Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

7.3. golf v zahraničí (3. – 6.3.2011)

07.03.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

PGA Tour – The Honda Classic,  Palm Beach Gardens, Florida, USA


PGA Tour – The Honda Classic,  Palm Beach Gardens, Florida, USA
(3. – 6.3.2011,  – 6 hod)
 

Neděle – poslední kolo
Zvítězil Jihoafričan Rory Sabbatini (-9), před Korejcem Y.E. Yangem (-8) a Američanem Jerry Kellym (-7). Na 6. místě skončil Severní Ir McDowell (-2),  na 10. místě Angličan Luke Donald (-1).   Světová dvojka Lee Westwood obsadil až 29. příčku (+4).  Alex Čejka skončil na 36. místě (+5).
Další umístění:  14. Schwartzel (E), 36. Poulter (+5), 51. E. Molinari (+8), 70. Vegas a Els.

 Odkazy: … PGA National Resort & Spa ….  Hřiště na satelitní mapě …..  Stránky turnaje
Světový žebříček ….  Finanční žebříček

Čtěte také …..


Sobota – 3. kolo
Vedení o pět ran je něco, co si každý golfista do finálového kola přeje. Rory Sabbatini ho má. Podruhé zahrál nejlepší číslo kola (tentokrát 66 ran)  a  má celkové skóre -9. Na druhém místě jsou Korejec Y.E. Yang a  Američan Jerry Kelly. Pouze devět golfistů hraje v mínusových číslech.
„V těchto podmínkách nesmíte ztratit koncentraci ani na sekundu, protože jinak vám to vezme ránu neuvěřitelnou rychlostí,“ komentoval jihoafrický lídr větrné podmínky, panující na Floridě celý víkend. Tentokrát je nezvládl Lee Westwood. Proti dvěma birdie zahrál sedm bogey, z toho čtyři na závěrečných čtyřech jamkách, považovaných za nejobtížnější sérii celého hřiště. Spadl až na 30. místo s bilancí +4 a návrat na místo světové jedničky se v tuto chvíli jeví nereálným.  Na děleném 43. místě je Alex Čejka (+6), o dvě rány horší než Westwood.
Další pozice: 12. Schwartzel (+1),  23. Donald (+3),  30. McDowell (+4), 53. E. Molinari, Poulter (+6),   63. Oosthuizen (+10),  65. McIlroy (+11)., 73. Vegas (+13),  75. Els (+14).

Video přehled 3. kola

 

Pátek – 2. kolo
Rory Sabbatini vyrovnal  rekord hřiště 64 ran (šest pod par), ale stačí to zatím jen na druhé místo. Po druhém kole se do čela dostal Američan Kyle Stanley, jemuž k pozici lídra stačí skóre -6. Také v pátek totiž hráčům výkony znepříjemňoval silný vítr. „Já ale v takových podmínkách hraju rád,“ překvapil muž, jenž dosud nikdy neskončil na turnaji PGA Tour v top 10. „Musíte zapojit cit a instinkt a mně se to tentokrát podařilo.“
Podařilo se to také Sabbatinimu, jenž ve čtvrtek začal výkonem v plusu. „Těšil jsem se na druhé kolo, i když jsem věděl, co mě čeká. Někdy se stávají bláznivé věci,“ pokrčil rameny Jihoafričan.
Na třetí místo se posunul jeho krajan Charl Schwartzel, jenž jinak hraje hlavně European Tour. Má skóre -3. Lee Westwood hraje -1 a poskočil na dělené osmé místo a udržuje si šanci na návrat na post světové jedničky. „To ale není věc, která by mě zaměstnávala. Snažím se prostě hrát co nejlíp a vyhrát turnaj,“ řekl Angličan.
Alex  Čejka prošel do druhé poloviny turnaje na 52. místě s bilancí +5, tedy o jednu lepší než je hranice cutu. Tím neprošli domácí favorit Rickie Fowler, ani obhájce titulu Camillo Villegas z Kolumbie. 
Další pozice:  4. Kelly, Barnes (-2), 18. Donald (+1),  43. Stenson, McDowell, McIlroy  (+4),  52. Poulter, Ooshtuizen(+5),  66. E. Molinari, Els, Vegas (+6).
Cutem dále neprošli: Weekley, R. Fisher, Singh, Imada.

Video přehled 2. kola


Čtvrtek – 1. kolo
Na Floridě vál docela nepříjemný vítr a Američan Spencer Levin, jenž se s bilancí -3 dostal do vedení, se o tom zmínil: „Když se podíváte na výsledky, vyplývá z nich, jak těžké to na tomhle hřišti je. Zvlášť závěrečné čtyři jamky jsou tvrdé. Na třech z nich nám to foukalo přímo do obličeje.“ Šestadvacetiletý hráč na kritickém místě udržel pary. Dobrou formu si přivezl z Mexika, kde v minulém týdnu skončil druhý až vinou prohry v play-off na Mayakoba Classic.
Na druhém místě (-2)  přenocuje pětice hráčů: Stuart Appleby, Charl Schwartzel, Stanley, Greg Chalmers a Y.E. Yang. Větší pozornost byla však upřena na Leeho Westwooda, jenž by se v případě umístění do třetí pozice vrátil na post světové jedničky. Zatím figuruje na děleném devátém místě, na průběžnou úroveň even par (což je tady 70 ran) se dostal po čtyřech birdie a čtyřech bogey, z nichž jedno zahrál právě na obtížné sedmnácté jamce. „Tak tomu říkám opravdu silný vítr,“ ulevil si Angličan v klubovně.
O tom, jak obtížné podmínky panovaly, svědčí pohled na výsledek Alexe Čejky. Německý golfista českého původu hrál +1, což bývá často hranice cutu, přesto to tentokrát stačí na solidní 20. místo.
První kolo zůstalo nedohráno, několik flightů ho dokončí v pátek, hráčům však zbývají maximálně dvě jamky.
Další pozice před dohrávkou:   20. Sabbatini (+1),  45. Donald, McIlroy, E. Molinari, McDowell (+3),  67. Points, Poulter (+4),  91. Oosthuizen, Els (+5), 105. Vegas, Fowler (+6), 120. Singh (+7),  134. Villegas (+9).

Video přehled 1. kola

Turnaj je dobře obsazen. Hrají Westwood, Donald, McDowell, McIlroy, Els, Kuchar, Vegas, Points, Villegas a  Alex Čejka.
Hraje se na hřišti PGA National Resort & Spa, jednom z nejtěžších hřišť na túře.
Má par 70 a délku 6.545 metrů. Rekodr hřiště je 64 úderů. Rychlost greenů je 10,6 stopy.
Na hřišti je 78 bunkerů a 26 vodních překážek. 
Dotace turnaje je 5,7 milionu dolarů. Loni zvítězil Kolumbijec Camillo Villegas.
Časový posun: v Palm Beach Garden jsou o šest hodin zpět.

Odkazy: … PGA National Resort & Spa ….  Hřiště na satelitní mapě …..  Stránky turnaje
Světový žebříček ….  Finanční žebříček