Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

23.3. Golf v zahraničí

20.03.2009 | Redakce | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

PGA Tour – Transition Championship, Palm Harbor, Florida, USA – zvítězil Jihoafričan Retief GoosenPGA Tour – Tavistock Cup, Orlando, Florida, USA – zvítězil tým Lake Nona 17 : 13,  pod vedením Ernie Else. Tým s Tigerem Woodsem prohrálEuropean PGA – Madeira Island Open BPI, Madeira, Portugalsko – zvítězil Argentinec GoyaLadies PGA – Mastercard Classic, Huixquilucan, Mexiko – zvítězila Američanka Pat HurstFCWT Junior Tour – IMGA/DLGA Championship,  Brandenton, Florida, USA     – junioři Mikulík, Janík, Vaidiš a Krásová na FloriděAnnika Sörenstam bude matkouColin Montgomerie se blíží k 500 účasti na PGATiger Woods daroval Stensonovi nové spodky NikeChapchai Nirat vyrovnal světový rekord -32 na 72 jamek      
….. více uvnitř článku

 

PGA Tour – Transition Championship, Palm Harbor, Florida, USA
Na turnaji bez hvězd, kde chyběl Woods, Mickelson, Garcia, Harrington a mnoho dalších zvítězil Jihoafričan Retief Goosen. Je to jeho první vítězství v turnaji PGA od roku 2005. Goosen zvítězil o ránu (-8) před  Američany Brettem Quigleyim a Chralesem Howellem III  (oba -7). Na čtvrtém místě se umístil  Američan Steve Stricker (-6). Alexi Čejkovi se turnaj zle nevyvedl, zahrál nejhorší výsledek poslední doby 79,77 a neprošel cutem.
Další umístění: 8. Na (-4), 12. Watney (-3),  17. Perry (-2), 19. Hoffman (-1).52. Furyk (+5, po prvním kole vedl !)
Cutem neprošli: Zach Johnson, Holmes, Kresge, Choi, Calcavhecchia, DiMarco, O´Hair, Scott,  Yang a  vítěz nad Woodsem v jamkovce Accenture Tim Clark.
Turnaj neměl plné obsazení. Z první desítky Money Listu  hráli pouze Watney, Zach Johnson a Stricker. Na startovní listině byl také Alex Čejka, který se poslední dva turnaje umístil na 13. místě.
Dotace turnaje je 5,4 milionu dolarů, 110 milionů českých korun. Goosen si odveze 972.000 dolarů, 20 milionů korun. Loni zvítězil Sean O´Hair.
foto: pgatour.com

Odkazy: …. Ininsbrook Resort  ….. Hřiště na satelitní mapě …… Stránky turnaje ….. Světový žebříček ….. Finanční žebříček

  

PGA Tour – Tavistock Cup, Orlando, Florida, USA
Dvoukolové  utkání mezi desetičlennými týmy  členů klubů Lake Nona  Golf & Coutry Club a Isleworth Golf & Country Club  se hraje již pošesté.  První kolo bylo odehráno v pondělí 16. března, druhé kolo se v úterý 17. března.  Kapitány týmů jsou Mark O´Meara  a Ernie Els. V týmu Lake Nona je osm cizinců, v týmu Isleworth jenom pět.  Za Ilseworth hraje například Tiger Woods, za Lake Nona  Ernie Els.   Turnaj vysílá Golf  Channell.
Po prvním kole fourballů vedl Woodsův domovský Isleworth 6:4. Za vítězství jsou dva body, za remízu jeden, za prohru nic. První kolo se hrály fourbally ve kterých zvítězil Isleworth, v dalších soutěžích byl úspěšnější Lake None.

V druhém kole se hrály singly a každému hráči se počítalo skore do dvou zápasů. Týmu Lake None se podařilo nepříznivý stav zvrátit. Woods vypůlil svůj zápas  s Poulterem a započítalo se mu vítězství nad Stensonem.  Nejlepší skore zahrál Graeme McDowell 66.
V tomto kole zvítězilo Lake None  13:7.  Celkem skončil zápas vítězstvím Lake None 17:13.
Tiger Woods na prvním týčku prvního kola věnoval svému protihráči Stensonovi nové spodky Nike, až se příště bude svlékat na hřišti. Stenson odehrál na CA Championship o víkendu úder z bahna pouze ve spodkách značky Bjorn Borg.

Utkání letos hostilLake Nona Golf & Country Club v Orlandu. Hrálo  se o celkových 3 miliony dolarů. Vitězný tým si rozdělil 1 milion dolarů, poražený 500.000.  Další milion bude věnován nacharitu. Hrálo se také o  odměny za Longest drive, Nearest to the pin a dosažené eagle.
Diváci musí být podle dispozic soutěže oblečeni buď v modrých nebo červených tričkách. Modrá je barva Lake Nona, červená Isleworthu.
Obě kola začínají příletem vrtulníků s hráči Isleworthu na hřiště Lake Nona.

