Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

30.3. Golf v zahraničí

30.03.2009 | Redakce | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

PGA Tour – Arnold Palmer Invitational, Bay Hill, Orlando, Florida, USA – zvítězil Tiger WoodsEuropean PGA Tour – Open de Andalucia , Sevilla, Španělsko –  zvítězil Dán Soren KjledsenLadies PGA Tour – J Golf Phoenix LPGA International, Phoenix, Arizona, USA      – zvítězila Australanka Karrie WebbEuropean Nations Championship, Sotogrande, Španělsko     –  muži na konečném 17. místě, ženy na 9. místě.  Spilková na 6. místě individuálního  pořadí žen

 

PGA Tour – Arnold Palmer Invitational, Bay Hill, Orlando, Florida, USA
Tiger Woods 09 poprvé. Tiger Woods (-5) zaznamenal první vítězství v roce 2009. Úspěšný čtyřiapůlmetrový putt do birdie na 18. jamce přinesl Woodsovi  první vítězství po návratu od operace kolene a šesté vítězství na Bay Hill. Američan Sean O´Hair (-4), který  vedl předchozí dvě kola, chyboval a podlehl tlaku nejlepšího světového hráče. Musel se spokojit s druhým místem. Třetí skončil Američan Zach Johnson (-2). Ir Padraig Harringon skončil na 10. místě (+1). Turnaj se vůbec nevyvedl Fidžanu Vijay Singhovi, který skončil daleko vzadu na 59. místě (+10). Už si zvykáme vidět Nicka Watneye v čelních pozicích, tentokrát skončil na 4. místě  (-1).
Další umístění:  4. Perez (-1), 8. Perry, Chopra (E), 11. Na (+1),  22. Howell III (+3), 30. Cink (+5),  36. Goosen (+6), 40. Immelman, Weir, Gay (+7), 64. Weekley (+12).
Cutem neprošli:  Trahan, Love III, Rollins, Furyk, Quigley, Scott.
Hrálo se na hřišti Arnold Palmer Bay Hill dlouhém 6.619 metrů (7.239 yardů) s parem 70,  stotři bunkery a sedmi vodními překážkami. Greeny mají rychlost 10,5 stopy.
Dotace turnaje je 5,8 milionů dolarů, 116 milionů českých korun. Na vítěze čeká 1,05 milionu dolarů, zhruba 21 milionů českých korun. Loni zde zvítězil Tiger Woods.
foto: Ilja Ehrenberger

 Odkazy: ……. Bay Hill …… Hřiště na satelitní mapě ….. Stránka turnaje ….. Světový žebříček ….. Finanční žebříček

 

European PGA Tour – Open de Andalucia , Sevilla, Španělsko
Zvítězil Dán Sören Kjeldsen (14) po lítém boji se Skotem Davidem Drysdalem (-11) na posledních jamkách. O třetí pozici (-10) se dělí Ital Molinari a Angličan Graemme Storm. Na 14. pozici skončil Španěl Miguel Agele Jiménez (-5).  Skot Colin Mongomerie se na svém 500. startu v turnajích PGA umístil na 31. místě (E). Obhájce Francouz Levet se umístil na 14. místě (-5).
Další umístění: 9. Aiken (-7), 11. A. Hansen, S. Hansen (-6), 31. Aguilar (E), 35. Peter Hanson (+1), 41. Larrazábal (+2).
Cutem neprošli: Dyson, McGrane, Otto,
Hraje se na královském hřišti Real Golf Club de Sevilla. Par je 72, délka 6.529 metrů (7.140 yardů), rekord hřiště 63 drží Ignacio Garrido z loňska.
Dotace turnaje je rovný 1 milion Eur, 27 milionů českých korun. Vítěz obdrží 166.666 Eur, 4,5 milionu českých korun. Loni zde zvítězil Francouz Thomas Levet.

 Odkazy: ….. Real GC de Sevilla …… Hřiště na satelitní mapě ….. Stránka turnaje …… Evropský žebříček ……. .Finanční žebříček Race to Dubai 

 

Ladies PGA Tour – J Golf Phoenix LPGA International, Phoenix, Arizona  
Australanka Karrie Web (-14) překonala Lorenu Ochoa, všechny Korejky a po dvou letech poprvé zvítězila na LPGA. Je to její šestatřicáté vítězství v kariéře. Webb si z Phoenixu odváží 225.000 dolarů odměny. Na druhém místě se umístila Korejka Jiyai Shin (-12), na třetím další Korejka In-Kyung Kim (-11). Lorena Ochoa skončila na 15. místě (-4) stejně jako Angela Stanford. Michelle Wie skončila až na 57. místě (+8).
Turnaj byl silně obsazen. Přihlásily Ochoa, Stanford, Shin, Creamer, Tseng, Hurst, Wie, Pettersen a neodmyslitelný houf Korejek. Creamer nakonec nestartovala.
Rekonstruované hřiště Papago má par 72, délku 6.137 metrů  (6.711 yardů).
Dotace turnaje je 1,5 milionu dolarů, 30 milionů českých korun. Loni zde zvítězila Lorena Ochoa.

