Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

27.9. golf v zahraničí (23. – 26.9.2010)

27.09.2010 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

U.S. PGA Tour – Playoffs, The Tour Championship, Atlanta, Georgia, USA
European PGA Tour – Vivendi Cup 2010, Paříž, Francie
EPD Tour – Fulda Championship, Fulda, Německo
Mezinárodní mistrovství Turecka na rány- Belek, Antalya, Turecko
European Ladies Trophy, Korfu, ŘeckoU.S. PGA Tour – Playoffs, The Tour Championship, Atlanta, Georgia, USA (23. – 26.9.2010)

Neděle – finálové kolo
Vítězem turnaje a celkovým vítězem FedEx Cupu se stal Jim Furyk.  Furyk (-8) zvítězil v The Tour Championship v napínavém souboji nad Lukem Donaldem (-7). Třetí místo obsadil Retief Goosen (-6), který potvrdil zlepšenou hru ze třetího kola. Ernie Els (-2) zahrál nejlepší kolo (-5) ze všech hráčů a posunul se na celkové dělené 7. místo. Philu Mickelsonu (3) se opět nedařilo, když zahrál +4 a skončil na děleném 22.místě. Povede se mu někdy sesadit Tigera Woodse z pozice světové jedničky?
Další umístění: 4. Nick Watney a Paul Casey (-5), 17. Jason Day (E), 25. Matt Kuchar (5)

Celkovým vítězem FedEx Cup se stal Jim Furyk .  S celkovým počtem bodu 2 980 bodů  si odnesl šek na 10 mil. dolarů.  Za vítězství v turnaji obdrží dalších 1,35 milionu.
Matt Kuchar, kterému se  závěrečný turnaj vůbec nepovedl získal do žebříčku pouze 227 bodů za 25.místo a s celkovým počtem 2 727 bodů obsadil 2. místo FedEx Cupu.  Na 3. místě skončil Luke Donald s 2 700 body.

The Tour Championship je závěrečným turnajem Playoff FedEx cupu. Po jeho skončení bude znám vítěz FedEx Cupu a držitel desetimilionové prémie. Je jisté, že to nebude Tiger Woods, který se nedostal mezi třicítku nejlepších žebříčku FedEx Cupu, kteří mohou hrát tento turnaj. Je mezi nimi Phil Mickelson, Steve Stricker, Ernie Els, Jim Furyk, lídr žebříčku Matt Kuchar, Dustin Johnson i Charley Hoffman. Před turnajem byly resetovány body FedEx žebříčku (viz vysvětlení resetu níže)

Hraje se na hřišti Esat Lake Golf Clubu s parem 70 a délkou 6.530 metrů. Rekord hřiště je 60 ran (-10) a drží ho Zach Johnson z roku 2007.
Dotace turnaje 7,5 milionů dolarů, 141 milionů českých korun. Na vítěze čeká 1,35 milionů dolarů, 25 milionů korun.

Turnaje Playoffs.
První se hrál The Barclays, 26. – 29.8. v Paramusu v New Jersey, druhý Deutsche Bank Chanpionship, 3. – 6.9. v Nortonu v Massachusetts, třetí BMW Championship, 9. – 12.9. v Lemontu v Illinois a závěrem Playoffs je The Tour Championship, 23. – 26.9v Atlantě v Georgii.

Do prvního turnaje v Paramusu bylo nasazeno prvních 125 hráčů žebříčku FedEx Cupu. Do dalšího postupilo už jenom 100 hráčů, do třetího 70  a  poslední turnaj v Atlantě hraje nejlepších 30 hráčů aktuálního žebříčku FedEx.  Vítěz získá 10 milionů dolarů.

