25.4. golf v zahraničí (21. – 24.4.2011) Heritage, Volvo China Open, Indonesian Masters,EPD Mogador

25.04.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

PGA Tour – The Heritage, Hilton Head, Jižní Karolína, USA
Europeran Tour – Volvo China Open, Čcheng-tu, Čína
Asian Tour – Indonesian Masters – Jakarta,Indonésie
EPD Tour – Open de Mogador, Essaouira, Maroko


PGA Tour – The Heritage, Hilton Head, Jižní Karolína, USA (21. – 24.4.2011, -6 hod)

Neděle – finálové kolo
Vítězem se  stal Brandt Snedeker  na třetí jamce play-off. V rozstřelu porazil Luka Donalda, což znamená, že poražený přišel o možnost zaujmout místo světové jedničky. V součtu čtyř kol dosáhli Američan i Angličan skóre 12 ran pod par.
Samostatné třetí místo obsadil další Američan Tommy Gainey se ztrátou jedné rány na oba účastníky rozehrávky. Alex Čejka zahrál ve finálovém kole podruhé za sebou 70 ran a s celkovým skóre -2 mu patří dělená 46. pozice.
Další pořadí: 4. Heron, Barnes (-10), 21. Kuchar, Wilson, Furyk (-5), 30. Cink (-4), 36. Poulter, Villegas (-3).

Sobota – 3. kolo
Po roztodivných peripetiích se v čele udržel Luke Donald, přestože má ve skórkartě i nepříjemné double bogey o hodnotě 7. Tolik ran totiž potřeboval na pětiparovou jakmu číslo dvě. V předchozích kolech tady Angličan hrál pokaždé birdie, tentokrát ale po druhé ráně ztratil míč a vzápětí skončil v bunkeru. Zapsal svůj nejhorší výsledek 70 ran, ale díky birdie na 16. jamce přece jen o jeden úder snížil své celkové skóre na -11.
O ránu horší průběžnou bilanci má Američan Jim Furyk, jenž želí hlavně bogey na závěrečné jamce. O třetí pozici se dělí Jihoafričan Brendon de Jonge a další z domácích golfistů Scott Verplank, oba znovu s odstupem jedné rány. Oproti pátku se zlepšil Alex Čejka. Jeho 70 ran znamenalo posun výš na dělenou 54. příčku.
Další pořadí: 12. Wilson (-6), 17. Villegas (-5), 24. Kuchar (-4), 36. Poulter (-3), 45. McDowell (-2), 59. Cink (E),

Pátek – 2. kolo
Luke Donald dokázal, že s útokem na místo světové jedničky to myslí vážně. Dostal se tam, odkud by tento post mohl uzurpovat, a sice do vedení. Angličan zahrál 65 ran (-6) a vede s průběžným skóre -10. „Je těžké nemyslet na to, že můžete být na prvním místě žebříčku, když existují Twitter, Facebook a veškerá média,“ přiznal Donald. Ale na otázku, zda jeho hra byla hrou nejlepšího golfisty světa, odvětil: „Ještě ne.“
Podobně jako v úvodním dnu se Donald dopustil jednoho bogey, nicméně opět skvěle patoval a má náskok jedné rány před Garrettem Willisem. Ten sice nebyl tak přesvědčivý jako ve čtvrtek, ale jeho páteční závěrečné birdie na jamce číslo 9, kde den předtím zahrál o dvě rány víc, ukázalo na schopnost hrát pod tlakem.
O třetí pozici se dělí čtveřice golfistů s průběžným skóre -8. Cutem těsně prošel i Alex Čejka.
Další pořadí: 3. Villegas, Furyk, Day, Campbell (-8), 7. Poulter (-7), 9. Wilson (-6), 15. McDowell (-5), 43. Cink, Kuchar (-2).

Čtvrtek – 1.kolo
Hra byla přerušena pro špatnou viditelnost ve chvíli, kdy bylo na hřišti ještě osmnáct účastníků. Žádný ale s výsledkem poblíž čelu výsledkové listiny.
Už už se Garrett Willis po nedobrých letošních výkonech na greenech chystal vyměnit putter, na poslední chvíli si to ale rozmyslel a se starou holí zahrál nejlepší výsledek dne: 64 ran (-7). „Jsem pochopitelně velice nadšen ze svého puttování. Je to něco jiného, dát si pro změnu tak dobrou šanci projít cutem,“ utrousil sebeironicky. Sedmatřicetiletý Američan potřeboval pouhých 26 puttů. Dopustil se sice dvou bogey, ale vynahradil to devítkou birdie, z nichž šest zahrál v řadě za sebou od druhé do sedmé jamky.
O ránu za ním se o druhé místo dělí trojice Willisových krajanů Chad Campbell, Tim Herron, Matt Bettencourt s indickým golfistou Arjunem Atwalem. Na dělené šesté pozici s odstupem dalšího jednoho úderu figuruje mimo jiné vedoucí muž FedEx Cupu Mark Wilson.
Sledovaní Evropané se drží. Angličan Luke Donald (-4) na deváté a Severoir Graeme McDowell (-3) na patnácté příčce. Solidní start předvedl Alex Čejka. Německý profesionál českého původu zapsal čtyři birdie a dvě bogey, což znamená dělené 28. místo.
Další pořadí: 15. Furyk, Kuchar (-3), 28. Poulter (-2), 41. Daly (-1), 71. F. Molinari (+1), 101. Fowler (+3), 110. Els (+4).

