Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

30.11. Golf v zahraničí

29.11.2008 | Redakce | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

PGA Tour – Omega Mission Hills World Golf Cup,   Shenzen,   ČínaLadies PGA Tour – Lexus Cup, SingapurPGA Australasia  – Australian Masters, Melbourne, AustráliePGA Europe International Team Championship, Španělsko  World Golfers Championship, Orlando, Florida, USA  

 

PGA Tour – Omega Mission Hills World Golf Cup,   Shenzen,   Čína.
Osmadvacet dvoučlenných týmů  bojovalo v čínském Shenzenu o Světový pohár a celkovou dotaci 5,5 milionů dolarů,  106 milionů českých korun. Vítězná  dvojice si rozdělila1,6 milionu dolarů, 31 milionů korun. Poslední dvojice si rozdělí 40.000 dolarů, 776.000 korun.
Zvítězil favorizovaný tým Švédska ve složení Robert Karlsson a Henrik Stenson (-27) . Ze třetího místa po třetím kole zvítězili  nejlepším vyýkonem kola 63. O tři rány porazili druhé Španěly Jimenéze s Lorrazabalem (-24). Třetí místo (-18) dělí Australané s Japonskem.
Lídr prvního kola Německo s Čejkou a Kaymerem skončil na 5. místě (-16).  První a třetí den se hrál fourball – best ball, druhý a  poslední den  se hrál foursome. Loňský vítěz Skotsko skončil na 19. místě.
World Cup Power Rankings uváděl jako favority Švédsko, Anglii  a Jižní Afriku.   (foto: Isifa)

Odkazy:      Mission Hills GC        Hřiště na satelitní mapě       Oficiální stránka Světového poháru


Ladies PGA Tour – Lexus Cup, Singapur
V utkání Asie vs. zbytek světa zvítězil mezinárodní tým vedený Annikou Sörenstam v poměru 12,5: 11,5. Rozhodující body po vyrovnaných dvou kolech 3:3 a 6:6 přinesly kapitánka Annika Sörenstam, která porazila kapitánku Asie Se Ri Pak, Helen Alfredson vítězstvím nad Inbee Park, Katherine Hull vitězstvím nad Jeong Jang, Natalie Gulbis vítězstvím nad Mayiumi Shimomura  a Angela Stanford, která porazila Seon-Hwa Lee.  (foto: Isifa)

Tým Asie

Se Ri Pak – JižníKorea 
Na Yeon Choi – JižníKorea 
Jeong Jang – JižníKorea 
Eun-Hee Ji – JižníKorea 
Song-Hee Kim –  JižníKorea 
Candie Kung – Taiwan 
Sarah Lee – JižníKorea 
Seon Hwa Lee – JižníKorea
Namika Omata –  Japonsko 
Inbee Park –  JižníKorea 
Mayumi Shimomura – Japonsko 
Yani Tseng – Taiwan

Tým zbytku světa

Annika Sorenstam – Švédsko
Helen Alfredsson – Švédsko
Nikki Campbell – Australie 
Nicole Castrale – USA 
Paula Creamer – USA 
Natalie Gulbis – USA
Katherine Hull, Australie 
Cristie Kerr –  USA 
Christina Kim – USA 
Suzann Pettersen – Norsko 
Angela Stanford – USA
Karen Stupples – Anglie

 Odkazy:      Singapore Island GC       Hřiště na satelitní mapě       Oficiální stránka turnaje     Světový žebříček        Finanční žebříček 


PGA Australia  – Australian Masters, Melbourne, Austrálie
Zvítězil domácí hráč Rod Pamling, který v rozehrávce porazil krajana Marcuse Frasera na třetí jamce (oba -18).
Třetí místo obsadil další Australan Robert Allenby (-9).
Další umístění: 4. Clark (-8), 22. Chopra (-3), 69. Strange (+7).
Cutem neprošli: Appleby, Sandelin, Daly,
Dotace turnaje je 1,5 milionu australských dolarů, 19 milionů českých korun.
(foto: Getty Images)

