Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

30.8 golf v zahraničí (26. – 29.8.2010)

30.08.2010 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

US PGA Tour Playoffs – The Barclays, Paramus New Jersey, USA
European PGA Tour – Johnnie Walker Championship, Pertshire, Skotsko
Ladies PGA Tour – CN Canadian Open, Winnipeg, Canada


US PGA Tour Playoffs – The Barclays, Paramus New Jersey, USA (26. – 29.8.2010)

Berdíkem na první jamce rozehrávky zvítězil Američna Matt Kuchar, který o vítězství bojoval se Skotem Martinem Lairdem  (oba -12). O třetí místo (-10) se podělili Steve Stricker a Kevin Streelman.
Tiger Woods v posledním kole zabral, hrál -4 a vytáhnul se z 28. místa na konečnou 12. pozici (-7). Lídr Money Listu Ernie Els skončil na předposledním 71. místě (+5). Phil Mickelson neprošel cutem, stejně jako u nás pozorně sledovaný Alex Čejka.
Další umístění:  5. Sabbatini (-9),   12. Casey,Crane (-7),   12. Cink, Donald, Poulter, Rose (-6),   21. Goosen (-5),   31. Watson (-3),   47. Harrington (-1),  56. McIlroy (+1).
Cutem  neprošli:  Mickelson, Čejka, Holmes, Choi, Singh, Snedeker, Clark, Howell III, Ogilvy, Glover, Kin, N.Green,
Po tomto turnaji se aktualizují žebříčky FedEx Cup a do druhého turnaje Playoffs Deutsche Bank nastoupí první stovka.

Začínají Playoffs 2010, série čtyř turnajů čtyři víkendy za sebou.
První se hraje se The Barclays, 26. – 29.8. v Paramusu v New Jersey, druhý Deutsche Bank Chanpionship, 3. – 6.9. v Nortonu v Massachusetts, třetí BMW Championship, 9. – 12.9. v Lemontu v Illinois a závěrem Playoffs je The Tour Championship, 23. – 26.9v Atlantě v Georgii.

Do prvního turnaje v Paramusu je nasazeno prvních 125 hráčů žebříčku FedEx Cupu. Do dalšího postupuje už jenom 100 hráčů, do třetího 70  a  poslední turnaj v Atlantě hraje nejlepších 30 hráčů aktuálního žebříčku FedEx.

Na startu The Barclays stoji nejlepší světoví hráči. Jsou tu Woods, Els, Mickelson, Westwood, Stricker, Rose, Casey, Donald a další, včetně Alexe Čejky. Čejka je na 91. místě FedEx Cupu.

Woods bude hrát první turnaj po rozvodu a vládne zvědavost, jestli bude konečně hrát lépe. Woods je aktuálně na 112 místě žebříčku FedEx Cupu- Musí projít cutem a uhrát slušné umístění, aby postoupil do dalšího turnaje.

Chybět bude Jim Furyk, který byl diskvalifikován za pozdní příchod na pro-am poté, co se mu vybil mobil, sloužící jako budík.

Turnaj Barclays má dotaci 7,5 milionu dolarů, 148 milionů českých korun. Na vítěze čeká prémie 1,35 milionu dolarů, 27 milionů českých korun. Loni zvítězil Američan Heat Slocum.

Odkazy:     Ridgewood GCC       Hřiště na staelitní mapě      Stránky turnake      
žebříček FedExCup        Světový žebříček         Finanční žebříčekEuropean PGA Tour – Johnnie Walker Championship, Pertshire, Skotsko (26. – 29.8.2010)

Zvítězil Ital Edoardo Molinari (-10).  Na druhém místě se umístil Australan Brett Romford (-2). O třetí místo (-7)  se dělí Španěl Miguel Angel Jiménez, bratr vítěze Francesco Molinari a Welšamn Jamie Donaldson.  Kapitán evropského týmu Ryder Cupu Skot Colin Montgomerie musí nyní vydat konečnou nominaci dvanáctičlenného týmu Evropy.  Vyhláší jí v přímém přenosu od 19:30 na  www.rydercup.com
Další umístění:  6. Dyson (-6), 14. Davies (-3),   7. McGrane (-5),  19. Hanson (-2).
Cutem neprošli:    Karlsson, Lowry, Montgomerie, Larrazabal, Havret, Ramsay

Johnnie Walker je posledním kvalifikačním turnajem pro letošní Ryder Cup. Pro kapitána týmu Evropy Skota Colina Mongomerieho to bude těžká hodinka. Po skončení turnaje má uzavřít nominaci evropského týmu.
Hrají Jiménez, Molinari, vítěz z Čeladné Hanson, Quiros, Davies a další.  Některým stále  jde o zařazení do konečného týmu Evropy.
Hraje se na hřišti PGA Cenetenary Course resortu The Gleangles Hotel s  délkou 6.481 metrů.

Odkazy       The Gleneagles ……  Hřiště na satelitní mapě …… Stránky turnaje
Evropský žebříček ……. .Finanční žebříček Race to DubaiLadies PGA Tour – CN Canadian Open, Winnipeg, Canada (26. -29.8.2010)

Americká Korejka Michelle Wie má důvod k oslavě.  Zvítězila ve velmi dobře obsazeném turnaji a prodruhé v kariéře. Naposledy stála na nejyšším stupni na loňském Lorena Ochao Invitational.  Wie zvítězila s náskokem tří úderů (-12). Na druhé místě (-9)  se umístila čtveřice Kristy McPherson, Suzann Pettersen, Jee Young Lee a Jiyai Shin. Světová jednička Ai Miyazato se musela spokojit s 15. místem (-4).
Další umístění: 7. Pressell (-7),  8. Kerr (-6),  15. Lincicome, Kerr (-4), 60. S.H.Kim, Webb (+6).

Cutem neprošly: Tseng,  Rawson, Gal, Skarpnord, Nocera.

Turnaj je velmi dobře obsazen:  hrají Pettersen, Kerr Webb, Shin, Creamer, S.H.Kim, obě Miyazato, Nocera, Wie, Tseng.
Hraje se na hřišti St. Charles Country Clubu s parem 72 a délkou 6.009 metrů.
Dotace turnaje je 2,25 milionu dolarů, zhruba 45 milionů českých korun. Loni zvítězila Suzann Pettersen.

Odkazy :   St. Charles CC  …… Hřiště na  stelitní mapě ….. Stránky turnaje
Světový žebříček ……. Rolex Ranking