Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

27.4. Golf v zahraničí

25.04.2009 | Redakce | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

PGA Tour – Zurich Classic of New Orleans,  Avondale, Luisiana, USA – zvítězil  Američan Jerry KellyEuropean PGA Tour – Ballantine´s Championiship, Jeju, Jižní Korea – zvítězil Thajec Thongchai JaideeLadies PGA Tour – Corona Championship, Morelia, Michoan, Mexiko – zvítězila Mexičanka  Lorena OchoaLadies European Tour – Comunitat Valenciana European Nations Cup, Alicante, Španělsko – zvítězilo družstvo Holandska (Boeljon a Van der Graaf)

PGA Tour – Zurich Classic of New Orleans,  Avondale, Luisiana, USA
Američan Jerry Kelly (-14)  vedl od druhého kola a vedení dotáhl do  vítězství. Kelly bude na Avondale rád vzpomínat. Zvítězit v turnaji PGA se mu podařilo po sedmi letech. O ránu porazil druhé Jihoafričana  Rory Sabbatiniho, Korejce Charlie Wi a  krajana Davida Howella III (všichni -13).  Před tímto vítězstvím byl Kelly  na 141. příčce světového žebříčku, Sabbatini na 50. místě. Papírový favorit turnaje Američan Kenny Perry, 5. hráč světového žebříčku,  neměl své dny a skončil až na 59. místě (E). V posledním kole (+6) nasekal jednu osmičku na čtyřparu, jedno double bogey a tři bogey. Perry na Avondale rád vzpomínat nebude. Stejně tak český rodák Alex Čejka zůstal dlužen svým výkonům  z poslední doby, hrál první dvě kola  76,76 a zůstal daleko za hranicí cutu. Překvapením je výpadek Nicka Watneye, který neprošel cutem.
Další umístění: 5. Toms (-12),  13. Rollins (-8), 19. Hoffman (-7), 42. Merrick (-3), 59. Quigley (E).
Cutem neprošli: Calacavecchia, Watney, Weir, Crane,  O´Hern, Holmes.
Diskvalifikován byl obhájce loňského titulu  Argentinec Andres Romero. Na 18. jamce druhého kola hrál šest ran, ale podepsal skorkartu s nesprávným  zápisem pěti úderů.
V turnaji opět chybělo mnoho hráčů ze špičky. Nehrál Woods, Mickelson, Harrington,  Ogilvy, Singh, ani Garcia. Papírovými favority byli  v takovém případě Kenny Perry, Nick Watney, obhájce Andres Romero a  po posledních výkonech nebyl bez šancí ani Alex Čejka. Ve hře však zůstal pouze Perry.
Hřiště TPC Lousiana má par 72 a délku 6.713 metrů. Zkratka  TPC znamená Tournament players club a označuje vybraná hřiště pro profesionální turnaje
Dotace turnaje je 6,3 milionů dolarů, 131 milionů českých korun. Pro vítěze je z této částky určeno 1,16 milionů dolarů, 24 milionů českých koru. Loni zvítězil Andres Romero.
foto: Getty Images

Odkazy: …. TPC Lousiana ….. Hřiště na satelitní mapě ….. Stránky turnaje ….. Světový žebříček ….. Finanční žebříček

 

European PGA Tour – Ballantine´s Championiship, Jeju, Jižní Korea
V tříčlenné rozehrávce  hráčů s konečným skore -4 zvítězil Thajec Thongchai Jaidee. Španěla Gonzala Fernandez- Castana  a Korejce Sung-Hoon Kanga porazil berdíkem hned na první jamce play-off.  Situaci způsobil Holanďan Robert-Jan Derksen, který vedl po druhém a  třetím kole a se dvěma eagly na skorkartách  nastupoval do čtvrtého s náskokem dvou ran. V poslední kole však nezahrál jediné birdie, naopak přinesl čtyři bogey (+4) a skončila na konečném 4. místě (-2), stejně jako Jihoafričan Ernie Els a Španěl Rafael Cabrera Bello.
Další umístění: 27. Maybin (+4), 31. Aguilar (+5),  34. Westwood (+6), 41. Dyson (+7), 52. Stenson, Couples (+10), 57. Lin (+12).
Cutem neprošli: McGrane, Nirat, Strange, Edfors, Finch, McDowell, Hanson.

Hrálo se na hřišti Pinx Golf Clubu na ostrově Jeju, nejjižnějším  území Koreje.
Turnaj byl dobře obsazen, hráli Stenson, Westwood, Els, McDowell, Hanson, vítěz z Pekingu Strange. Pořadatel dal příležitost  hrát v turnaji dvaatřiceti místním  hráčům.
Dotace turnaje je 2,1 milionů euro, 57 milionů českých korun. Loni zvítězil Graeme McDowell.

Odkazy: ….. Pinx GC   …… Evropský žebříček ……. .Finanční žebříček Race to Dubai 

 

Ladies PGA Tour – Corona Championship, Morelia, Michoan, Mexiko
Zvítězila Mexičanka Lorena Ochoa (-25).  V součtu čtyř kol to je 28 birdie, jeden eagle a čytři bogey. (68,69,65,65).  Připomeňme si jak na Corona Championship úřadovala  Ochoa  vloni. Vyhrála stejným výsledkem -25 (66,66,66,69) a druhé hráčce Korejce Song-Hee Kim tehdy nadělila 11 ran rozdílu. Letos druhá Norka Suzann Pettersen zůstla zpět o jedinou ránu (-24). Ochoa s Pettersen jakoby hrály pouze mezi sebou, první další hráčka Korejka Na Yeon Choi na třetím místě měla ztrátu 6 ran (-18).
Další umístění: 5. Kerr, Tseng (-16), 10. Wie (-14), 14. Webb (-10),  17. Gal (-9), 32. Pat Hurst (-6), 39. Creamer (-4). Cutem neprošly: Lincicome, Rawson, Friberg, Diaz 
Obsazení turnaje je velmi dobré.  Hrají Ochoa, Creamer, Kerr, Lincicome, Hurst, Tseng. Chybí pouze světová jednička Shin.
Dotace turnaje je 1,3 milionu dolarů, našich 27 milionů korun. Loni zvítězila domácí Lorena Ochoa.
foto: Getty Images

Odkazy: ….. Tres Marias CC ……. Hřiště na satelitní mapě …… Stránky turnaje ….. Světový žebříček ……. Rolex Ranking

 

Ladies European Tour – Comunitat Valenciana European Nations Cup, Alicante, Španělsko
V prvním kole vedly Australanky, v druhém Američanky a  třetím Francouzky, aby se evropskými mistryněmi nakonec staly Holanďanky.  Nizozemský tým ve složení Christel Boeljona Marjet Van der Graaf hrál v posledním kole -4 a zvítězil celkovým skore -18. Nedotáhly se na ně ani Italky, které předvedly fantastický závěr (-10), ale stačilo to už jenom na druhé místo (-14) o které se musí ještě podělit s již zmíněnými Australankami a Francouzkami. Američanky skončily až na 10. místě.
Dvacet dvoučlenných národních družstev hrálo čtyři kola dvou různých formátů. Ve čtvrtek  a sobotu se hrál fourball (double better-ball), v pátek a neděli double modality Valencian Cup, což je nová varianta Greensome Chapman systému, kdy se hráčky různě střídaly u míčů.
Dotace turnaje je 325.000 Eur.
foto: LET

Odkazy:   ……  La Sella GC …… Hřiště na satelitní mapě …… Stránka turnaje ….. Money List