Hrají Donald, McDowell, Wilson, Kuchar, Furyk, Fowler,  Els, Poulter, Steele, Villegas  a Alex Čejka.
Hraje se na hřišti Harbour Town Golf Links s parem 71 a délkou 6 376 metrů.  
Na hřišti je 49 bunkerů a 12 vodních překážek. Rychlost greenů je 11 stop. Rekord hřiště je 61 úderů.

Dotace turnaje je 5,7 milionů dolarů, 96 milionů českých korun.  Loni zvítězil Jim Furyk.

Odkazy: … Harbour Town …  Hřiště na satelitní mapě …  Stránky turnajeSvětový žebříček …  Finanční žebříček


European Tour – Volvo China Open, Čcheng-tu, Čína (21. – 24.4.2011,  +6 hod)

Neděle – finálové kolo
Naprosto jistým a klidným výkonem uhájil Nicolas Colsaerts své první vítězství na European Tour. Po nedělním výsledku 66 (-6) je jeho konečné skóre 24 ran pod par, což znamená zřetelný náskok čtyř úderů před čtveřicí na druhém místě. Tu tvoří Ir Peter Lawrie, Dán Sören Kjeldsen, Australan Danny Lee a Španěl Pablo Martín, jenž se tak vysoko vyšvihl díky nedělnímu výsledku 63 ran.
Další pořadí: 10. Maybin, J.M. Singh (-17), 22. García (-14), 43. Ramsay (-10), 52. Dyson (-9).

Sobota – 3. kolo
Začal eaglem a postupně se propracoval do vedení. Nicolas Colsaerts má po třech kolech skóre -18, což znamená samostatné první místo. Na páté tříparové jamce mu sice uteklo jedno bogey, ale dostatečně si to pak vynahradil a zahrál 66 ran (šest pod par). „Jsou tady široké fairwaye a rough skoro žádný. Tohle hřiště mé hře vyhovuje,“ svěřil se osmadvacetiletý Belgičan a zároveň vysvětlil důvod, proč je tolik dobrých výsledků.
O ránu zpět na druhém místě je po dalším skvělém kole za 65 ran devatenáctiletý Han Čchang-won z Jižní Koreje. „Nebyl jsem spokojen s druhým kolem, a tak jsem zavolal svému trenérovi do Koreje. Pomohlo mi to,“ prozradil. Ještě jeden úder horší výsledek mají na dělené třetí pozici Peter Lawrie z Irska a Francouz Grégory Havret.
Další pořadí: 9. J.M. Singh (-13), 13. Ramsay, Dredge, Maybin (-12), 23. García (-11), 56. Dyson (-6), 71. Davies (-2).


Pátek – 2. kolo
Fantastickým výkonem 61 ran (-11) se do čela s průběžným skóre -13 dostal Jamie Donaldson. Pětatřicetiletý Velšan, jenž dosud vyhrál pouze tři turnaje Challenge Tour, se letos dosud neumístil v top 10, ale ve všech předchozích sedmi startech na velkém evropském okruhu prošel cutem. „Předtím jsem měl nejlepší kolo osm pod, to jsem zahrál loni nebo předloni, už se ani nepamatuju,“ kroutil hlavou nad svou explozí lídr. V této pozici už několikrát byl, ale nikdy na úplném konci. „Nikdy nevíte, možná tohle zahraju i zítra. To by bylo neskutečné,“ zasnil se Donaldson, v jehož skórkartě jsou jen pary a hlavně příslušný počet birdie.
O jednu ránu horší průběžné skóre má hned sedm hráčů: Jeppe Huldahl, Grégory Havret, Nicolas Colsaerts, Keith Horne, Peter Lawrie, Jeev Milkha Singh a Gareth Maybin.
Další pořadí: 9. García (-11), 21. Davies, Ramsay (-9), 36. Dyson (-7). Cutem neprošli: Chowrasia, McGowan, Y.E, Yang, Harrington.