Naše nejlepší amatérská hráčka Katka Růžičková, která ve Phoenixu studuje, získala místo v Pro-Amu a hrála ve flightu se švédskou hráčkou Sofií Gustafsson. Došly s výsledkem -18. „Neskutečná zkušenost“ píše z Phoenixu Růžičková.

 

 

European Nations Championship, Sotogrande, Španělsko  
Česká golfová federace vyslala na Mistrovství Evropy družstev  – European Nations Championship družstvo mužů i žen. Do mužského týmu byli nominování  Jiří Korda, Stanislav Matuš, David Procházka a Stanislav Jakub. Ženský tým tvoří Klára Spilková, Marie Šebestová a Tereza Vavrušková.
Mistrovství bylo v minulosti známé jako Copa Jerez, anglicky Sherry Cup.  Hrálo se na hřišti Real Club de Golf de Sottogrande, na dostřel drivem od slavného hřiště Valderrama. Sotogrande je první evropské hřiště golfového architekta Roberta Trenta Jonese.Má par 72 a délku 6.223 metrů (6.806 yardů).

 

(www.cgf.cz)  Poslední kolo European Nations Championship bylo nejtěžší z celého mistrovství, velmi silný vítr měl velký podíl na výkonech všech účastníků turnaje.
Největší trable měli všichni hráči především na greenech, kde si vítr pohrával s míči na hranici trestných ran při založení putteru za míč. Nejlepší hráčkou české výpravy byla nejmladší členka týmu Klára Spilková, která po dvou kolech vedla individuální pořadí a nakonec vybojovala skvělé 6. místo. Nezbývá než Kláře pogratulovat k takovému výkonu. Sama ohodnotila šampionát jako další velmi cennou zkušenost. Její týmové spoluhráčky Marie Šebestová a Tereza Vavrušková sice nepodaly takový výkon jako Klára, ale i ony získaly nezbytné nové zkušenosti. Výkon Terezy byl bohužel ovlivněn silnou chřipkou, se kterou bojovala již od 2.kola.

V soutěži družstev zvítězilo družstvo Itálie, 2. místo obsadilo družstvo Španělska, 3. skončila Francie. Naše družstvo obsadilo konečné 9. místo. V jednotlivcích získala prvenství Marieke Nivard z Holandska.

Náš tým mužů – David Procházka, Stanislav Matuš, Jiří Korda a Jakub Stanislav – obsadil konečné 17. místo, finální kolo se našim nevydařilo. Nejlepším z našich mužů byl David Procházka, který v jednotlivcích obsadil konečné 53. místo, 58. byl Stanislav Matuš, 62. Jiří Korda a 70. Jakub Stanislav. I výkon Jakuba Stanislava byl bohužel také poznamenán chřipkou, a to dokonce již od 1. kola.
Týmovou soutěž mužů vyhrála Anglie, 2. skončilo družsvo Francie před 3. Španělskem. V kategori jednotlivců zvítězil Angličan Sam Hutsby.

Výsledky družstev mužů (18. týmů)
  1. Anglie 
  2. Francie
  3. Španěleko

17. Česká republika

Výsledky družstev žen (11 týmů)
  1. Itálie
  2. Španělsko
  3. Francie
…..
  9. Česká republika

Výsledky jednotlivců muži
  1. Hutsby Sam (Anglie, -14)
  2. Pigem Xammar Carlos (Španělsko, -14)
  3. Kaleka Alexandre (Francie, -9)
….
53. Procházka David (+15)
58. Matuš Stanislav (+18)
62. Korda Jiří (+21)
70. Stanislav Jakub (+27)

Výsledky jednotlivci ženy
  1. Nivard Marieke (Holandsko, +2)
  2. Ricordeau Marion (Francie, +4)
  3. Nielsen Daisy (Dánsko, +6)
…….
  6. Spilková Klára (+9)
32. Šebestová Marie (+30)
35. Vavrušková Tereza (+37)

Odkazy: ….. Real CG Sotogrande …… Hřiště na satelitní mapě