Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

28.9. Golf v zahraničí (24. – 27.9.2009)

28.09.2009 | Redakce | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

PGA Tour Playoffs – The Tour Championship, Atlanta, Georgie, USA – v turnaji zvítězil Phil Mickeslon, Tiger Woods zvítězil ve FedEx Cupu 2009PGA European Tour – The Vivendi Trophy with Seve Ballesteros, Paříž, Francie – tým Velká Británie a Irsko zvítězil nad zbytkem Evropy 16,5 : 11,5Ladies PGA Tour – CVS/pharmacy LPGA Challenge, Danville, Kalifornie, USA – zvítězila Švédka Sofie GustafsonLadies European Tour – Tenerife Ladies Open, Tenerife, Španělsko     – zvítězila Angličanka Felicity Johnson, Zuzana Mašínová skončila na 65. místěPohár mistrů evropských zemí ženy – Wuppertal, Německo     –  Mistrem je německý St.Leon-Rot,  ženy GK Čechie na 3. místěEuropean Tour Qualifying School    – nikdo z českých hráčů nepostoupil

PGA Tour Playoffs – The Tour Championship, Atlanta, Georgie, USA (24. -27.9.2009)
Třetí vítězství v sezóně si připsal Phil Mickelson (-9).  Je zapomenut jeho sněhulák a klování v bunkeru z prvního kola. Ve čtvrtém se předvedl v plném lesku, zahrál 5 birdie a 13 parů.  Celkovým skore si připsal vítězství v The Tour Championship a prémii 1,35 milionu dolarů, 23 milionů českých korun
Tiger Woods skončil na 2. místě a zvítězil tak v letošním FedEx Cupu. Získal prémii 10 milionů dolarů, přes 170 milionů českých korun.
Na třetím místě turnaje skončil Sean O´hair (-5). Steve Stricker skončil na 6. místě (-4),  Jim Furyk skončil na 7. místě (-2).
Čtvrtý a poslední turnaj Playoffs se konal na hřišti East Lake GC v Atlantě. Posledního turnaje se účastnilo třicet prvních hráčů žebříčku FedEx.
Celková dotace je 7,5 milionů dolarů, skoro 129 milionů českých korun.  Vítěz obdrží 1,35 milionu dolarů, 23 milionů českých korun.  Na vítěze celého FedEx Cupu čeká navíc 10 milionů dolarů, 172 milionů českých korun.

Odkazy: ….. East Lake GC ……. Hřiště na satelitní mapě …… Světový žebříček ….. Finanční žebříček

PGA European Tour – The Vivendi Trophy with Seve Ballesteros, Paříž, Francie (24. – 27.9.2009)
Přes strhující závěr kontinentální Evropy zvítězilo stejně jako předloni družstvo Velké Británie a Irska v poměru 16,5 ku 11,5 bodu.   Z deseti singlů, které se hrály v neděli  jich kontinent získal pět, dva byly půleny a jenom tři vyhráli hráči Velké Británie  a Irska.   Za kontinent zvítězili Jiménez  Quiros, Soren Hansen, Kjeldsen,  Anders Hansen a Molinari. Za ostrovany zvítězil McIlroy a  Rock.
Nejpůsobivější výkon dne podal Dán Anders Hansen, který porazil Nicka Doughertyho nejvetším rozdílem v historii soutěže 7/6. Hansen byl po dvanácti jamkách -10, šel jenom dva pary, jinak samé birde.
Seve Ballesteros nemohl být v dějišti akce.  „Přál bych si být s Vámi v Saint-nom-La-Bretéche, ale nemám v tuto chvíli dost sil.“ vzkázal Balesteros, kterému skončilo ozařování minulý týden a trpí jeho důsledky . „Sledoval jsem zápasy v televizi a jsem šťasten, že jsem viděl vrcholný golf a veliké šampiony hrát to nejlepší.“ řekl Ballesteros.
Na hřišti Saint Nom La Bretéche u Paříže se k utkání týmů sešli hráči britských ostrovů proti zbytku Evropy.
Ve čtvrtek a pátek se hrály  fourbally, v sobotu ráno čtyři greensomy a odpoledne čtyři foursomy, v neděli se hrálo deset singlů.
Tým kontinentální Evropy tvoří kapitán Thomas Björn,  Švédové  Henrik Stenson, Robert Karlsson, Peter Hanson, dánské  trio Anders Hansen, Soren Hansen a Soren Kjeldsen, Španělé Gonzalo Fernandez-Castano, Miguel Angel Jiménez a Alvaro Quiros a Ital Francesco Molinari.
Ostrovní tým tvoří kapitán Paul McGinley,  irská dvojice Graeme McDowell a Rory McIlroy a osm Angličanů, Nick Dougherty, Simon Dyson, Ross Fisher, Robert Rock, Anthony Wall, Steve Webster, Oliver Wilson a Chris Wood.
K dispozici bylo 28 bodů, předloni zvítězila Velká Británie a Irsko nad kontinentální Evropou 16,5 : 11,5.
foto: Getty Images

