Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

2.5. golf v zahraničí (28.4. – 1.5.2011)

02.05.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

PGA Tour – Zurich Classic of New Orleans, Avondale, Louisiana, USA
European PGA Tour – Ballantines Championship, Incheon, Korea
Ladies PGA Tout – Avnet LPGA Classic, Mobile, Alabama, USA


PGA Tour – Zurich Classic of New Orleans, Avondale, Louisiana, USA
(28.4. – 1.5.2011, -7 hodin)

Neděle – finálové kolo
Druhý turnaj za sebou na okruhu PGA Tour, kdy o vítězi muselo rozhodovat až play-off. Z dvojice Webb Simpson a Bubba Watson se radoval druhý jmenovaný, který rozhodl ve druhém rozstřelu na 18. jamce díky birdie. Oba hráči neměli společné jen play-off. Na pětiparové jamce č. 2 oba shodně zahráli eagle. O třetí místo se ztrátou dvou ran na vítěze se podělili tři hráči: Jason Dufner, Tommy Gainey a K. J. Choi (-13). Finálové kolo se nepovedlo vůbec V. J. Singhovi, který zahrál +6, celkově +2 a propadl se o 33 míst na dělené 65. místo.
Další pořadí: 8. Donald(-10), 13. Senden, Stricker(-9), 20. Crane, Watney(-6), 26. Fowler(-5), 46. Villegas(-3), 69. Overton(+5)

Sobota – 3. kolo
Bubba Watson a Webb Simpson se dělí o vedení v turnaji po 3. kole. Webb Simpson se na dělené první místo dostal díky pěti birdíkům v řadě a oba hráči jsou na skóre -12. Na třetím místě je Američan John Rollins (-11). O čtvrtou příčku se dělí hned šestice hráčů Howell III., Choi, Gainey, Stricker, Jones a McNeill (-10). Poslední jmenovaný zahrál nejlepší kolo z celého startovního pole, když si připsal osm birdíků a jedno bogey, celkově -7.
Další pořadí: 16. Donald (-7), 21. Fowler (-6), 26. de Jonge, Villegas (-5), 32. V. Singh (-4)

Pátek – 2. kolo
Bubba Watson zaútočil nejen na vítězství v turnaji, ale také na první místo FedEx Cupu, kam by ho takový úspěch vynesl. Po dvou kolech má Američan skóre -10. I když se oproti čtvrtku o dvě rány zhoršil, může ho těšit, že tentokrát zahrál jen jedno bogey. Pozoruhodně si počínal na jedenácté jamce, kde se mu podruhé podařilo zahrát eagle. „Zase se mi povedly dvě skvělé rány. U drivu jsem se trochu bál, ale dopadl dobře. V tomhle větru to bylo o něco těžší než první den,“ popsal situaci dvaatřicetiletý hráč, jenž má letos na svém kontě už vítězství na Farmers Insurance Open. „Tady máme před sebou ještě dva dny,“ varoval sám sebe před přehnaným optimismem.
Na druhé místo postoupil další domácí hráč John  Teater, jenž na Watsona ztrácí jeden úder, o další ránu zpět je třetí z Američanů John Rollins a až čtvrtá pozice je dělená. Spolu s několika favority, kteří neprošli cutem, potkal stejný osud i vítěze minulého turnaje Brandta Snedekera. Ten sice ve druhém kole zahrál solidních 69 ran, ale nekoncentrace při čtvrtečním vstupu do turnaje (77 ran) znamenala bilanci +2 po základní části, tedy tři rány za postupovou hranicí.
Další pořadí: 9. Stricker (-6), 12. Donald, Villegas (-5), 38. V. Singh, Fowler (-2). Cutem neprošli: Hanson, McDowell, Daly, Rose.

Čtvrtek – 1. kolo
Do společného vedení se dostali Američan Bubba Watson a Australan Matt Jones shodným výkonem 66 ran (-6). Oba zapsali po dvou bogey, prvně jmenovaný pak předvedl eagle na pětiparové jedenácté jamce po bombastickém drivu a přesné přihrávce šestkou železem. „Po Masters jsem skoro celé dva týdny odpočíval, trénovat jsem začal před třemi dny, takže moje tělo ještě nereaguje, jak by mělo,“ svěřil se rydercupový reprezentant USA. Po bogey na první jamce měl obavy, aby nedopadl špatně. „Ale zjistil jsem, že trefuju míč solidně, a taky jsem dobře pracoval s putterem,“ dodal obvyklý recept na úspěch golfista, jenž letos vyhrál lednový turnaj Farmers Insurance Open.
O třetí místo se dělí šest hráčů, mezi nimi třetí muž z minulého týdne na The Heritage Tommy Gainey. Další favorité se drží v závěsu, vstup se nepovedl severoirskému profesionálovi Graemu McDowellovi. Vinou tří double bogey zapsal 73 ran (+1), což znamená až dělené 74. místo.
Německý profesionál českého původu Alex Čejka dosáhl výsledku horšího ještě o jeden úder a po dokončení úvodního kola se ze soutěže odhlásil, protože vzteklým úderem holí zranil sám sebe na noze.
Další pořadí: 9. Donald (-4), 21. Fowler, Stricker (-2), 33. Villegas (-1), 96.V. Singh (+2), 137. Rose (+5), 153. Daly (+9).

