Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Wilson je prvním tuplovaným vítězem na PGA Tour 2011, došel si pro titul do play-off

08.02.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Pondělní dohrávka na populárním TPC Scottsdale se změnila v celkem solidní přestřelku. Municí byla pozdní birdie, jimiž různí snajpeři ostřelovali vedoucí pozici Marka Wilsona.

O tom, že právě on bude vítězem Phoenix Open, se rozhodlo až v play-off. V osobě rodáka z Menomonee Falls má zámoří prvního dvojnásobného vítěze roku. Wilson před necelým měsícem vyhrál Sony Open na Havaji.

„Snažím se ten vlak řídit, jak nejlíp umím,“ smál se hráč tomu, jaké obrátky jeho kariéra teď nabrala. „Hraju teď nejlepší golf ve svém životě.“

Zmínka o jeho rodišti není náhodná. Nachází se totiž ve Wisconsinu a nedaleko odtud hrají svá utkání fotbalisté Green Bay Packers, čerství vítězové Super Bowlu.

Zbytek programu, jenž byl v předchozích dnech opožděn v důsledku ranních mrazíků, stál v pondělí za to. Nejdřív byl lídrovi Wilsonovi nejblíž Martin Laird.

Pravda, nenápadný Skot zapisoval už jen pary, ale udržel se na průběžné bilanci -16. Tedy na stejné hodnotě, jaké dosáhl Vijay Singh z Fidži. Ten už ale nehrál, stačil dokončit turnaj v neděli. Pro oba to nakonec znamenalo dělené třetí místo.

Do role toho, z jehož hry měl mít Wilson nahnáno, se poté vlomil Dufner. Jeho birdie přišla na šestnácté a sedmnácté jamce. Třiatřicetiletý hráč, jenž vzal golfovou hůl do ruky poprvé v patnácti letech, se rázem se ocitl na úrovni vedoucího muže.

Pak se na chvíli vzpamatoval Tommy Gainey. Jeho pondělní nástup na hřiště byl nešťastný. Z greenu dvanáctky odešel minulého dne před setměním v nadějné pozici na birdie. Místo toho zahrál ošklivý trojputt a tímto bogey se dostal do útlumu.

Zpět ve hře byl zase až na patnáctce, kdy se mu podařilo ze skóre ránu ubrat. Pohromu na sebe nováček PGA Tour seslal drivem do vody na čtyřparové sedmnácté jamce. Se dvěma trestnými ranami z toho bylo triple bogey a pád na dělené osmé místo.

Zbyli tedy dva. Dufner, čekající v klubovně, a Wilson. Ten na poslední jamce potřeboval birdie, ale drajvoval do fairwajového bunkeru a všechno viselo na pětimetrovém puttu. Ten hráčovi ale čtvrtý turnajový titul v kariéře nevynesl. Šestatřicetiletý golfista zahrál par a šlo se do rozehrávky.

Ta začala na osmnáctce a oba duelanti zahráli par 4. Pak se šlo na další čtyřparovku, jamku číslo 10. Dufner poslal míč z odpaliště do roughu a už se nedokázal dostatečně přiblížit jamce. Naopak Wilson jistil birdie a získal nejvyšší prémii – 1,08 milionu z dotace 6,1 milionu dolarů.

„Už jsem unavený z toho, jak blízko vždycky jsem,“ ulevil si poražený, jehož maximem na PGA Tour tak nadále zůstává druhé místo. „Snad už to v tomhle roce vyjde,“ umanul si Dufner.

Ve stínu výše popsaného dění bylo pondělí na turnaji jinak uvolněné. Přestože vstup byl zdarma, na hřišti se už netísnilo tolik diváků a „přesčas“ vynesl v konečném pořadí některé hráče výš. Nick Watney i Gary Woodland zahráli po třech birdie a skončili spolu s J.B. Holmesem na dělené páté pozici.

Také Phil Mickelson ještě v přidaném dni nejprve snížil své konečné skóre, ale zakončil kolo nepříjemným bogey – bogey. Výsledná bilance -10 stačila na dělenou 29. pozici.

Video souhrn turnaje zde