Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

20.4. Golf v zahraničí

18.04.2009 | Redakce | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

PGA Tour – Verizon Heritage, Hilton Head, Jižní Karolína, USA – zvítězil  Američan Brian GayEuropean PGA Tour – Volvo China Open, Peking, Čína – zvítězil Australan Scott Strange

 
PGA Tour – Verizon Heritage, Hilton Head, Jižní Karolína, USA
Rozdílem třídy zvítězil Američan Brian Gay (-20). Vedl od druhého kola, hrál skvělý golf. Na jeho skorkartách je za celé čtyři kola zapsáno 20 birdie a 2  bogey (67,66,67,64).  Od dalšího hráče v pořadí ho dělí nebývalých 10 úderů.  O druhé místo se dělí  Angličan Luke donald a Američan Briny Baird (-10).
Alex Čejka neudržel tempo nasazené v prvním kole, kdy vedl. Přesto se velmi dobře umístil na 13. místě (-5) , letos již potřetí. Třináctka asi bude Čejkovo  šťastné číslo.
Další umístění:  3. Olazabal (-8), 8. Sabbatini (-7), 11. Casey (-6), 13. obhájce Weekley (-5), 21. Love III (-4), 30. Immelman (-2), 37. Howell III, Villegas, Zach Johnson, Clark (-1),  48. Els (E),  58. McIlroy (+2),  65. Quigley (+4),  75. Hoffman (+7). Casey, Els (-1) 50. Howell III, Villegas (E).
Cutem neprošli:  Furyk,  Na, Dustin Johnson, Trahan, Rollins.
V turnaji chyběla světová špička, nehráli Woods, Mickelson, Perry, Ogilvy a vycházející hvězda Watney. Papírovými favority byli Casey, Zach Johnson, Dustin Johnson,  Villegas, Furyk, McIlroy nebo  Immelman.
Hřiště Harbour Town  je dlouhé 6.376 metrů, má par 71, 49 bunkerů a 12 vodních překážek. Rekord hřiště je 61 úderů, již 15 let ho drží David Frost. Nejtěžsí jamkou je  tříparová čtrtnáctka. V loňské sezóně se na ní nepovedl jediný eagle, jenom 210 birdie. Rychlost greenů je 11 stop.
Dotace turnaje je 5,7 milionu dolarů, v přepočtu 116 milionů českých koru. Vítěz obdrží 990.000 dolarů, 20 milionů českých korun. Loni a předloni zvítězil Boo Weekley.
foto: Isifa

Odkazy: ….. Hřiště Harbour Town ….. Hřiště na satelitní mapě ….. Stránka turnaje ….. Světový žebříček ….. Finanční žebříček

 

European PGA Tour – Volvo China Open, Peking, Čína
Tři birdie v poslední devítce pomohlo Australanovi Scottu Strange zvítězit na Volvo China Open.  Před posledním kole byl na 5. místě, dnešních 68 ran (-4)  ho dovedlo k vítězství.  Na druhém místě skončil Španěl Golnzalo Fernandez-Castano (-7). O třetí místo (-6) se podělili  Australan Mark Brown, jeho krajan Ashley Hall a Angličan Richard Finch.  Skot Colin Montgomerie skončil na 25. místě (+1).
Další umístění: 8. Brier, Nirat (-4), 11. Cabrera-Bello, Dyson, Storm (-3), 20. Jaidee (E),  38. Edfors (+4), 57. Aguilar (+6).
Cutem neprošli: Peter Lawrie,  Larrazábal.
Turnaj není plně obsazen, z evropské špičky chybí  Wilson, Kjeldsen, oba Hansenové a mnozí další. Tak se papírovými favority stávají Molinari, Maybin, Montgomerie, Lorenzo-Vera, loňský vítěz McGrane nebo některý z asijských mistrů.
Hřiště Peking CBD International GC má par 72, délku 6.694 metrů.
Dotace turnaje je 2,2 milionů dolarů, 45 milionů českých korun. Loni zvítězil Ir McGrane.
foto: Getty Images

Odkazy: ……  Stránka turnaje ….. Evropský žebříček ……. .Finanční žebříček Race to Dubai 


Vítěze Masters Angela Cabreru doma vítali jako národního hrdinu
Grandiozní přivítání při návratu domu připravily davy Argentinců vítězi Masters  Angelu Cabrerovi. Tisíce lidí lemovaly jeho cestu od letiště domů a oslavovali jeho vítězství.
Před třiceti lety dělal caddyho v Cordoba GC Cilla Allende. Člen klubu Andres Romero Cabreru finančně podporoval , umožnil mu se účastnit turnajů v Argentině a v zahranbičí. Cabrera se stal profesionálem ve dvaceti letech.
„Obětavostí a prací lze dosáhnout čehokoli. Teď půjdu za třetím vítězstvím v Majoru a nezastavím se, dokud jich nevyhraji pět,“ řekl 39 letý Cabrera. Cabrera má mezi hráči přezdívku Duck, neboli Kačer
Cabrera, hrající s vybavením Píng, obdržel od firma putter z masivního zlata ,  jako dárek vítězi Masters.
foto: Pisarenko/AP