Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

21.7. Golf v Zahraničí

20.07.2008 | Redakce | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

PGA Tour & European PGA Tour – The Open, Southport, Anglie
PGA Tour – U.S. Bank Championship, Milwaukee, Wiskonsin, USA
Ladies PGA Tour – LPGA State Farm Classic, Springfield, Illinois, USA
Ladies European Tour – BMW Ladies Italian Open, Argentario, Itálie
AJGA – McDonald´s  Betsy Rawls Girls Championship, Malvern,
Pensylvanie, USA
   

 

PGA Tour & European PGA Tour – The Open, Southport, Anglie

Ir Padraig Harrington (+3) obhájil své loňské vítězství na The Open Championship v anglickém Birkdale. Do čtvrtého kola vstupoval z druhého místa, které dělil s Korejcem K.J. Choiem.
Přestože v posledním kole hrál tři bogey na jamkách 7,8 a 9, berdíky na třináctce, patnáctce a eagle na sedmnáctce vše napravily a už do 16. jamky bylo jasné, že už jenom katastrofa by mohla Harringtona zbavit vítězství. Fantastickou druhou ranou na metr k jamce a následným proměněným eagle puttem na pětiparové jamce č. 17 potvrdil Harrington své právo na první místo. Prognózy jeho neúspěchu kvůli bolavému zápěstí se nepotvrdily a Ir Harrington získává klaretový džbán podruhé za sebou.
Na druhém místě se umístil další domácí hráč Ian Poulter (+7). O třetí místo se podělili Australan Greg Norman a Švéd Henrik Stenson (+9).

Dá se předpokládat, že si na chybějícího Tigera Woodse v Birkdale vzpomněl málokdo. The Open bylo napínavé, zajímavé a živé. V prvních kolech hráče zlobilo příšerné počasí, déšť vítr a zima. Po druhém kole se počasí trochu umoudřilo, zůstal silný vítr.
Ač skončil na třetím místě, divácky nejzajímavější byl třiapadesátiletý golfový veterán Australan Greg Norman. Po prvním a třetím kole vedl a do patnácté jamky posledního kola bojoval o vítězství. I tak je jeho umístění senzací a důkazem, že v golfu nehraje věk žádnou velikou roli. Další, trochu menší senzací je umístění mladičkého domácího amatéra Chrise Wooda na 5. děleném místě.
Dalším velikým aktérem byl Korejec K.J. Choi, který vedl po druhém kole. Jeho aspirace na vítězství zhatilo šest bogey v první devítce posledního kola a sněhulák na 18. jamce. Poslední kolo skončil +9 a s celkovým skore +13 skončil na 16. místě.
Zcela propadl druhý hráč světového žebříčku Američan Phil Mickelson. Skončil na 19. místě se ztrátou jedenácti úderů na vítěze (+14) .
Na 7. místě skončil Jihoafričan Ernie Els (+12), který sedá na letadlo a cestuje do České republiky na Karlštejn, stejně jako caddy Henrika Stensona Fanny Sunneson.

Další umístění: 5. Furyk (+10), 7. Els, Stricker, Allenby, Kim (+12), 16. Scott, Leonard, Choi (+13), 19. Mickelson, McDowel, Immelman, Mediate (+14), 32. Goosen (+15), 39. Villegas, Bryant, Weir (+16), 51. García (+17), 58. Montgomerie (+18), 70. Rose (+21),

Šest minulých vítězů The Open neprošlo cutem: Paul Lawrie, Tom Watson Mark O´Meara, Mark Calcavecchia, Sandy Lyle a John Daly se s The Open museli rozloučit.
Cutem dále neprošli: Čejka, Cink, Baddeley, Imada, Snedeker, Singh, Fasth, Edfors, Goydos, Weekley, Sabbatini, Jimenéz, Pampling, Otto, Holmes, Kjeldsen, Dyson, Mahan, Kelly


Dotace Open je 8,6 milionů dolarů, 125 milionů českých korun. Na vítěze čeká odměna 1,5 milionu dolarů , 23 milonů korun českých.

