Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

7.6. golf v zahraničí (3. – 6.6.2010)

07.06.2010 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

zahrgolf_pluto_prevUS PGA – The Memorial Tournament, Dublin, Ohio, USA
Euroepan PGA Tour – The Celtic Manor Wales Open, Newport, Wales
Mezinárodní mistrovství Německa dorostenců, St. Leon-Rot, Německo
Mezinárodní mistrovství Francie Midamatérů, Mortefontaine, Francie
EPD Tour – Augsburg Classic, Bobbinger-Burgwalden, Neměcko

PGA TourUS PGA – The Memorial Tournament, Dublin, Ohio, USA (3. – 6.6.2010)

Zvítězil Angličan Justin Rose (-18), před rodící se hvězdou jednadvacetiletým Američanem Rickie Fowlerem (-15). Ten  promarnil náskok tří úderů, který si přinesl z třetího kola.   O třetí místo (-12) se dělí Američané Bo Van Pelt a Ricky Barnes. 
Tiger Woods je zatím stále jen odleskem své bývalé výkonnosti. Skončil na 19. místě (-6).  Phil Mickelson obsadil pátou příčku (-11). .  Alex Čejka obsadil 28. pozici (-3).   Ernie Els neprošel cutem.

Další umístění: 10. Furyk, McIlroy (-9),   12. Singh, Sabbatini (-8),   17. Stricker (-7),   28. Holmes, Villegas (-3),   33. D.Johnson, Day (-2),   41. Haas, Ogilvy, Green (-1),   47. Z.Johnson (E),   52. Choi  (+1),   68. Davis (+6),   68. Clark (+7).
Cutem nepročli: Els, Allenby, Mahan, Snedeker, Weekley, Couch, Imada, Cabrera, Watney, Glover, Weir, Bohn.

Turnaj hraje absolutní světová špička.  Memorial je dalším pokusem Tigera Woodse vrátit se do prvních míst výsledkových listin.  Přihlášeni jsou také Mickelson, Stricker, Furyk, Els, McIlroyClark, Villegas, D.Johnson, Ogilvy  a mezi přihlášenými je uveden také Alex Čejka.

Hraje se na hřišti Muirfield Village GC s parem 72 a délkou 6.643 metrů.  Rekord hřiště je 61 úderů.

Dotace turnaje je 6 milionů dolarů 127 milionů českých korun.   Odměna pro vítěze je 1,08 milionů dolarů , 23 milionů korun. Loni zvítězil Tiger Woods.

june6_rose_372x300

 

  Justin Rose
  (GettyImages)

 

 

Odkazy:     Celtic Manor Resort     Hřiště na satelitní mapě     Stránky turnaje
Evropský žebříček   Finanční žebříček Race to Dubai

 

 

Logo_europeantourEuroepan PGA Tour – The Celtic Manor Wales Open, Newport, Wales (3. – 6.6.2010)

Sevrení Ir Graeme McDowel na sebe strhl vítězství závěrečnými 63 údery, za které obdržel šek pro vítěze v hodnotě 350.940 euro,  přes 9 milionů českých korun. Welšan Rhys Davies zakončil turnaj  nejlepším výsledkem 62 úderů  (-9), což ho katapultovalo o patnáct pozic na druhé místo (-12). Lídr druhého kola Marcel Siem hrál o osm ran hůře a odsunul se na 7. místo (-8).
Vítězz turnaje z minulého týdne Simon Khan skončil na 93. místě (+5).

Další umístění:  8. Jiménez (-7),  12. Kaymer, Fernandez-Castano (-4),   20. Quiros (-2), 46. Montgomerie (+3),

Prestižního  mistrovtsví Walesu se účastní Kaymer, Jiménez, Clarke, Momtgomerie,  Fernandez-Castano, McGrane, Maybin, Strange, Khan, Dyson.
Hraje se na hřišti The Twenty Ten Corse The Celtic Manor Resortu. Hřiště má par 71 a délku 6.747 metrů.
Dotace turnaje je 1,8 milionu liber. Loni překvapivě zvítězil Dán Jeppe Huldahl.

