Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

23.2. Golf v zahraničí

21.02.2009 | Redakce | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

PGA Tour – Northern Trust Open, Pacific Palisades, Kalifornie, USA – zvítězil  Američan Phil MickelsonPGA European Tour – Johnnie Walker Classic, Petrh, Austrálie – senzačně  zvítězil novozélandský amatér Danny Lee79. Mezinárodní mistrovství Portugalska amatérů, Troia, Portugalsko  
… více uvnitř článku

PGA Tour – Northern Trust Open, Pacific Palisades, Los Angeles, Kalifornie, USA
Zvítězil Američan Phil Mickelson. Po mizerných výkonech v posledních turnajích  si odnáší první vítězství v sezoně 2009 a 1.134.000 dolarů, našich 26 milionů korun. Začal skvěle, v prvním kole vedl, hrál 63 (-8)  na hranici rekordu hřiště, druhé kolo pokazil hrál +1, ve třetím kole vyrovnal rekord hřiště (-9) a vyskočil opět do vedení. Druhé místo získal Američan Steve Stricker (-14). O třetí místo (-13) se dělí trojice hráčů Choi, Romero a Couples.
Další umístění:  6. Donald, Holmes, Sabbatini (-12), 10. Dustin Johnson (-11), 13. Clark (-10), 17. Perry (-8), 25. Na (-7), 30. Hoffman, Perez, Trahan, Ogilvy (-6), 51. Els (-3), 59. Watney , Imada (-1), 72. Weir (+4).
Ze hry vypadli světová trojka Pradraig Harrinton a světová čtyřka Vijay Singh, kteří neprošli cutem. Za hranicí cutu skončil také Alex Čejka, stejně jako japonský zázrak Ryo Ishikava.
Cutem neprošli: Singh, Harrington, Immelman, Čejka, Z.Johnson, Rollins, Glover, Gya, Nitties, N.Green.
Northern Trust Open je jedním ze „starých“  turnajů PGA. Začal v roce 1926 jako Los Angeles Open a a hraje se již 83. ročník.  Na hřišti Riviera se hraje od  roku 1973.
Dotace turnaje je 6,3 milionu  dolarů, 97 milionů českých korun. Na vítěze čeká odměna 1,134 milionu dolarů přes 33 milionů českých korun. Loni zvítězil Phil Mickelson.
foto: Dunn/Getty Images

Odkazy: ….. Riviera Country Club …….. Hřiště na satelitní mapě ……. Oficiální stránky …… Světový žebříček ….. Finanční žebříček

 

PGA European Tour – Johnnie Walker Classic, Petrh, Austrálie
Senzace. Osmnáctiletý novozélandský amatér Danny Lee vypálil rybník všem profesionálním esům, včetně hvězdy světové velikosti Anthony Kima. Zvítězil v dobře obsazeném turnaji a stal se nejmladším vítězem European Tour. „ Stále se cítím jak v zemi snů.  Doufám, že mě nikdo neprobudí. O vítězství jsem snil, ale cílem bylo projít cutem a dostat se do první dvacítky nebo desítky. Hrál jsem v posledních dnech extrémně dobře, no a  „yeah“:  tady jsem “ řekl Danny Lee. Lee zvítězil (-17) o jednu ránu před trojicí hráčů Aguilar, Fujita a McGowan (-16). Anthony Kim skončil na 25. místě (-10). Nehrál nic moc, ale stále se o něm mluví. Na minulém turnaji dostal do flightu Pro-Amu  malajského sultána, na tomto turnaji mu deportovali kedíka.
Další umístění: 7. Westwood (-14), 10. Casey (-13), 21. Molinari, Poulter (-11), 31. Noren (-9), 36. Maybin, Peter Lawrie, McGrane, Wall (-8).
Cutem neprošli: Villegas, Norman, Edfors, Noh,  Liang, Strange.
Anthony Kim se musí obejít bez svého kedíka Erica Larsona, který nebyl imigrační autoritou vpuštěn  na území Austrálie, zřejmě pro tučný zápis v trestním rejstříku.
Dotace turnaje je 1,25 milionů liber, 42 milionů českých korun. Na vítěze čekala prémie  236.000 Eur, téměř 7 milionů českých korun. Amatér Danny Lee odměnu odmítl, chce se stát profesionálem až po  Masters.
foto: Isifa

Odkazy:  ……. The Vine Resort CC …… Hřiště na satelitní mapě …. Stránky turnaje ….. Evropský žebříček ……. .Finanční žebříček Race to Dubai 

79. Mezinárodní mistrovství Portugalska amatérů, Troia, Portugalsko  
Michal Pospíšil z GC Praha se zúčastnil  79. Mezinárodního mistrovství Portugalska amatérů na rány. V prvních dvou kolech hrál 84, 71 a byl  na 93. místě (+11). 
Formát mistrovství je 72 jamek na rány, po třetím kole měl být cut pro prvních 40 hráčů.  Pro ranní mlhy zkrátili pořadatelé mistrovství na 54 jamek a do posledního kola postoupilo 50 nejnižších výsledků.  Český reprezentant  po špatném začátku zahrál v druhém kole vynikající výsledek s jedním eagle (-1). Zkrácením turnaje však přišel o možnost zlepšit svoji pozici, do posledního kola  nepostoupil.  O vítězství bojovali v rozehrávce Angličané Dale Whitnel a Jamie Abbot (oba -6). Mezinárodním mistrem Portugalska se stal Whitnel, který svého krajana porazil na druhé jamce rozehrávky.
Pikantností byla  účast německého hráče Maxe Kramera. Člen německé PGA se stejným jménem je známým hráčem profesionální EPD Tour. Podle výsledku 79,77 však zřejmě půjde o shodu jmen.
foto: EYM

Odkazy: ….. Troia Golf Resort …… Hřiště na satelitní mapě ….. Stránky mistrovství

 

 


Tiger Woods ukázal syna
Na světových serverech se objevily obrázky rodiny Tigera Woodse s novým přírůstkem, před několika dny narozeným synem Charlie Axelem.

Tigerův bude hrát příští víkend WGC – Accenture Match Play.
Tiger Woods oznámil na svých stránkách že bude hrát janmkovku Accenture příští víkend. Po osmi měsících, přesněji 254 dnech se Woods vrací na hřiště.  Po vítězství na US Open 2008 se podrobil operaci kolena a do dneška rehabilitoval. „Jsem připraven znovu hrát“ řekl Tiger Woods.
Snad bude dělat zázraky jako na přiloženém videu.

 

          

Nebaví vás béžová golfová kárka ? Kupte si strakatou od Michaela Jacksona
Chcete bý na hřišti odlišní a styloví? Kupte si kárku Michalea Jacksona. Je černá a na kapotě je popová star v kostýmu Peter Pana.  Jakckson dal do aukce mnoho přebytečných krámů, tato kárka je jedním z nich.  Aukční cena se předpokládá kole 4-6.000 dolarů.

Předměty Michaela Jacksona v aukci