Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

7.9. golf v zahraničí (2. – 7.9.2010)

07.09.2010 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

U.S. PGA Tour Playoffs – Deutsche Bank Championship, Boston, Massachusetts, USA
European PGA Tour – Omega Masters, Crans sur Sierre, Crans Montana, Švýcarsko
EPD Tour – Preis Der Hardenberg Golfresort, Gottingen, Německo


U.S. PGA Tour Playoffs – Deutsche Bank Championship, Boston, Massachusetts, USA (3. – 6.9.2010)

Zvykejme si na nová jména na prvních místech výsledkových listin. Výkonem 62 (-9) v posledním kole  zvítězil Američan Charley Hoffman (-22).  O druhé místo (-17) se dělí Australan Geoff Ogilvy, Angličan Luke Donald a  Australan Jason Day, který neudržel dvoukolové vedení.   Tiger Woods se nakonec vytáhl na 11. místo (-10)  a zajistil si účast ve třetím turnaji, BMW Championship.  Phil Mickelson skončil na 25. místě (-7).
Další umístění: 5. Scott (-16),  11. Kuchar, Singh (-10),  25. Casey (-7),  30. Els (-6),  37. Furyk, McIlroy (-4),   57. D.Johnson (-1).
Cutem neprošli:   Harrington, Crane, Rose, Sabbatini, Kim, Gay.

Druhým turnajem pokračují Playoffs. Nastoupí nejlepší stovka aktuálního žebříčku FedEx, tj. opět ti nejlepší golfisté, které tato planeta nosí. Hrají TigerWoods, Phil Mickelson, Steve Sticker, Jim Furyk (na prvním turnaji Playoffs The Barclays byl diskvalifikován za pozdní příchod na Pro-Am, pravidlo bylo pozastaveno, přesto už pozdě určitě nepřijde), Rory McIlroy, Ernie Els, víěz The Barclays Matt Kuchar, překvapení prvního turnaje Martin Laird a další. Turnaj se hraje od pátku do pondělí.  Alex Čejka zůstal tři  místa za možností pokračovat v  Playoffs.
Třetí turnaj BMW Championship bude hrát 70 nejlepších hráčů aktuálního žebříčku FedEx.

Hraje se na hřišti TPC Boston s parem 71 a délkou 6.780 metrů. Greeny budou rychlé, 11,5 stopy. Rekord hřiště je 61 úderů.  Nejdůležitější jamky hřiště  si můžete v parádní prezentaci prolétnout s Tigerem Woodsem zde.

Dotace turnaje je 7,5 milionu dolarů, 145 milionů českých korun. Vítěz obdrží 1,35 milionu dolarů, 26 milionů českých korun. Loni zde zvítězil Steve Stricker, Woods skončil jedenáctý.

Playoffs 2010,  je série čtyř turnajů čtyři víkendy za sebou.
První se hraje se The Barclays, 26. – 29.8. v Paramusu v New Jersey, druhý Deutsche Bank Chanpionship, 3. – 6.9. v Nortonu v Massachusetts, třetí BMW Championship, 9. – 12.9. v Lemontu v Illinois a závěrem Playoffs je The Tour Championship, 23. – 26.9v Atlantě v Georgii.
Do prvního turnaje v Paramusu bylo nasazeno prvních 125 hráčů žebříčku FedEx Cupu. Do dalšího postupuje už jenom 100 hráčů, do třetího 70  a  poslední turnaj v Atlantě hraje nejlepších 30 hráčů aktuálního žebříčku FedEx.

Odkazy: ….. Hřiště TPC Boston …….Hřiště na satelitní mapě ……. Stránky turnaje
Žebříček FedEx ….. Světový žebříček ….. Finanční žebříčekEuropean PGA Tour – Omega Masters, Crans sur Sierre, Crans Montana, Švýcarsko (2. – 5.9.2010)

Španěl Juan Angel Jiménez (-21)  suverénně zvítězil s náskokem tří úderů před italskými pronásledovateli. Druhé místo obsadil Edoardo Molinari ( -18), třetí sedmnáctiletý Matteo Manassero (-16).  Jiménezovo impozantní skore je složeno ze dvou eagle,  třiadvaceti  birdie a šesti bogey.  Druhé kolo hrál 61 ran,  -10.
Australan Greg Norman si vybral Omega Masters pro svůj návrat do soutěžního golfu. Návrat se mu nijak nepovedl, neprošel cutem a závěrečné údery turnaje sledoval z tribuny.  Ani vítěz The Open Jihoafričan Louis Oosthuizen nebude na Crans Montanu vzponíat rád, ani jemu se nepoodařilo projít cutem.
Další umístění:  5. O. Wilson, Schwartzel (-12),   51. Jaidee (-1),  60. Dyson (+1).

Turnaj má skvělé obsazení. Po delší době uvidíme Žraloka Grega Normana, hlavními aktéry by měli být Edoardo Molinari, Jiménez, vítěz Open Oosthuizen, Manassero, Dyson, v poslední době málo viditelný Ramsay, Jaidee, J.M.Singh, Nirat, Hansen, O.Wilson, Canizares.
Hraje se na hřišti GC Crans sur Siere s parem 71 a délkou 6.237 metrů.
Dotace turnaje je 2 miliony eur, téměř 50 milionů českých korun. Loni zvítězil Švéd Alexander Noren.

Odkazy: ……. Hřiště GC Crans …… Hřiště na satelitní mapě ….. Stránky turnaje
Evropský žebříček ……. .Finanční žebříček Race to Dubai


EPD Tour – Preis Der Hardenberg Golfresort, Gottingen, Německo (5. -7.9.2010) 

Po vedení ve všech třech kolech Holanďan Tim Sluiter (-5).
Petr Nič skončil se zranením na posledním, 42. místě ( +32).
Turnaje se účastní český profesionál Petr Nič v rámci své přípravy na kvalifikaci na European Tour.
Dotace turnaje je 30.000 eur, loni zvítězil Němec Ritthammer.

Odkazy:  ….. Hardenberg Resort ….. Hřiště na satelitní mapě ….. Order of Merit