Turnaj má průměrné obsazení. Papírově nejlepším hráčem je Jim Furyk. Dále hrají Steve Stricker, Sergio Garcia,  Ben Crane,  Bubba Watson, Justin Rose a Alex Čejka.
Hraje se na hřišti TPC Lousiana s parem 71 a délkou 6.712 metrů.  Na hřišti je 71 bunkerů a 5 vodních překážek. Rychlost greenů je 11 stop. Rekord hřiště je 64  úderů
Dotace turnaje je 6,4 milionu dolarů, 106 milionů českých korun. Loni zvítězil Jason Bohn


Odkazy: …  TPC Louisiana …  Hřiště na satelitní mapě … Stránky turnaje …  Světový žebříček …  Finanční žebříčekEuropean PGA Tour – Ballantines Championship, Ičchon, Korea
(28.4. – 1.5.2011, +7 hodin)

Neděle – finálové kolo
Lee Westwood (-12) potvrdil svoji formu a zvítězil v turnaji. Finálové kolo zahrála světová jednička nejlépe z celého startovního pole. Angličan potřeboval 67 ran. Na druhém místě skončil oblíbený Miguel Ángel Jiménez (-11), který zaostal pouze o jednu ránu za Westwoodem. Třetí místo obsadil Korejec Pak Sang-hjon (-10).
Další pořadí: 4. Dustin Johnson (-9), 13. Davies (-5), 35. Dyson (E).

Sobota – 3. kolo
Hra byla vinou nepříznivých povětrnostních podmínek ukončena poměrně záhy. Žádný z hráčů nedokončil celé kolo.  V čele leaderboardu byli ve chvíli přerušení Španěl Miguel Ángel Jiménez a Brett Rumford s průběžným skóre -10. Oba zkompletovali devět jamek.

Pátek – 2. kolo
Na vrcholu leaderboardu se nečekaně ocitl Brett Rumford bezchybným výkonem 63 ran (-9). Svých devět birdie rozložil australský majitel tří dosavadních titulů z European Tour poměrně rovnoměrně. Loni skončil na jihokorejském turnaji druhý. „Jsem v takové pozici, že se zdá být možné pomýšlet na vítězství,“ zasmál se třiatřicetiletý golfista nenadálé situaci a v nadsázce označil některé ze svých úderů za kouzelné. „Nepřijel jsem sem s bůhvíjakou formou, ale tohle je zrádná hra a šance se mění týden od týdne,“ dodal muž, jenž má v polovině turnaje bilanci -10 a tím pádem náskok tří ran před dalšími v pořadí. O druhou pozici se dělí Dán Sören Kjeldsem s Miguelem Ángelem Jiménezem ze Španělska.
Další pořadí: 4. Davies (-6), 7. D. Johnson (-5), 11.Westwood (-4), 58. Dyson (+1). Cutem neprošli: Els, J.M. Singh, Poulter, Y.E. Yang, Chowrasia.

Čtvrtek – 1. kolo
Nejlepší start se podařil irskému hráči Damienu McGraneovi, jenž zahrál 66 ran (-6). Čerstvý čtyřicátník zahrál osm birdie a jedno bogey. Potvrdil tak, že na Dálném Východě se mu daří. Své dosavadní jediné vítězství na European Tour totiž získal před třemi lety v Číně. Právě tam před týdnem potvrdil vzestup formy děleným dvaadvacátým místem na China Open. Jinak se letos umisťoval ve čtvrté desítce a hůř.
„Neuvěřitelně jsem patoval, spadlo mi tam všechno ze vzdálenosti pěti metrů,“ pochvaloval si McGrane. „Hrál jsem dobře i železy, takže doufám, že mi to vydrží až do konce týdne,“ dodal lídr.
O druhé místo se za ním s odstupem jednoho úderu dělí trojice Richard Finch z Anglie,  Felipe Aguilar z Chile, Pak Sang-hjon jako zástupce domácího golfu. Lepší začátek turnaje si představoval Lee Westwood a až do předposlední jamky to světové jedničce celkem vycházelo. Na čtyřparové devítce, která byla jeho závěrečnou, však Angličan zahrál double bogey a zapsal pouze even par, přestože byl už na bilanci -3.
Další pořadí: 11. Jiménez, Davies, D. Johnson (-2), 19. Chowrasia (-1), 53. Jaidee (+1), 74. Poulter, J.M. Singh (+2), 105. Y.E. Yang (+4), 125. Dyson (+5).


