. Chopra (-13), 36. Furyk (-9),  55. Leonard (-6).
Cutem nepošli: Pernice, Quinney, Lovery.

Buick Open neměl silné obsazení. Chyběli  Mickelson, Scott, Els, Cink, Imada, Stricker, García, Rose, Ogilvy, Singh, Weekley, Kim a další, nepočítaje nemocného Woodse. Ze světové špičky hráli  Leonard a Perry. Až druhé dvacítky FedexCupu hráli Quinney, Furyk, Lowery a Chopra. Hraje Alex Čejka. Turnaj neměl  favorita.

Dotace turnaje je 5 milionů dolarů, 80 milionů českých korun. Obhajoval  Brian Bateman.
Dalším turnaje je AT&T National, který se hraje 3. – 6.7. v Bethesda v Marylandu.

Informace o hřišti ….. Hřiště na satelitní mapě ….. Světový žebříček ….. Finanční žebříček


 European PGA Tour – Open de France, Paříž, Francie

Španel Pablo Larrazabal od začátku nikoho nepustil do vedení a zvítězil s náskoem čtyř úderů(-15). Druhou příčku obsadil Skot Colin Montgomenrie (-11). Na třetí příčce skončil Dán Soreen Hansen (-10).
Další umístění: 5. Westwood (-7), 7. Otto (-5), 13. Karlsson, McDowell (-4), J.M.Singh (-3), 26. Peter Lawrie (-2), 64. Fischer (+9), 66. Jimenéz (+10).
Malou senzací je výpadek vítěze nedávného BMW Open, Němce Martina Kaymera, který neprošel cutem.
Cutem neprošli : Clarke, Finche, Kaymer, Strange, Wilson,
Hansen,
Dotace turnaje je 4 milony Eur, 100 milionů českých korun. Loňský vítězem byl Graeme Storm.

Dalším turnajem je The European OPen, hryný 3. – 6.7. v Anglckém Kentu. Dotace bude 2,4 milionu liber. 

Informace o hřišti ….. Hřiště na satelitní mapě ….. Evropský žebříček …… Finanční žebříček


 

 

LPGA – US Womens Open, Edina, Minnesotta

Na major turnaji se nesplnil žádný z papírových předpokladů, favoritky pohořely, zazářila nová jména.
Zvítězila Korejka Inbee Park (- 9). Na druhém místě se umístila Švédka Helen Alfredsson (-5). O třetí místo (-4) se dělí Brazilka Angela Park, Korejka In-kyung Kim a Američanka Stacy Lewis.
Světová jednička Mexičanka Lorena Ochoa Skončila na 31. místě (+5), Annika Sörenstam na 24. místě (+3). Pro Českou republiku je senzací umístění patnáctileté Jessicy Korda, která skončila na 19. místě (+2). Korda zahrála nejlepší výsledek posledního kola, 69 úderů.

Další umístění: 6. Creamer (-3),  13. Pettersen, obhájkyně Kerr (E), 19. Korda (+2), 24. Sörenstam (+3),  27. Diaz, Blomquist (+4),  31. Ochoa , Stuples, Oh (+5), 38. Webb (+6).

Cutem neprošly: Davies, Koch, Granada, Kuehne, Nagl, Gulbis, Nocera, McGill, Pak, Inkster, Wie, Francella, Cavalleri, Simon, Hauert.

Patnáctiletá česká hráčka Jessica Korda si v prvním kole vedla skvěle a přenocovala na neuvěřitelném 21. místě ze 156ti hráček. Hrála -1 stejně jako obhájkyně Christie Kerr, o ránu lépe než světová jednička Lorena Ochoa (E), o tři rány lépe než Annika Sörenstam. Jessica hrála 3 birdie a 2 bogey, trefila 7 fervejí a 13 greenu v regulaci, měla 30 puttů a průměr 1,67 puttu na jamku.

Druhé kolo hrála o 6 ran hůře (78) . Hrála 5 bogey, jedno double bogey a dvě birdie. Na postup cutem to stačilo, skončila na 60., posledním postupovém místě a Jessica Korda jako první hráč v historii českého golfu vstoupila do třetího kola tak významného turnaje.

Ve třetím kole hrála Jessica Korda 75 úderů a je na 58. místě. Hrála 3 birdie a 5 bogey. Puttovala nejlépe ze tří kol, měla 29 puttů, průměr 1,61 puttů na jamku.

Ve čtvrtém kole předvedla Jessica parádu na rozloučenou. V poslední kolo zahrála nejlepší výsledek ze čtyřiasedmdesáti hráček  69 (-4), složené z šesti birdie a dvou bogey. Výsledek ji z 58. místa katapultoval na konečnou 19. pozici

Zmizel otazník, za jakou zemi bude hrát Jessica Korda, hráčka s americkým i českým občanstvím. Za jejím jménem je napsáno Czech republic, Jessika je naše. Jessica Korda (15) je členka reprezentace České republiky, Mistryně ČR na jamky 2006. Její účastí na US Open se český golf opět dostal na nejvyšší úroveň své historie. Tak vysoko ho v letech 2005 a 2007 účastí na US Open dostala zatím pouze česká profesionální hráčka Jana Peterková.

Novým otazníkem zřejmě bude, kdy Jessica Korda přestoupí z amatérského do profesionálního statusu.

Mistrovství se účastnilo 156 profesionálních a amatérských hráček. Hrálo  na 72 jamek. Dotace turnaje je 3,1 milionu dolarů, 50 milionů českých korun. Vítězka Inbee Park si odveze 560.000 dolarů, 9 milionů korun.

Obhajovala  Američanka Cristie Kerr.

Dalším turnajem 

 

 

 

 

je P& G Beauty , který se hraje v Rogers v Arkansasu, s dotací 1,7 milionu dolarů.

 

On-line scoring ….. Informace o hřišti …… Hřiště na satelitní mapě ….. Oficilání stránky turnaje …… Světový žebříček ….. Finanční žebříček


Jessica Korda na fotografiích Antonína Krčmáře