Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

22.6. Golf v zahraničí

22.06.2008 | Redakce | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

PGA Tour – Travelers Championship, Cromwell, Connecticut, USA
European PGA Tour – BMW Open, Mnichov, Německo
Ladies PGA Tour – Wegmans LPGA Championship, Pittsford, Yew Yersey, USA
Ladies European Tour – Tenerife Ladies Open, Tenerife, Španělsko
Duramed Futures Tour – The Duramed Championship, Mason, Ohio   
AJGA – Rolex Girls Junior Championship, Charlotte, Severní Karolína, USA   


PGA Tour – Travelers Championship
, Cromwell, Connecticut, USA

Zvítězil Američan Stewart Cink (-18). Druhé místo (-17)  společně obsadili Američané Hunter Mahan a Tommy Armour  III.
Další umístění: 5. Singh (-14),  6. Perry (-13),  19. Trahan (-10),  27. Ch. Campbell (-9),
Cutem neprošli: Kelly, Holmes, Gay. Obhajoval Hunter Mahan.

Hraje se bez Tigera Woodse, který se bude do konce sezóny léčit z prodlouženého play-off US Open, které nevydrželo jeho operované koleno. Chybí většina hráčů světové špičky. Hraje se na hřišti TPC River Higlands. Mimochodem, zkratka TPC znamená Tournament Players Club a jedná se o síť hřišť s označením způsobilosti pro profesionální turnaje. (více na www.tpc.com)
Dotace turnaje je 6 milionů dolarů, našich 96 milionů korun. Cink si z Cromewllu odváží 1,08 milionu dolarů, téměř 17 milionů korun.
Příštím turnajem je Buick Open 26. – 29.6. v Michiganu.

Informace o hřišti ….. Hřiště na satelitní mapě …… Světový žebříček ….. Finanční žebříčekEuropean PGA Tour – BMW Open
, Mnichov, Německo

Zvítězil domácí Martin Kaymer. Do posledního kola šesl s náskokem šesti ran na druhého Schwarztela. Přesto musel o vítězství bojovat v rozehrávce s Dánem Andersem Hansenem, který to ze sedmého místa dotáhl dotáhl až do čela výkonem 67. Štěstí a umění stálo při německém zázraku, mladému Kaymerovi, který vyhrál berdíkem hned na první jamce rozehrávky, zatímco Hansen hrál bogey.
Na třetím místě (-13) skončili Angličané John Bickerton, Paul Casey a Mark Foster. Alec Čejka skončil na děleném 16. místě (-8).  Obhájce švéd Niclas Fasth skončil na 59. místě (+4).
Další umístění: 6. Stenson (-11), 13. Goosen (-9), 43. Peter Lawrie, Randhawa (-2), 55. Finch (+3), 18. Otto (+10).
Cutem neprošli: Jimenéz, McDowell, J.M.Singh,.
BMW Open,  významný evropský turnaj s dotací 2 miliony Euro, tedy zhruba 50 milionů korun si přijelo zahrát mnoho hráčů světové túry. Hráli Montgomerie, Goosen, Jimenéz a samozřejmě Alex Čejka.
Obhajoval Švéd Niclas Fasth.
 Turnaj má dotaci 4 miliony Euro, našich 100 milionů korun. Kaymer si z Mnichova odváží 333.330 Eur, našich 8 milionů korun.
Příští turnaj Open de France se hraje 26. –29. června na hřišti National, patřící francouzské golfové federaci.

Informace o hřišti ….. Hřiště na satelitní mapě ….. Evropský žebříček ….. Finanční žebříčekLadies PGA Tour – Wegmans LPGA Championship
, Pittsford, New Yersey, USA

Zvítězila Korejka Eun-Hee Ji (-16). Na druhém (-14) místě skončila Norka Suzanne Pettersen, která vedla po třetím kole se slušným náskokem tří ran na Ji. Čtvrté kolo však Pettersen hrála v paru, Ji -5 a náskok byl pryč. O třetí místo (-12)  se dělí další Korejky Jeong Jang a Hee-Won Han. Světová jednička Mexičanka Lorena Ochoa skončila na 6. místě (-9),  Annika Sörenstam skončila na až 33. místě (-2).
Další umístění: 5. Kerr (-11),  6. Ochoa, Myiazato, I.Park (-9), 10. Creamer, Pressel (-8), 12. Diaz (-7), 16. Tseng, Hjort (-5), 24. Wie (-4),  40. úřadující Mistryně ČR Sandra Gal (-1),  48. Davies, Gulbis (E).

Cutem neprošly: Hurst, Scranton, Morgan, McGill, Friberg, Lincicome, Cavalleri.
Ceny turnaje mají dotaci 2 miliony dolarů, 31 milionů korun. Obhajovala Mexičanka Lorena Ochoa.
Příštím turnajem je ženské US Open, které se hraje 26. -29-6. v Edině. Hrát bude i česká hráčka Jessica Korda.

Informace o hřišti …… Hřiště na satelitní mapě ….. Stránky turnaje ….. Finanční žebříček ….. Světový žebříček


Ladies European Tour – Tenerife Ladies Open, Tenerife, Španělsko

Zvítězila Angličanka Rebecca Hudson. V rozehrávce porazila Francouzku Anne-Lise Caudal, která vedla po třetím kole. Obě skončily po čtyřech kolech  výsledkem -10.
Na třetím místě (-7) skončily evropská jednička Francouzka Gwladys Nocera a mladá španělská amatérka Carlotta Ciganda. Ciganda vedla po prvním kole.
Obhájkyně Australanka Nikki Garrett skončila na 15. místě (-3). Slovenská hráčka Zuzana Kamasová se po propadu ve třetím kole (78), kdy spadla z 15. na 55. míso se vytáhla na pěknou konečnou 21. pozici, když čtvrté kolo ukončila výsledkem 68.
Další umístění: 5. Verchen, Reid (-6),  10. Wahlin, Wikstrom (+4),  15. Garrett, Elosegui (-3), 17. Mills, F.Johnson (-2),  54. Skarpnord (+8).
Cutem neprošly: Sandolo, Rossi, Schallenberg, Schaeffer, Clau.
Turnaj má dotaci 300.000 Eur, 7,5 milionu českých korun. Obhajovala Australanka Nikki Garrett.
Další turnaj The Oxfordshire Ladies English Open se hraje až 4. – 6. července v Anglii.

Informace o hřišti ….. Hřiště na satelitní mapě ….. Finanční žebříčekDuramed Futures Tour – The Duramed Championship, Mason, Ohio

Česká profesionální hráčka Jana Peterková hraje již druhý letošní turnaj Futures. Po prvním kole byla Jana výkonem 72 na 42. místě (+1). Druhé kolo se nepovedlo, hrála 80 a zůstala šest ran za hranicí cutu.

Informace o hřišti …… Hřiště na satelitní mapě


AJGA – Rolex Girls Junior Championship, Charlotte, Severní Karolína, USA 

Minulý týden,  10.-13. června se v Severní Karlolíně hrálo prestižní dívčí juniorské mistrovství Rolex Girls Junior Championship, pořádaném AJGA – American Junior Golf Association.
Česká hráčka Jessica Korda se umístila na 6. děleném místě  (-3), tři údery za vítězkou Victorií Tanco (-6). Turnaje se účastnily i dcery bývalého tenisty Ivana Lendla.  Marika Lendl skončila na 31. místě (+7), Daniela Lendl skončila na 66. místě (+16).

Informace o hřišti ……  Hřiště na satelitní mapě