 


Informace o hřišti ……. Hřiště na satelitní mapě ……. Oficiální stránky turnaje ….. Světový žebříček ….. Finanční žebříček


 

PGA Tour – U.S. Bank Championship, Milwaukee, Wiskonsin, USA

 Zvítězil Švéd Richard S. Johnson (-16). Na druhém místě se umístil Američan Ken Duke (-15). O třetí místo(-13)  se podělili tři Američané: Dean Wilson, Ch. Campbell a Chris Riley. Hvězda posledních turnajů Američan Kenny Perry zabral až v posledním kole a vytáhl se z třicátého  na konečné šesté  místo (-12), o které se dělí s dalšímu čtyřmi hráči. 
Další umístění: 28. Kresge (-9), 56. Marino, Trahan (-5).
Cutem neprošli:   Lonard, Parnevik, DiMarco,  Quigley, Kraft, Byrd.

Dotace turnaje je 7 milionů dolarů, 102 milionů českých korun.
Příštím turnajem je RBC Canadian Open, který se hraje 24. – 27.7. v Ontariu v Kanadě.

 

Informace o hřišti ….. Hřiště na satelitní mapě ….. Světový žebříček ….. Finanční žebříček


Ladies PGA Tour – LPGA State Farm Classic, Springfield, Illinois, USA

V turnaji zvítězila Korejka Ji Young Oh, která v rozehrávce porazila hned na první jamce Číňanku Yani Tseng (obě -18). Na třetím místě skončila další Korejka Na Yen Choi (-17).Nehrají Lorena Ochoa, Annika Sörenstam ani Paula Creamer a chybí většina nekorejských hráček z čela žebříčku. Michelle Wie byla diskvalifikována za nepodepsanou skorkartu.
Další umístění: 34. Stanford (-9), 49. úřadující Mistryně ČR Sandra Gal (-7).
Cutem neprošly: Simon, Janangelo, Granada, Hurst, Steinhauer, Scranton, Iverson,

Dotace turnaje je 1,7 milionu dolarů, zhruba 25 milionů českých korun.

Informace o hřišti ….. Hřiště na satelitní mapě ….. Oficiální stránka turnaje ….. Světový žebříček ….. Finanční žebříček


Ladies European Tour – BMW Ladies Italian Open, Argentario, Itálie

Vyhrála Němka Martina Eberl (-9) před Španělkou Carmen Alonso (-4) a trojicí Hjort, Brewerton a Sorensen. Francouzka Gwladys Nocera propadla z druhého na konečné 6. místo.
Další umístění: 10. Elsosegui (-1), 20. Wikstrom (+4), 30. Mills (+7),
Cutem neprošly: Yang, Kamasová, Skarpnord, Garrett.

Dotace turnaje je 400.000 Eur, přes 9 milionů českých korun.

 


Informace o hřišti
…. Finanční žebříček

 


 

 

AJGA - McDonald´s Betsy Rawls Girls Championship, Malvern, Pensylvanie, USA

Jessica Korda zvítězila na turnaji juniorské americké juniorské asociace o jednu ránu před Alison Lee, se kterou přišla až na 18. jamku se stejným skore. Na 18 jamce si Jessica zajistila berdíkem vítězství.
Web AJGA uvádí, že Jessica byla celé kolo veselá a žertovala se spoluhráčkami.

„Legrace je pro mě důležitou částí dne. Táta říkal, abych se uvolnila, byla veselá a především na moji hru moc netlačil. Lee je dobrá soupeřka. Věděla jsem, že musím ten birdie putt na osmnáctce dát, jinak jdeme do rozehrávky“ řekla Korda.

foto: AJGA

Informace o hřišti ……. Hřiště na satelitní mapě …… AJGA