Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

2.2. Golf v zahraničí

30.01.2009 | Redakce | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

PGA Tour – FBR Open, Scottsdale, Arizona, USA – zvítězil  Američan Kenny PerryEuropean PGA Tour – Dubai Desert Classic , Dubaj, SAR – zvítězil  Severní Ir Rory McIlroy.FCWT – The Leadbetter Challenge, Brandenton, Florida, USA      –  účastnili se čeští juniořiRyder Cup 2010 – kapitánem Evropy jmenován Skot Colin Montgomerie
… více uvnitř článku

PGA Tour – FBR Open, Scottsdale, Phoenix, Arizona, USA
O vítězi turnaje rozhodla rozehrávka. Američané Kenny Perry a Charley Hoffman došli osmnáct jamek se stejným skore -14. Po třech jamkách rozehrávky plné špatných drivů a puttů zvítězil Kenny Perry berdíkem na třetím greenu. Perry ušel v turnaji pěkný kus cesty. Po nepovedeném prvním kole byl na 74. místě (+1). Zlomový výsledek 63 (-8) v druhém kole ho katapultoval na 5. pozici a po třetím kole (-5) už byl ve vedení.
Další umístění: 4. Nitties (-12), 6. Gay (-11), 12. Sabbatini, Z. Johnson (-9), 17. Trahan, Ogilvy (-8), 25. Donald, O´Hair (-6), 48. N.Green, Perez (-2).
Kalich hořkosti si při svém prvním letošním startu musel do dna vypít Phil Mickelson. Nedařilo se mu vůbec nic a s výsledkem +7 po dvou kolech  skončil nedaleko posledního řádku výsledkové listiny, daleko za hranicí cutu.  Alex Čejka skončil neprošel cutem o jedinou ránu.
Cutem neprošli: Čejka, Kelly, Leonard, Villegas, Snedeker, Imada, Weir, Kim, Appleby, Stricker, Mickelson, Chopra. Mayfair a obhájce Holmes.
V turnaji chybí Harrington, Singh po operaci, Stenson a Garcia hrají v Dubaji. Hraje se na hřišti TPC Scottsdale, v arizonském Phoenixu.  Zkratka TPC (Tournament Players Club) označuje  vybrané kluby,  které udržují standardy PGA. Ve Phoenixu studuje naše nejlepší amatérka Kateřina Růžičková, která  turnaj sleduje z bezprostřední blízkosti jako dobrovolník. Ve třetím kole nosila ceduli flightu Baddley, Green, Streelman (viz foto dole). 
Dotace turnaje je 6 milionů dolarů, 125 milionů českých korun. Na vítěze čeká 1,08 milionů dolarů, přes 22 milionů dolarů. Loni zvítězil J.B. Holmes.
fotu: Dunn/GettyImages

Odkazy: …… TPC Scottsdale …….. Hřiště na satelitní mapě ….. Oficiální stránka

 

European PGA Tour – Dubai Desert Classic , Dubaj, SAR
Devatenáctiletý  Severní Ir Rory McIlroy zvítězil poprvé ve své krátké profesionální kariéře.  V posledním kole už měl náskok šesti úderů. Do třinácté jamky vyrobil  osm skvostnýc berdíků pošramocených jedním double bogey a jedním bogey. Od čtrnácté jamky jakoby se lekl možnosti vítězství a  nasekal tři bogey. Náskok nakonec zaplaťpánbůh stačil. Rory McIlroy, kterého si naši diváci ještě jako amatéra pamatují z StAndrews Trophy 2006 v Mariánských Lázní,  se může radovat z prvního vítězství (-19) a prémie 323.000 Euro. Na druhém místě se umístil Angličan Justin Rose (-18), na třetím Švéd henri Stenson (-17). Jihoafričan Ernie Els neprošel cutem.  Čerstvě jmenovaný kapitán Ryder Cupu 2010 Skot Colin Montgomerie  skončil na 13. místě (-11). McIlroy se posunul na 2. místo finančního žebříčku Race to Dubai za Španěla Garciu.
Další umístění: 4. Karlsson, Kaymer (-16),  7. Jiménez, Oosthuizen (-13),  11. Garcia (-12), 16. Wilson, A.Hansen, J.M.Singh (-10),  24. Hanson, McDoewll, Schwarztel (-6),  39. Westwood (-3),  
Cutem neprošli: Brier, Els, S.Hansen, McGrane, Kjeldsen, Olazábal,
Dotace turnaje je 2,5 milionu dolarů, 52 milionů českých korun. Na vítěze čeká 323.514 Euro, téměř 9 milionů českých korun.  Loni zvítězil Tiger Woods.
foto: rorymcilroy.com

Odkazy: ….. Hřiště Emirates GC ……. Hřiště na satelitní mapě ……. Oficiální stránka

 

FCTW – The Leadbetter Challenge, Brandenton, Florida, USA
Čeští junioři se 24. -25. ledna účastnili The Leadbetter Challenge. Nejlépe skončil Josef Janík z Park GCTJM Ostrava, který se umístil na 6 místě (+2).  Na 10. pozici se umístil Cyril Suk z GC Karlštejn (+4),  na 22. místě skončil Jakub Mikulík z Prosper GC Čeladná (+13) a na 28. místě Oliver Vaidiš z GC Poděbrady (+14).

Odkazy: ….. IMG Academies ….. Hřiště na satelitní mapě

 


 
Ryder Cup 2010
(ČTK) Kapitánem golfového týmu Evropy pro Ryder Cup v příštím roce bude Colin Montgomerie. Skotského hráče do prestižní funkce pro tradiční souboj se Spojenými státy americkými jmenovala komise European Tour. Pětačtyřicetiletý Montgomerie bude nástupcem Nicka Falda, pod jehož vedením loni ve Valhalle evropský tým svým americkým soupeřům podlehl. „Je to obrovská čest a také odpovědnost. Musíme udělat maximum, abychom jim tu loňskou porážku vrátili,“ uvedl bývalý druhý hráč světa, jenž v loňském rydercupovém výběru chyběl.  Jinak má však Montgomerie s touto týmovou soutěží velké zkušenosti. Debutoval už v roce 1991 a před třemi lety se stal druhým Evropanem po Bernhardu Langerovi, jenž byl členem pěti vítězných sestav.
Ryder Cup 2010 se bude hrát 1. až 3. října ve velšském rezortu Celtic Manor.

 

LPGA – Ginn Resorts zrušil  golfové sponzorství
Realitní společnost Ginn Resorts, jeden z významných sponzorů Ladies PGA Tour, ukončil s okamžitou platností veškeré golfové sponzorství.
Společnost doposud sponzorovala dva významné turnaje Ginn Open a Champions Tour Ginn Championship. Ginn Open byl po US Womens Open a Evian Masters třetí největší turnaj s dotací 2,5 milionů dolarů. Ginn  také ukončil sponzorství doposud poskytované Kristie Kerr. Před jejím odchodem sponozorovala Ginn Resort především Anniku Sörenstam. „Nebylo to nic lehkého. Dostali jsme se do bodu, kdy jsme se museli vzdát naděje jako strategie. Musíme si ujasnit, co je nejlepší pro naše lidi“,  odůvodnil  rozhodnutí pro AP prezident Ginn  Resorts Rober Gidel.
Nepodaří-li se ztrátu sponzora nahradit sníží se počet turnajů LPGA Tour 2009 na  30 a roční Prize Money se sníží téměř o 7,5 milinů dolarů.