 

Odkazy:        Huntingdale GC        Hřiště na satelitní mapě        Oficiální stránky turnaje


PGA Europe International Team Championship, Murcia, Španělsko
(www.pga.cz
Na International Team Championship ve Španělsku se konečně v posledním kole dvěma našim hráčům podařilo pod par hřiště v Murcíi dostat. Na International Team Championship ve Španělsku se výsledků v červené zóně od českých hráčů nedostávalo. Na poslední den se přece jenom počasí přiblížílo více středomořským podmínkám. Irsko si nenechalo vítězství vzít a skórovalo i v posledních kolech. Dvě pod par přinesli Eamon Brady i John Kelly a posunuli tak celkový výsledek na fenomenálních -20 a neskutečných osm ran před druhým Skotskem.Nejlepší číslo kola zaznamenali rovněž ostrované. Skot Sam Cairns a Angličan Paul Wesselingh, jehož hra se kolo od kola zlepšovala, se dostali na 67 ran, tedy -5. Jako další se na 69 dostal další Angličan. Paul Simpson, čerstvý klubový šampion Británie, tak dovršil silný závěr britského týmu.V českém týmu se započítávaly dva shodné výsledky: Jirka Němeček i Petr Štrougal zahráli -2 (70). Škrtal se dobrý výsledek Jirky Jandy (73, +1). Nakonec se český tým posunul aspoň o jednu příčku a skončil na 19. místě.

Odkazy:       GC Murcia          Hřiště na satelitní mapě


World Golfers Championship, Orlando, Florida, USA
Na hřištiu Mission Hill ve floridském Orlandu skončilo světové finále World Golfers Championship, akce bývalé švédské hvězdy Tumby Johansona. Výsledky našich v individuálním hodnocení po čtyřech kolech uvádíme dále . Týmové výsledky se počítají z pěti nejlepší výsledků hráčů týmů každého kola. Tým České republiky skončil na 10. místě.

Kategorie 0-5,4
Pavel Pilip  – 6. místo

Kategorie 5,5 -10,4
Zdeněk Bouček – 9. místo

Kategorie 10,5 -15,4
Václav Nový – 5. místo

Kategorie 15,5 -20,4
Jiří Landrgot  – 13. místo

Kategorie 21-25
Antonín Jízdný  – 4. místo

(ADBase) World Golfers Championship (WGC) je mezinárodní golfové mistrovství amatérů, které začíná kvalifikačními turnaji po celém světě. WGC je postaveno, aby umožnilo amatérským golfistům zažít atmosféru a prestiž světového turnaje.
Na světové mistrovství v Orlandu 22. -29.11. postupují hráči v pěti hendikepových kategoriích, ve kterých poté reprezentují svoji zemi. Přes kvalifikační turnaje a celorepublikové dvoudenní finále, které se uskutečnilo 4.-5. října v Golf Resortu Darovanský dvůr, se do letošní reprezentace dostali tito hráči:Hráči reprezentují jak svoji zemi jako národní tým, tak bojují i o své individuální umístění v dané HCP kategorii. Turnaj se hraje na rány s vyrovnáním HCP tak, aby byly zajištěny rovné podmínky pro všechny hráče. Jejich hrací dovednosti v těchto dnech prověřují hřiště v americkém Orlandu na Floridě v resortu Mission Inn.
Druhou částí světového šampionátu je otevřený turnaj World Golfers Invitationa (WGI), kde mohou změřit své síly amatérští golfisté z celého světa. Oproti WGC je přidána ještě jedna kategorie (25,5-30,4). Jedná se o hru dvoučlenných týmů, které mohou být složeny například z obchodních partnerů, přátel, klidně i manželů, kteří tak mohou vyhrát šampionát pod jménem svého týmu a samozřejmě i své země.
Licenci pro pořádání WGC v ČR má již třetím rokem agentura Ad Base. Více informací o celkových výsledcích letošního roku a stejně tak i o dalším ročníku najdete na www.wgc.cz.

 Odkazy:     Stránky WGC