Turnaj zdobí světová jednička Lee Westwood, Ernie Els,  Ian Poulter,  nebo Miguel Angel Jiménez.  Dále hrají McGrane, Donaldson, Jaidee, J.M. Singh.
Hraje se na  hřišti Blacstone GC  v korejském Incheonu.
Dotace turnaje je 2,2 milionů euro, 36 milionů českých korun. Loni zvítězil Australan Marc Fraser.


Odkazy: … Blackstone GCHřiště na sat. mapě …. Stránky turnaje …   Evropský žebříček …. Finanční žebříčekLadies PGA Tout – Avnet LPGA Classic, Mobile, Alabama, USA
(28.4. – 1.5.2011, -7 hodin)


Neděle – finálové kolo
Zvítězila Švédka Maria Hjorth (-10) náskokem dvou ran před Jihokorejkou Kim Sung-i (-8). Švédka zahrála skvělé finálové kolo (-5). Předvedla sedm birdie a dvě bogey. O třetí místo se dělí dvě hráčky – Korejka Čche Na-jun a Norka Suzann Pettersen (-7). Alexis Thompson neudržela vedení v turnaji po třetím kole a propadla se na dělené 19. místo, zahrála +5 ve finálovém kole. Jessica Korda zlepšila svou hru, finálové kolo obešla za -2 a obsadila též dělené 19. místo.
Další pořadí: 5. B. Lewis (-6), 9. S. Gal (-4), 13. Ch. Kim (-3), 19. A. Nordqvist (-1), 23. C. Kerr (E), 37. B. Lincicome (+2), 57. N. Gulbis (+5).

Sobota – 3. kolo
O první místo po třetím kole se dělí dvě hráčky Korejka Song-Hee Kim a Američanka Alexis Thompson (-7), která se posunula o 16. míst nahoru, když zahrála 6 birdíků a 1 bogey. O ránu hůře je na samostatném třetím místě další Korejka Amy Yang (-6). Sandra Gal (-4) nezopakovala skvělý výkon z druhého kola a propadla se na dělené sedmé místo, zahrála +3 na kolo. Jessica Korda (+1) zahrála jednu ránu nad par hřiště a dělí se o 33. místo.
Další pořadí: 4. Pettersen (-5), 12. Nordqvist, Ch. Kim, Lewis (-3), 20. Kerr, Lincicome (-1), 43. Davies, Creamer (+2), 52. Gulbis (+4)

Pátek – 2. kolo
Vynikajícím způsobem se do čela dostala Sandra Gal. Německá hráčka s českými kořeny upoutala nejlepším výkonem dne 67 ran (-5)  a zejména výkonem mezi 11. a 17. jamkou, kde zahrála pětici birdie. Její průběžné skóre je -7, tedy o ránu lepší než má jihokorejská hráčka Amy Yang na druhém místě. Gal už na zámořském okruhu letos zvítězila, a sice na březnovém Kia Classic. Jen o málo hůř než vedoucí žena si počínala Jessica Korda. Jejích 69 ran znamenalo pronikavé zlepšení a posun na dělenou 29. pozici s průběžnou bilancí even par.
Další pořadí: 3. Lewis (-5), 6. Pettersen (-4), 11. Čche (-3),  16, Pressel, Thompson (-2), 21. Creamer (-1),  29, Gulbis, Davies, Lincicome (E). Cutem neprošly:  Wie, Tseng. A. Mijazato.

Čtvrtek – 1. kolo
Korejská invaze pokračuje. O první místo se s výsledkem 67 ran (-5) dělí dvě hráčky této země: dosavadní sběratelka druhých a třetích míst Kim Sung-i a její mnohem zkušenější krajanka, která poameričtila své jméno na Grace Park. Ta už má na svém kontě šest turnajových vítězství na LPGA Tour, ale naposledy se z nějakého radovala v roce 2004, pak ji začala pronásledovat častá zranění.
Jessica Korda měla mizerný start do turnaje: bogey – double bogey – bogey. Pak se jakž takž srovnala, ale celkové denní skóre  75 ran (+3) stačí až na dělené 79. místo.
Další pořadí: 3. Stupples, Lewis (-4), 5. Čche (-3), 8. Gal (-2), 16. Creamer, Lincicome (-1), 22. Pettersen, Hull, Pressel, Davies (E), 93. Kerr, Wie, A. Mijazato (+4), 103. Tseng (+5).

Turnaj má nejlepší možné obsazení.  Hrají Yani Tseng, Jiyai Shin,  Cristie Kerr, Na Yeon Choi,  Suzann Pettersen, Ai Miyazato, I.K. Kim, Karrie Webb,  Michelle Wie,  Paula Creamer, teenagerka Alexis Thompson a s novým kedíkem nastoupí Jessica Korda.
Hraje se na hřišti RTJ Golf Trail v Magnolia Grove a parem 72 a délkou 5.945 metrů.
Dotace turnaje je 1,3 milionu dolarů, 21 milionů českých korun. Loni zvítězila Korejka Se Ri Pak.


Odkazy: … RTJ Golf TrailHřiště na sat. mapě …  Stránky turnaje …  Finanční žebříčekRolex Rankings