Podrobné výsledky zde
foto: Isifa.cz

Odkazy: ….. Lake Nona GC&C ….. Isleworth GC&C …. Hřiště Lake Nona na satelitní mapě …… Hřiště Isleworth na satelitní mapě ….. Stránky turnaje

  

Ladies PGA – MAstercard Classic, Huixquilucan, Mexiko
Dvěma berdíky na posledních dvou jamkách zvítězila Amertičanka Pat Hurst  (-10). O ránu porazila světovou jedničku Lorenu Ochoa a Číňanku Yani Tseng (obě -9). Na 5. místě se umístila Cristie Kerr (-5) na 8. Suzann Pettersen (-2). Paula Creamer skončila na 36. místě, stejně jako Natalie Gulbis  (obě +4).
Cutem neprošly:  Alfredsson, McGill, Rawson, Hull,Stupples, Friberg.
Dotace je 1,3 milionu dolarů, 27 milionů českých korun. Loni zvítězila Švédka Luise Friberg.
foto: lpga.com

Odkazy:  …….. Bosquereal Golf …….  Hřiště na satelitní mapě …… Světový žebříček            Rolex Ranking


European PGA – Madeira Island Open BPI, Madeira, Portugalsko

Zvítězil Argentinec Estanislao Goya (-6). Na druhém místě skončil Skot Callum MaCaulay, který v posledním kole donesl nejlepší výsledek turnaje, 64 úderů.  O třetí místo se (-4) podělili Holanďan Wil Besseling s Irem Damienem McGranem.
Další umístění: 5. Wall (-3),  7. Aiken (-1), 9. Drysdale (E), 23. Horsey (+7), 52. Garrido (+12).
Hrálo se na hřišti Porto Santo Golfe, které projektoval Seve Ballesteros. Ballestero, který  je stále v nemocnici po několika operacích nádorů mozku, poslal podpůrný dopis hráčům a pořadatelům. Ve vstupní dvoraně klubovny  byla odhalena plastika Seve Ballesterose jako designéra hřiště.
Dotace turnaje je 700.000 Euro, 18,5 milionů českých korun. Loni zvítězil Alastair Forsyth. 

 
Odkazy: ….. Porto Santo Golfe …… Hřiště na satelitní mapě …… Evropský žebříček …….  Finanční žebříček Race to Dubai 

FCWT Junior Tour – IMGA/DLGA Championship,  Brandenton, Florida, USA  
 Čeští junioři Jakub Mikulík z Prosper GC Čeladná, Josef Janík z Park GCTJM Ostrava, Oliver Vaidiš z GC Poděbrady a Kateřina Krásová z GK Čechie  se účastnili  IMGA/DLGA Championship, který je součástí studentské Future Collegians Golf Tour (FCWT). Mikulík skončil na děleném 19. místě (+9),  Janík  na děleném 33. místě (+14),   Vaidiš  na 36. místě (+15). Krásová skončila v dívčí kategorii na 17. místě (+18). V turnaji se objevil  sympatický Maďar Benjamin Palanzski, který se účastnil loňského Mistrovství ČR na rány ve Slavkově. Palanzski je na 6. místě (-2).

Odkazy: ….. IMG Academies ….. Hřiště na satelitní mapě


Annika Sörenstam bude matkou
Bývalá světová jednička Annika Sörenstam, která ukončila svoji kariéru ke konci loňského roku, ohlásila na své stránce, že na podzim očekávají  se svým manželem  Mike McGee radostnou událost. „Jsme naprosto nadšeni a těším se na tuto novou kapitolu našeho života“ řekla Sörenstam.
Annika vyhrála ve své kariéře 72 turnajů a 10 majorů LPGA. Chce věnovat obchodu a rodině.

Colin Motngomerie  se blíží k číslu 500
Svůj pětistý turnaj odehraje Skot Colin Montgomerie přístí týden na Andalucia Open ve Španělsku. Kapitán Ryder Cupu se v Andalusii pokusí o svůj 32. titul.
„Po mnoha letech a 499 turnajích jsem potěšen a hrdý, že jsem součástí Tour. Vidím, jak se úspěšně rozvíjí po celém světě. Jsem šťastný, že maje kariéra je zároveň mojí vášní a stále si užívám vzrušení ze soutěží stejně jako před 23 lety“ řekl Mongomerie.  „Monty“ , jak se mu říká, vyhrál osmkrát Order of Merit a doposud vydělal přes 30 milionů dolarů.   Bude osmnáctým hráčem, který se přehoupl přes hranici 500 účastí na turnajích. Tabulku vede Sam Torrance se 704 turnaji.
Pětačtyřicetiletý Montgomerie povede evropský tým v Rydercupu 2010 ve Walesu.
foto: colinmontgomerie.com

 

Nové spodky pro Stensona
Švédksý hráč Henrik Stenson dostal na Tavistock Cup od svého protihráče Tigera Woodse nové spodky, pro případ, že by se opět svlékal. Celý svět obletěly fotky Henrika Stensona oblečeného pouze ve spodkách a golfové rukavici jak odpaluje z bahna na třetí jamce CA Champioship. Tehdy měl na sobě spodky značky Bjorn Borg. Od Woodse samozřejmě dostal spodky značky Nike.
foto: Olivella/AP

Chapchai Nirat vyrovnal světový rekord – 32 pod par za čtyři kola
62,62,65,67 -32. To je výsledek Thajce Chapchaie Nirata na hřišti Classic Golf Resort v indickém New Delhi, tento víkend.  Svým výsledkem překonal rekord hřiště na 36, 54 jamek a 72, zvítězil v turnaji  a vyrovnal světový rekord Ernie Else z roku 2003.  Els jej vytvořil v australském Perthu.
foto: asiantour.com