18.5. Golf v zahraničí

16.05.2009 | Redakce | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

PGA Tour – Valero Texas Open, San Antonio, Texas, USA – v rozehrávce zvítězil Američan Zach JohnsonEuropean PGA Tour – The Irish 3 Open, Baltray, Irsko – senzačně zvítězil amatér Shane Lowry z IrskaLadies PGA Tour – Sybase Classic, Clifton, New Jersey, USA – zvítězila Korejka Ji Young Oh Ladies European Tour – Deutsche Bank Ladies Swiss Open, Losone, Švýcarsko     zvítězila Norka Marianne Skarpnord,  Mašínová neprošla cutemMezinárodní mistrovství Německa žen, Dusseldorf, Německo      zvítězila  Belgičanka Gonzales, 11. Vavrušková, 16. Spilková,  33. Vlčková,  44. SobotkováAlps Tour – Slovenian Open, Ptuj, Slovinsko     –  zvítězil Ital Marco  Crespi, Petr Skopový skončil  na 13. místě

PGA Tour – Valero Texas Open, San Antonio, Texas, USA (14. – 17.5.2009)
Američan Zach Johnson obhájil. Jeho cesta k druhému vítězství za sebou byla krkolomná. Po prvním kole byl na 32. pozici, po druhém poskočil na 18. místo, ve třetím vyskočil do čela výkonem -10 a nakonec vyhrál v rozehrávce nad krajanem Jamesem Driscolem (oba -15).
Alex Čejka neprošel cutem.
Další umístění: 9. Hoffman (-12), 24. Dustin Johnson (-8),  32. Clark (-7),
Cutem neprošli: Chopra, O´Hern, Trahan, Parnevik, Čejka, Fujikawa.
Turnaj byl  slabě obsazen, papírově nejlepším hráčem je obhájce Zach Johnson. Dále hráli Clark, Dustin Johnson, Hoffman, Kim a protagonista posledního turnaje Alex Čejka.
Hřiště La Cantera Club má par pouze 70. Na hráče čekalo  72 bunkerů a 4 vodní překážky.  Rekord hřiště je 60 úderů z roku 2004 a drží jej Bart Bryant a včera vyrovnal Zach Johnson.  Nejtěžší je jamka č. 17, par 3. Loni se zde nepovedlo ani jedno eagle a jenom 42 birdie.
Nejlehčí je bezbunkerový čtyřpar  č. 14.  Loni zde padlo 13 egle a 177 birdie.
Dotace turnaje je 60,1 milionu dolarů, 119 milionů českých korun. Na vítěz  čeká 1.098.000 dolarů, 21 milionů korun.

Odkazy: ….. La Cantera GC ….. Hřiště na satelitní stránce ….. Stránky turnaje ….. Světový žebříček ….. Finanční žebříček


European PGA Tour – The Irish 3 Open, Baltray, Irsko (14. – 17.5.2009)
Zázraky se stále dějí. Mezi ostřílené profesionály a harcovníky evropských turnajů přišel kulaťoučký dvaadvacetiletý mladíček, ještě k tomu amatér a všechny porazil.  Narodila se hvězda. Irský amatér Shane Lowry vedl od druhého kola a vítězství si nedal vzít ani v rozehrávce s Angličanem Robertem Rockem  (-17). Jeho senzační vítězství je náplast na bolístku Irů za selhání domácí pýchy Padraiga Harrington, který neprošel cutem a slabého výkonu dalšího domácího koně Rory McIlroye, který skončil až na 50. místě.
Další umístění: 3. Edfors (-15),  8. Levet (-9), 5. Wilson (-6), 20. Jaidee (-5), 25. Oosthuizen (-4), 30. Westwood (-3).

Cutem dále neprošli:  Kang, Ramsay, Hanson, Vancsik, Daly, Peter Lawrie, Strange, Jimenéz, Maybin, Fernandez-Castano.

Turnaj byl  velmi dobře obsazen, ale spousta hvězd neprošla cutem.  Mnoho nadějí se vkládalo do domácích hráčů Padraiga Harrington a Rory Mc Ilroye. „Myslím, že každý hráč touží vyhrát své národní mistrovství, “ řekl Harrington. Dále hráli Westwood, Jimenéz, Montgomerie, Vancsik, McGrane, Levet,  Kjeldsen, McDowell,  P.Aguilar, oba Hansenové.
Dotace turnaje je 3 miliony euro,  80 milionů českých korun, vítěz obdrží 500.000 eur, 14 milionů českých korun. Loni zvítězil Richard Finch.

