Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

27.10. Golf v zahraničí

27.10.2008 | Redakce | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

PGA Tour  – Frys.com, Scottsdale, Arizona, USAPGA European Tour – Castello Masters, Castellón, ŠpanělskoLadies PGA Tour – Grand China Air LPGA, Hainan, ČínaJack Niclaus International Invitational, Palm Beach Gardens, Florida, USA   Pohár mistrů evropských zemí, Istanbul, Turecko    Alps Tour – 1. turnus kvalifikace, Gujan, Lyon, Lys, Francie  

 

PGA Tour  – Frys.com, Scottsdale, Arizona, USA
V arizonském Scottsdale se udál další z amerických zázraků. Zvítězil zcela neznámý  Američan Cameron Beckman,  když na druhé jamce rozehrávky porazil krajana Kevina Sutherlanda. Do rozehrávky šli oba s výsledkem -18. Beckam byl do této dchvíle až na 447. příčce světového žebříčku. V tomto turnaji vydělal  tolik co za celý loňský rok, kdy absolvoval 29 turnajů.  Sutherland  se letos pětkrát umístil v první desítce. Na třetím místě skončil Australan Matthew Goggin (-17).
Další umístění: 4. Weir, Henry (-14),  11. Baddeley, Austin (-12), 17. O´Hair,  Mayfair (-11), 20., Pampling, Lonard (-10), 29. Tim Clark (-9),  34. Quinney (-8).Cutem neprošli:  O´Hern,  Gay, Kresge, Na, Chopra.
Dotace turnaje je 5,5 milionu dolarů, 106 milionů českých korun. Vítěz obdržel 900.00 dolarů, přes 17 milionů českých korun. Kdepak krize.
Loni zvítězil Mike Weir. Letos skončil na 4. místě.


Odkazy: ….. Hřiště ….. Hřiště na satelitní mapě …..Světový žebříček …… Finanční žebříček


PGA European Tour – Castello Masters, Castellón, Španělsko
Na domácím hřišti zářil a suverénně zvítězil Sergio García (-20). Svoje první vítězství V European Tour od roku 2005 věnoval krajanu Seve Balesterosovi, který podstoupil třetí operaci mozkového nádoru.
Na druhém místě se umístil Švéd Peter Hedblom (-17). Na třetím místě se umístil další Švéd Alexander Noren (-15).
Další umístění:   4. Kjeldsen (-14),  7. Finch, Hanson (-13),  13. J.M. Singh (-11), 24. Villegas (-8), 29. Molinari (-7),  40. Paul Lawrie (-5), 51. Larrazabal (-3).
Cutem neprošel Henrik Stenson.
Cutem dále neprošli: Derksen, Oliver Fischer,  Jacquelin, Romero, Webster,  Hansen, Peter Lawrie, 
Na hřišti Club de Campo del Mediterráneo García začínal a jeho otec zde dodnes působí jako Pro.
Dotace turnaje je 2 miliony Eur, skoro 51 milionů českých korun. García získal 333.333 Eur, přes 8 milionů korun


Odkazy: …… Hřiště …….. Hřiště na satelitní mapě ….. Evropský žebříček ….. Finanční žebříčekLadies PGA Tour – Grand China Air LPGA
, Hainan, Čína
Fantastickým závěrem -7 zvítězila Švédka Helen Alfredsson (celkem -12). Na vítěznou pozici se dostala ze 7. místa.  Na druhém místě skončila Číňanka Yani Tseng (-9). Třetí místo obsadila Američanka Laura Diaz (-8). Doposud vedoucí Angličanka Karen Stupples zahrála v posledním kole o osm ran hůře (+3) a skončila na 4. místě.
Annika Sörenstam skončila na 17. místě (-2), Suzann Petterssen na 9. místě (-3). Lorena Ochoa ani Paula Creamer turnaj nehrály.
Další umístění:  9. S.H.Lee, Choi (-3), 34. Kerr (+1), 42. S.H.Kim (+4).
Grand China Air je první turnaj LPGA na čínském území. Děvčata z LPGA odehrají na asijském území celkem tři turnaje. Příští odehrají v Koreji a další v Japonsku.
Dotace turnaje je 1,8 milionu dolarů, skoro 35 milionů českých korun. Alfredsson získla prémii 270.000 dolarů, přes pět milionů korun.

Odkazy: …… Hřiště …..Hřiště na satelitní mapě ….. Oficiální stránky turnaje ….. Světový žebříček ….. Finanční žebříčekJack Niclaus International Invitational
,  Palm Beach Gardens, Florida, USA
Český tým  Pavel Vilimovský z GC Beřovice a Robert Bouška z GC Ještěd zvítěil v americkém finále Jack Niclaus International Invitational na hřišti  PGA National v Palm Beach Garden. Na světové finále se Vilimovský s Bouškou probojovali jako vítězové české části. V Česku proběhly dvě kvalifikace na Kunětické Hoře a ve Slavkově, finále proběhlo  na Karlštejně. Na Floridě se sešli vítězové ze čtrnácti zemí všech kontinentů.


Odkazy: ….. Hřiště ….. Hřiště na satelitní mapě …. Oficiální stránky


Pohár mistrů evropských zemí, Istanbul, Turecko
Z našich hráčů hrál nejlépe Viktor Skalle. V individuálním hodnocení obsadil 15. místo (75,76,79)
Martin Peterka skončil na 19. místě (77,74,84), Štefan Páleník na 22. místě (81,79,78).Do hodnocení družstva se každý den počítaly dva nejlepší výsledky.
Nejlepší hráč šampionátu Victor Dubuisson hrál 69,67,74.
První dvě kola bylo teplo a krásné počasí. Ve třetím se ochladilo o 10 stupňů a foukal ostrý vítr.
Klassis Golf & Country Klub hostil Mistrovství Evropy vynikajícím způsobem. Organizace byla svižná a účinná. Příklad za všechny:  hřiště je velmi kopcovité s dlouhými přechody. Pořadatelé vozili hráče na start, z pětky greenu na šesté odpaliště a k poslední jamce.
Pořadatelství Mistrovství světa 2012 je evidentně v dobrých rukou. Inu Turecko.

Odkazy ……. Informace o hřišti …… Stránky mistrovství ….. Golf Klub Čechie

 Alps Tour – první turnus kvalifikace, Gujan, Lyon, Lys,  Francie
Amatér Jan Ryba a profesionál Jan Zedníček bojovali ve Francii v prvním turnusu kvalifikace o získání karty na příští ročník Alps Tour. Skvěle si vedl Jan Ryba, který po výsledcích 72,67,72 (+1) postoupil do závěrečné kvalifikace. Jan Zedníček  nepostoupil. Začal dobře, po prvním kole byl na devátém místě, pak ale výkony 73,77,81 spadl na 40. nepostupové místo.


Odkazy: ….. Hřiště Lys  ….. Hřiště Lys  na satelitní mapě ….. Hřiště Lyon …. Hřiště Lyon  na satelitní mapě