Reset bodů
Protože se v sezonách 2007 a 2008 ukázalo, že si hráči do finálové části přinášejí z části základní mnohdy tak vysoké bodové rozdíly, že vlastně není finále Fedex Cupu tak dramatické, jak by si ho kdekdo přál, bylo přistoupeno v roce 2009 k novému systému bodování. Takzvaný „reset bodů“ má jediný cíl; vyrovant na startovní čáře The Tour Championship šance tak, aby (při určité byť minimálně pravděpodobné, ale přesto pravděpodobné) situaci mohl zvítězit i hráč, který postoupil do závěrečného turnaje Fedex Cupu z posledního, tedy třicátého místa. Fedex Cup má díky tomuto systému dramatický náboj až do posledních jamek. A věřme, že tomu tak bude i při letošním finále The Tour Championship presented by Coca-Cola v East Lake GC. Pojďme si tedy vysvětlit, jak „to“ vlastně funguje:

Hráči seřazení na prvním až třicátém místě si uchovají své pozice, ale vynulují se jim body již získané v předchozím průběhu. Podle umístění získají body podle níže uvedené tabulky;

Body za umístění v posledním turnaji Fedexu jsou pak přidělovány takto:

Takže ve finále a v praxi to znamená, že pokud v závěrečném turnaji vyhraje někdo z první pětky po BMW, pak jej už nikdo nemá šanci předstihnout v celkovém závěrečném hodnocení. Pokud vyhraje hráč na 6.místě po BMW, pak ho může předstihnout jenom hráč na 1.místě po BMW. Pokud vyhraje hráč na 7.místě pak jej může porazit pouze hráč na 1. nebo 2.místě, hráče ze 8.místa pouze některý z hráčů na 1. nebo 2.místě (hráč na 3.místě ho může vypůlit!), pokud by vyhrál hráč z 9.místa po BMW, pak by jej celkově mohl porazit jen hráč na 1. – 3.místě (4.místo půlí), při vítězství hráče na 10. – 14.místě po BMW by celkové vítězství mohl získat hráč na 1. – 4.místě (5.místo opět půlí) a při vítězství hráče z 15. – 30.místa po BMW v závěrečném turnaji Fedex Cupu může celkové vítězství ještě získat hráč na 1. – 5.místě a hráč na místě 6. pak toto vítězství může opět pouze vypůlit.

V praxi to znamená například toto:
Bo Van Pelt postoupil do The Tour Championship jako třicátý. Nese si 210 bodů po resetu. Pokud vyhraje v East Lake, získá 2500 bodů a bude jich mít 2710. Ještě pátý Casey (po BMW) by při druhém místě v turnaji získal ke svým 1600 bodům přeneseným po resetu 1500 dalších a tak by se stal celkovým vítězem se ziskem 2800 bodů.

Těšme se tedy na závěr sezony okořeněný největší finanční prémií ve sportu vůbec.

Odkazy: ….. East Lake GC ……. Hřiště na satelitní mapě …… Stránky turnaje
Světový žebříček ….. Finanční žebříček ….. FedEx Cup

 


European PGA Tour – Vivendi Cup 2010, Paříž, Francie
(23. – 26.9.2010)

Neděle – poslední kolo.
Angličan John Parry udržel vedení a zvítězil (-17) Na druhém místě skončil Švéd Johan Edfors (-15).  O třetí pozici (-14) se dělí pětice hráčů Delamontaigne, Derksen, Haastrup, Kjeldsena a Sandelin.  Na 8. místě skončil Ir Padraig Harrington (-13).

Turnaj má průměrné obsazení, hrají Harrington, Howell, Dougherty, Lara, O.Fisher.
Hraje se na hřišti Golf de Joyenval s parem  72 a délkou 6.154 metrů.
Dotace turnaje je 1,25 milionu euro, 31 milionů českých korun.