Odkazy: ….. County Louth GC ….. Hřiště na satelitní mapě ….. Stránky turnaje …..Evropský žebříček ……. .Finanční žebříček Race to Dubai


Ladies PGA Tour – Sybase Classic, Clifton, New Jersey, USA (14. – 17.5.2009)
Zvítězila  Korejka Ji Yung Oh (-14) s náskokem čtyř úderů na  Norku Suzann Pettersen (-10). Na třetím místě (-8) se umístily Američanky Michelle Wie a Paula Creamer. V poslední době slabě hrající Ochoa skončila na 19. místě (-1).
Další umístění: 6. Lincicome (-6), 13. Gulbis, Shin (-3),  23. Tseng, Webb (-2),  47. Kerr (+3).
Cutem neprošly: Castrale,  Hwa Lee, Hjort, Wright, Pat Hurst, Rawson,  Stupples, Diaz.
Turnaj měl silné obsazení. O čtvrté vítězství za sebou se mohla pokusit  Lorena Ochoa. Dále hrály přední hráčky žebříčku Shin, Tseng, Kerr, Stanford, Pettersen, Webb. Lincicome.
Dotace turnaje je 2 miliony dolarů, 39 milionů českých korun.

Odkazy: ….. Upper Montclair CC ….. Hřiště na satelitní mapě ….. Stránky turnaje ….. Světový žebříček …….Rolex Ranking

Ladies European Tour – Deutsche Bank Ladies Swiss Open, Losone, Švýcarsko (14. – 17.5.2009)  
Česká hráčka Zuzana Mašínová měla v Losone premiéru na LET.  Na turnaj se připravovala, ale výsledky 78 a 77 znamenaly konečné 110. místo, 7 ran za hranicí cutu. Mašínové se první start nevydařil.
Zvítězila  Norka Marianne Skarpnord (-16), O ránu zpět je na druhém místě Angličanka Melissa Reid (-15). Třetí skončila Australanka Karen Lunn (-12).
Deutsche Bank je první turnajem  LET 2009, kterého se česká profesionálka Zuzana Mašínová účastnila . Právo na účast v letošním ročníku získala vítězstvím ve švédské profesionální sérii SAS Masters Tour.
Dotace turnaje 525.000 Eur.

Odkazy: ….. Golf Gerre GC ….. Stránky turnaje

Mezinárodní mistrovství Německa žen, Dusseldorf, Německo   (14. – 17.5.2009)
Mezinárodní mistryní Německa se stala Belgičanka Laura Gonzales Escallon. Naše hráčky se v Německu ukázaly v dobrém světle. Tereza Vavrušková skončila na vynikajícím 11. místě,  Klára Spilková  na výborném 16. místě. Karolína Vlčková začala velmi dobře, pokazila však druhé kolo a skončila na celkovém 33. místě. Denisa Sobotková v posledním kole zabrala a z 60. místa se vysunula na konečné 44.
V Poháru Národů skončila Česká republika na 6. místě, zvítězily Francouzky.

Německého šampionátu se účastní české amatérské hráčky, reprezentanky České republiky Klára Spilková, Karolína Vlčková, Tereza Vavrušková  a soukromě Denisa Sobotková.
Loni zde byly naše hráčky úspěšné. Klára Spilková obsadila 15. místo, deset ran za vítězkou.  Růžičková loni skončila na 18.místě, Vavrušková na 23.
V Poháru Národů skončily loni naše ženy na 4. místě.

Odkazy: ….. Düsseldorfer GC …… Hřiště na satelitní mapě …… Stránky turnaje

Alps Tour – Slovenian Open, Ptuj, Slovinsko (15. -17.5.2009)
Petr Skopový si vedl skvěle první dvě kola (69,69). Před vstupem do posledního byl na vynikajícím 4. místě (-4). Poslední kolo zahrál 73  a skončil na i tak velmi pěkném 13. místě (-2). Zvítězil  Ital Marco Crespi (-18), který suverénně vedl od prvního kola a druhému v pořadí Angličanu Robinsonovi (-8) naložil plných 10 ran. O dvě rány zpět za Petrem Skopovým skončili na 18. místě dva mistři ČR na rány, Angličané Neil Chaudhuri (2007)  a Matthew Cryer (2004).
Dotace turnaje je 40.000 Eur, na vítěze čeaká 5.800 Eur,  Skopový obdrží 742 Eur.

Odkazy: …. Golf Ptuj ….. Hřiště na satelitní mapě