Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

1.2. Golf v zahraničí (28. – 1.2.2010)

01.02.2010 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

zahranicni_golf02_driver_prevPGA Tour – Farmers Insurance Open, San Diego, Kalifornie
PGA European Tour – Commercialbank Qatar Masters, Doha, Katar
EPD Tour –  Sueno Dunes Classic, Belek , Turecko
EPD Tour – Sueno Pines Classic, Belek, Turecko
Mezinárodní mistrovství Portugalska žen – Algarve, Portugalsko

 

ZAhr_PGAPGA Tour – Farmers Insurance Open, San Diego, Kalifornie (28. – 31.1.2010)
Parem na 18. jamce se Ben Crane vyhnul rozehrávce s dalšími třemi hráči. Zvítězil výsledkem (-13) o ránu před trojicí Mark Leishman, Brandt Snedeker a Michael Sim (-12). Hvězda turnaje Phil Mickelson se z páté pozice po třetím kole propadl na 19. místo  (-8) svého letošního prvního turnaje.  Vedoucí hráč po třetím kole Japonec Imada ztratil šanci vinou pěti bogey v posledním kole. Skončil na 9. místě (-1).  Turnaj se povedl nadějnému mladíkovi Rickie Fowlerovi. Skončil na pěkném 5. místě (-11). Alex Čejka neprošel cutem.
Další umístění:  5. Els (-11),  9. Watney, Glover  (-10),   15. Choi (-9),  20. Rollins (-7),  22. Rose (-6),    48. Donald (-1).
Cutem neprošli: Watson, Streelman, Atwal, Goydos, Ch.Campbell, Parnevik, Henry, Hoffman, Appleby, Pampling , Baddeley,  Palmer, Matteson, Pettersson.
Hráloe se na dvou hřištích Torrey Pines,  South Course a North Course.
North Course má par 72 a délku 6.915 metrů. Na hřišti je 61 bunkerů a dvě vodní překážky.
South Course má par 72 a délku 7.628 metrů. Na hřišti je 80 bunkerůa jedna vodní překážka
Dotace turnaje je 5,3 milionu dolarů, 97 milionů českých korun. Vítěz dostane 954.000 dolarů, přes 17 milionů korun. Loni zvítězil Nick Watney. Turnaj vysílala  ČT 24.
 crane150

 

 

 

 

foto: Getty Images

Odkazy:       Torrey Pines       Hřiště na satelitní mapě       Stránky turnaje        Světový žebříček       Finanční žebříček

 

Logo_europeantourPGA European Tour – Commercialbank Qatar Masters, Doha, Katar (28. – 31.1.2010)
Nádherným finišem  65 úderů se sedmi birdie a náskokem tří úderů zvítězil Švéd Robert Karlsson (celkem -15).  S druhým místem se musel spokojit  obhájce loňského vítězství Španěl Alvaro Quiros (-12). O třetí místo se dělí Angličan Lee Westwood a Australan Brett Rumford (-11).  Naprázdno vyšel vítěz minulého turnaje v Abu Dhabí Němec Martin Kaymer. Jeho celkový výsledek v paru (E) stačil pouze na 32. místo.
Další umístění: 5. Wilson, Dredge (-8),  14. Schwartzel, Wood, Oosthuizen (-6),    24. Garcia (-3),  28. Dyson (-2), 32. Jaidee, Kaymer  (E), 64. Stenson (+7),  66. Jiménez (+8).
Cutem neprošli:  Poulter, McGrane, Wall. Montgomerie.  Echenique, Aiken.
Dotace turnaje je  2.5 milionů eur, 65 milionů českých korun. Vítěze čeká odměna  ve výši 294.584 eur, téměř 8 milionů českých korun. Loni zde zvítězil Alvaro Quiros.

Karlsson150_jm

 

 

 

 

 

Odkazy:    Doha GC       Hřiště na satelitní mapě     Stránky turnaje    Evropský žebříček      Finanční žebříček Race to Dubai

 

logoEPD_60EPD Tour – Sueno Pines Classic, Belek, Turecko (30.1. – 1.2.2010)
Zvítězil  Švéd Björn Pettersen (-5). Na druhém místě skončil vítěz minulého turnaje Němec Daniel Wunsche (-2). Třetí místo obsadil Holanďan Richard Kind. Našim se tentokrát dařilo výrazně lépe. Jakub Kučera obsadil vynikající 5. místo (E), Marek Nový skončil na 15. příčce (+4). Na 33. místě skončil Petr Skopový (+10). Petr Nič neprošel cutem
První čtyři turnaje sezóny EPD se odehrají v tureckém Algarve, Beleku u Antalye. V luxusním letovisku plném pětihvězdičkových hotelů a spousty hřišť se světovými parametry budou pokoušet štěstí naši profíci  Jakub Kučera, Petr Nič, Marek Nový a Petr Skopový.
Hřište Sueno Pines  je jedno ze dvou hřišť hotelového komplexu Sueno. Na druhém hřišti Sueno Dunes se hrál první turnaj před několika dny.
Pettersson505x338