Odkazy:   ….. Golf De Joyenval …… Hřiště na satelitní mapě …..   Stránky turnaje
Evropský žebříček ….. Race to Dubai

 

EPD Tour – Fulda Championship, Fulda, Německo (24. – 26.9.2010)

Zvítězil německý hráč Banjamin Miarka. Spolulídr z druhého kola Nicolas Meittinger hrál poslední kolo o deset ran hůře a propadl se na 13. pozici. Z našich hráčů se nejlépe umístil  Marek Nový na 9. místě (4):  Umístění našich hráčů:

Závěrečného turnaje EPD Tour sezóny 2010 se  účastní šedesát hráčů, mezi kterými je čtveřice  českých profesionálů Petr Nič, Marek Nový, Viktor Skalle  a Petr Skopový.
Hraje se v GC Hofgut Prafororst e V. v německé Fuldě. Dotace turnaje 40.000 Eur, zhruba 1 milion českých korun.

Odkazy: ……  GC Praforst …… Hřiště na satelitní mapě ……. Ordet of MeritMezinárodní mistrovství Turecka na rány – Belek, Antalya, Turecko (23. – 26.9.2010)

Neděle – poslední kolo.
Karolína Vlčková, která vedla od prvního kola,  se dostala do rozehrávky o titul s Němkou Antoiní  Sherer. Němka zvítězila až na 4. jamce play-off a stala se Mezinárodní mistryní Turecka na rány 2010. Karolína Vlčková (+1) získala stříbrnou medaili.  Tereza Vavrušková skončila na 12. místě (-13), Kateřina Černá na 14. místě (-14).  Adéla Cejnaroá a Kristýna Pavlíčková neprošly do posledního kola.

Turci si s aktualizací výsledků příliš starostí nedělají, proto ani v pondělí ráno neznáme kompletní výsledky mužů. Z jejich drhnoucího webu se dozvídáme, že v mužské kategorii zvítězil Fin Miro Velijalainen.   Lze bez záruky usuzovat, že z našich skončili nejlépe Ondřej Lieser s David Procházka na 23. místě (+3), Daniel Suchan na 35. místě (+14), Aleš Procházka na 41. místě (+19) a  Michal Pospíšil na 47. místě (+25). Tabulku umístění našich hráčů doplníme, až se turečtí pořadatelé vyspí.

Mistrovství se účastní deset českých hráčů. Oficiální reprezentaci České republiky tvoří Adéla Cejnarová, Karolína Vlčková, Ondřej Lieser a David Procházka.  Soukromě se účastní Tereza Vavrušková, Kristýna Pavlíčková, Kateřina Černá, Michal Pospíšil, Aleš Procházka a Daniel Suchan. Československým hráčem na Turkish Open je odchovanec Erpetu Štefan Páleník, hrajcí za Slovensko.
Hraje se na Old Course v Gloria GC s parem 72 a délkou 6.181 metrů.
Z loňského mistrovství přivezla Klára Spilková stříbro, Karolína Vlčková bronz. Spilková se letos neúčastní, příští týden hraje Junior Ryder Cup.


Odkazy:    …..  Gloria GC …… Hřiště na satelitní mapě ……  Stránka mistrovtsví

 


European Ladies Trophy, Korfu, Řecko (23. – 25.9.2010)

Sobota
Sobotní 3. kolo bylo odloženo kvůli špatnému stavu hřiště a následně zrušeno.
Výsledky se počítaly z prvních dvou kol. Mistrem Evropy se stalo německé družstvo GC St. Leon-Rot, stříbro další německý klub GC Berlin-Wannsee. Bronz získal český mistr Park GCTJM Ostrava, ve složení Veronika Holišová, Silvie Michálková a Marie Šebestová.

Vítěz Extraligy, ženské družstvo Park  GCTJM Ostrava ve složení  Silvie Michálková, Veronika Holišova  a Marie Šebestová, odjelo s tenérem Kinem Navarrem na Pohár mistryň evropských zemí do Řecka.  PMEZ se odhrává  na  ostrově Corfu.  Hraje se na hřišti Corfu GC s parem 72 a délkou 5.390 metrů.

Odkazy:  ……  Corfu GC …….  Hřiště na satelitní mapě