MCDowellGraeme_Isifa

 

   Graeme McDowell
   (Isifa)

 

 

Odkazy:     Celtic Manor Resort        Hřiště na satelitní mapě        Stránky turnaje
Evropský žebříček       Finanční žebříček Race to Dubai

 

 

logo_dgvSpilkovaNemeckeMezinárodní mistrovství Německa dorostenců, St. Leon-Rot, Německo  (4. – 6.6.2010)

Klára Spilková obhájila loňský dorostenecký titul Mistryně Německa. V rozehrávce porazila Dánku Larsen, obě skončily s celkovým skore -6. . Adéla Cejnarová skončila na pěkném 21. místě  (+3). Kateřina Krásová neprošla cutem, Karlína Vlčková byla diskvalifikována pro nesprávný zápis skorkarty.

V chlapecké soutěži suverénně zvítězil  zvítězil domácí Moritz Lampert s náskokem sedmi ran na dalšího v pořadí.  David Procházka se umístil na dobrém  26. místě, Vojtech Dostál skončil na 44. pozici.  Aleš Procházka, Michal Pospíšil Martin Příhoda, Daniel Suchan a Jakub Svoboda neprošli cutem.

V Poháru národů chlapcu zvítězilo domácí Německo I. Česká republika  1 (D.Procházka, Pospíšil a Příhoda) skončila na 9. místě. Česká republika 2 (Dostál, Suchan, A.Procházka) obsadila 12. místo.

SpilkovaKlara_at09_cr6501V Poháru národů dívek zvítězily Dánky, Česká republika skončila čtvrtá.

Česká hráčka Klára Spilková má před sebou jeden z nejobtížnějších turnajů letošní sezóny. V St. Leon Rotu bude obhajovat loňský dorostenecký titul Německa. Česká golfová federace vysílá do Německa dorostenecký tým složený z Klára Spilkové, Karlíny Vlčkové, Adély Cejnarové, Davida Procházky a  Michala Pospíšila. Individuálně  se mistrovství účastní  Vojtěch Dostál,  Aleš Procházka, Martin Příhoda, Daniel Suchan a Jakub Svoboda. Hrají se tři kola na rány, po druhém kole je cut pro 40 hráčů a 20 hráček. Po dvou kolech se vyhlašuje Pohár národů.

 

Odkazy: .      GC St.Leon-Rot       Hřiště na satelitní mapě        Stránka mistrovství

 

 

lkogo_FFGolf425x190Mezinárodní mistrovství Francie Midamatérů, Mortefontaine, Francie
(3. – 5.6.2010)

Ve čtyřčlenné rozehrávce zvítězil Francouz Francois Illouz. Z našich se nejlépe umístil Marek Šulc na 67. místě. Pavel Vilimovský skončil na 85. místě. Robert Bouška byl vyřazen.
Robert Bouška, Pavel Vilimovský a  Marek Šulc reprezentují Českou republiku na otevřeném mistrovství Francie hráčů na 35 let.  
Hraje se na lesním hřišti Morfontaine poblíž Mortefontaine  ve francouzské  Picardii.  Hrají se tři kola na rány. Po druhém kole je cut pro 90 nejlepších hráčů a dělená místa.

Odkazy:   Morfontaine GC       Hřiště na satelitní mapě       Stránky turnaje

 

 

EPD_Logo_4c1EPD Tour – Augsburg Classic, Bobbinger-Burgwalden, Neměcko (31.5. – 2.6.2010)

Turnaje se účastnil český profesionál Marek Nový.  Ve třech kolech hrál 75,70,69 ( -2) a skončil na 8. místě. Suverénně  zvítězil Němec Felix Eibl (-11), který za sebou nechal hráče na dalším místě o šest úderů.

Odkazy:      GC Augsburg Hřiště na satelitní mapě EPD Tour