 

 

 

 

foto: epdtour.de

Odkazy:      Hřiště Pines        Hřiště na satelitní mapě

 

 

logoEPD_60EPD Tour –  Sueno Dunes Classic, Belek , Turecko (26. – 28.1.2010)
Poslední kolo se pro špatné počasí nedohrálo, počítá se výsledek dvou kol. Zvítězil Němec Daniel Wunsche (-5).  Z našich se vedlo nejlépe Jakubovi Kuučerovi, který je výkonem +2 na 30. místě. Na 36. místě je Marek Nový (+3). Petr Nič a Petr Skopový neprošli cutem.
První čtyři turnaje sezóny EPD se odehrají v tureckém Algarve, Beleku u Antalye. V luxusním letovisku plném pětihvězdičkových hotelů a spousty hřišť se světovými parametry budou pokoušet štěstí naši profíci  Jakub Kučera, Petr Nič, Marek Nový a Petr Skopový.
Hřište Sueno Dunes je jedno ze dvou hřišť hotelového komplexu Sueno. Na druhém hřišti Sueno Pines se bude hrát druhý  turnaj příští týden.

SiegerWuensche200

 

 

 

 

foto: epdtour.de

Odkazy:      Sueno Dunes         Hřiště na satelitní mapě

 

logo_Portugalfeder60 Mezinárodní mistrovství Portugalska žen – Algarve, Portugalsko (28. – 31.1.2010)
SpilkovaKlara650Poslední nedělní kolo hrála Spilková 74 úderů, složených ze dvou birdie a čtyř bogey, což stačilo na uhájení krásného 6. děleného místa (+5).  Zvítězila Španělka Anna Arrese (-5) před Němkou Larou Katzy (-4) a Španělkou Noemi Jinénez  Martin (E).
První letošní zahraniční vystoupení Kláry Spilkové bylo  úspěšné. V silně obsazenémm turnaji donesla českým barvám  vynikající 6. místo, když za sebou nechala jména jako Nivard, Hedberg, Kirchmayr nebo Prettswell.  
 

V sobotním třetím kole hrála Klára Spilková vynikajících 69 úderů (-3), složených z pěti birdie a dvou bogey. Je to rekord celého turnaje, který Spilkovou vysunul na 6. místo (+3).
„Dneska jsem měla hodně greenů v regulaci, nedělala jsem chyby, šlo mi puttování. Přesto mě mrzí opět bogey na poslední jamce“,   nám řekla  Spilková, která  hrála bogey na 18. ve všech třech kolech.  Spilková postoupila do 4. kola. které bude hrát už jenom 40 hráček s nejnižším skore. Od čela turnaje jí dělí  sedm úderů.
vede Němka Lara Katzy (-4).

V pátečním druhém kole si česká hráčka Klára Spilková polepšila o dva údery (74 , +2, 6 bogey, 4 birdie)- ) a osmnáct pozic.  Nyní je na 17. místě (+6).   „Dnes jsem hrála dobře, až na to puttování,“  nám sdělila do telefonu. „Hřiště je krásné, greeny dobře drží a jsou veliké.  Počasí je pěkné, kolem 15 stupňu, ale jak fouká, tak je trochu zima“ , doplňuje Spilková.  Vede Němka Lara Katzy (-3).

První kolo se Klárce (76, +4) nevydařilo.  „Špatně jsem začala, na první jamce double bogey, pak to od šesté do šestnácté jamky  šlo dobře, ale na konec jsem zahrála dvě  bogey. Špatně jsem puttovala“ řekla nám do telefonu Klára. Do druhého kola bude Spilková vstupovat z 35. pozice.

Amatérského mistrovství ladies se účastní česká hráčka Klára Spilková. Po čtrnáctidenním tréninkovém pobytu v Dubaji hraje Spilková první letošní turnaj.
Hraje se v  Amendoeira Golf Resortu, na  hřišti Oceanico O´Connor jr.  Hřiště má par 72 a délku 6.708 metrů.

foto: Ivan Paggio

Odkazy:     Hřiště Oceanico      Hřiště na satelitní mapě