Odkazy:   ….. Saint Nom La Breteche GC ……… Hřiště na satelitní mapě ……. Stránky turnaje ….. Evropský žebříček ……. .Finanční žebříček Race to Dubai

Ladies PGA Tour – CVS/pharmacy LPGA Challenge, Danville, Kalifornie, USA (24. – 27.9.2009)
Životní golf hrála v Danville Švédka Sofie Gustafson (-20).  Poprvé od roku 2003 zvítězila v podniku LPGA a navíc s náskokem čtyř úderů na druhou Mexičanku Lorenu Ochoa (-16) a získala částku 165.000 dolarů, téměř 3 miliony českých korun.
O třetí místo (-14) se podělily Korejky Amy Yang a Sun Young Yoo.
Další umístění: 5. Hjort, Stanford (-13), 13. Gulbis, Creamer (-10),  19. Webb, Gal (-8),  23. Lincicome (-6),  24. IK. Kim, Tseng  (-5).
Cutem neprošly:  Alfredsson, Rawson, Giquel,  Castrale, Diaz. Odstoupila Shin.
Hraje se na hřišti Blackhawk Country Clubu s parem 72 a délkou 5.681 metrů
Dotace turnaje je 1,1 milionu dolarů, 19 milionů českých korun. Loni zvítězila Korejka In Kyung Kim.

Odkazy:….. Hřiště Blackhawk GC …… Hřiště na satelitní mapě …… Stránky turnaje …… Světový žebříček Rolex Ranking

Ladies European Tour – Tenerife Ladies Open, Tenerife, Španělsko (24. – 27.9.2009)
Zvítězila dvadvacetiletá Angličanka Felicity Johnson (-14). Náskok Welšanky Becky Brewerton, která do posledního kola vstupovala s výhodou tří úderů na Johnson nestačil. Johnson (67)  porazila v posledním kole Brewerton o pět úderů.
Třetí místo (-7) udržela Němka Bettina Hauert (-7). Naše Zuzana Mašínová  hrála v posledním kole 78 a klesla na konečné 65. místo.
Další umístění: 4. Reid, Elosegui (-6)  6. Davies, Monke (-4), 30. Coakley (+5)

Cutem neprošly Wessberg, Schaeffer.
Hrají Schaeffer, Coakley, Elosegui, Davies, do turnaje je přihlášena česká profesionálka Zuzana Mašínová.
Dotace turnaje je 300.000 eur,  7,5 milionů českých korun.
foto: europeantour.com

Odkazy: ……. Hřiště Golf Costa Adeje ….. Hřiště na satelitní mapě ……. Stránky turnaje …… Money List


Pohár mistrů evropských zemí ženy – Wuppertal, Německo 
Pohár získal německý klub St. Leon-Rot, na druhém místě se umístily ženy francouzského mistra RFC La Boulie.
Mistr České republiky družstev, ženy GK Čechie skončily na vynikajícím 3. místě. Družstvo tvoří Kateřina Černá, Kateřina Krásová, Šideri Váňová a kapitánka Denisa Pavlíková.
V individuální m pořadí skončila Kateřina Krásová na 11. místě (+11), Šideri Váňová na 14. místě (+12) a  Kateřina černá na 21. místě (+24) z 45 hráček.
foto: golf.de

Odkazy: ….. GC Bergish-Land ……. Hřiště na satelitní mapě …..

European Tour Qualifying School
Na čtyřech místech Evropy skončily turnae
B prvního ze tří kvalifikačních turnusů do  příštího ročníku PGA European Tour. Druhý turnus se koná 20. -23. října a finálová kola se odehrají ve Šanělské Catalunii 28. listopadu až 3. prosince.
Kvalifikace se účastní čeští hráči:

Itálie – Bogogno. Postupuje prvních 27 hráčů a dělená místa.
Marek Nový a Jan Zedníček.
Nový skončil na 55. místě (75,73,69,74 +1), Zedníček neprošel cutem

Německo – Fleesensee: Postupuje prvních 26 hráčů a dělená místa
Petr Skopový, Robert Schovánek, Jakub Kučera a Lukáš Lizánek.
Schovánek skončil na 44. místě (73,73,73,70 +1). Skopový a Kučera neprošli cutem, Lizánek po druhém kole (79,75) odstoupil.