Čtvrtek – 1. kolo
Hra byla přerušena pro špatnou viditelnost v momentě, kdy poslednímu flightu zbývalo odehrát čtyři jamky. A jeden z těch, kteří startovní pole uzavírali, by se ještě mohl ucházet o vedení. Jihoafričan Keith Horne má po čtrnácti jamkách průběžné skóre -7, což v tuto chvíli znamená druhé místo. Dělí se o něj s dalšími čtyřmi golfisty, všichni obešli kompletní kolo. O jednu ránu přede všemi je Han Čchang-won z Jižní Koreje.
Devatenáctiletý mladík, jehož jméno světový žebříček vůbec neregistruje, si sice zahrál loňské Masters coby amatérský mistr Asie, ale neprošel cutem a po přestupu mezi profesionály na nějaký pronikavý úspěch čeká. Tentokrát začínal na desáté jamce a svou druhou devítku zakočnil sérií čtyř birdie, v součtu pak zapsal 64 ran (-8). „V tom závěru jsem necítil žádný tlak, v celém kole jsem měl trošku štěstí,“ řekl skromně lídr.
Další pořadí: 2. Dredge, Kjeldsen, Maybin, Morrison (-7), 7. García, Ramsay (-6), 40. Davies, Dyson (-3), 83. Harrington (-1)

Hrají Harrington, Howell, Horsey, Martin,  J.M.Singh, García, Montgomerie, McGrane, Ramsay.
Hraje se na hřišti Luxehills International Country Club u města Čcheng-tu, desetimilionové metropoli  provincie S´čchuan na jihozápadě Číny.
Dotace turnaje je 20 milionů jüanů, zhruba 52 milionů českých korun.  Loni zvítězil Korejec Y.E. Yang.

Odkazy: … Hřiště na sat. mapě Stránky turnajeEvropský žebříčekFinační žebříček

 

Asian Tour – Indonesian Masters – Jakarta,Indonésie (21. – 24.4.2011, +5 hodin)

Neděle – finálové kolo
Lee Westwood udržel vítězství, a to o tři rány. Angličan tak oslavil své osmatřicáté narozeniny, připadající právě na neděli. Jeho prvenství bylo chvíli na vážkách, ale dvojice birdie na jamkách 11 a 12 mu dala dostatečný klid. Na druhém místě skončil Thongchai Jaidee z Thajska, jenž zahrál bezchybné poslední kolo.

Sobota – 3. kolo
Lee Westwood se vyrovnanými výkony propracoval do čela. Má bilanci -16 a náskok pěti ran před dalšími v pořadí. Pokud se mu podaří pozici udržet, má šanci stát se znovu světovou jedničkou podle výsledku Luka Donalda na turnaji PGA Tour v Jižní Karolíně.

Pátek – 2. kolo
Hra byla vinou bouřky přerušena v okamžiku, kdy na hřišti bylo ještě 47 golfistů, včetně Leeho Westwooda. Ten byl na průběžné bilanci -9, v sobotní dohrávce absolvuje ještě dvě jamky. Devět ran pod par hrají i lídři, kteří stačili kolo zkompletovat,  a sice domácí Shaaban Hussin a Korejec Pak Hjon-pin.

Čtvrtek – 1. kolo
Po prvním kole vede Bangladéšan Siddikur (-6) před šesticí hráčů s výsledkem -5, ve které ne nchází také Marksaeng a Jaidee. Westwood je na 8. pozici (-4).

Turnaj je asijskou záležitostí. Je zajímavý tím, že seho  účastní světová dvojka Lee Westwood.Harjí také přední asijští golfisté Jaidee,  Marksaeng, Randhawa.
Hraje se v Royale Jakarta Golf  Clubu s parem 72.
Dotace turnaje je 750.000 dolarů

Odkazy: …  Royale JakartaHřiště na satelitní mapěStránky turnaje


EPD Tour – Open de Mogador, Essaouira, Maroko ( 20. – 22.4.2011, – 2 hodiny)

Pátek – 3. kolo
Marek Nový se dalším kolem za 70 ran vyšvihl na konečnou 15.  pozici a upevnil si své postavení v první desítce průběžného pořadí série. Ve třetím kole zapsal podobně jako o den dříve čtyři birdie a dvě bogey. S konečným výsledkem -4 zaostal nejlepší český profesionál o šest úderů za vítězným Alexandrem Knappem z Německa.
EPD Tour má nyní měsíční přestávku, po ní se poprvé letos přenese do Evropy, konkrétně do rakouského Haugschlagu.

Čtvrtek – 2. kolo
Do cutu po druhém kole se nevešli Jan Ryba a Jakub Kučera. Do třetího kola postoupil Marek Nový, který je na 21. místě (-2). Vede Němc Maxmilian Tschinkel (-10).

Středa – 1. kolo
V prvním kole byl z našich hráčů nejlepší Jan Ryba, který je na 25. místě (-1).  Marek Nový je na 40. místě (E).  Jakub Kučera je na 77. místě (+5).

V marocké sérii pokračují čeští profesionálové Marek Nový, Jakub Kučera a Jan Ryba.
Dotace turnaje je 30.000 eur, zhruba třičtvrtě milionu českých korun.

Odkazy: …  Golf de Mogador Hřiště na sat. mapě Order of Merit