Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

17.11. Golf v zahraničí

17.11.2008 | Redakce | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

PGA Asian Tour – Barclays Singapore Open, Singapur Ladies PGA Tour – Lorena Ochoa Invitational, Guadalajara, MexikoLadies European Tour – Saint Four Ladies Masters, Jeju, Jižní Korea PGA European Senior Tour –  1. turnus kvalifikace, Algarve, Portugalsko   Alps Tour – finále kvalifikace na rok 2009, Cap D´Adge, Francie  

 

PGA Asian Tour – Barclays Singapore Open, Singapur
Nakonec se radoval Ind Jeev Mikha Sing (-7),  který porazil světové hvězdy. Zvítězil o ránu před dvojicí Ernie Els a Padraig Harringon (-6). Získává také druhé vitězství v Order of Merit Asian Tour za poslední tři roky a je prvním hráčem, který v této tour vydělal přes milion dolarů za jednu sezónu. Phil Mickelson skončil na 9. místě (-2).   Lídr třetího kola Thajec Chapchai Nirat  nedokázal využít šance, zvrtal poslední kolo, donesl 78 a skončil na 7. místě. Podobně místní hrdina Bing Chin Lam, který se pohyboval v čele turnaje. Také pokazil poslední kolo. Výsledek 79  ho  posunul z druhého na konečné  18. místo.
Další umístění:  4. McIlroy (-5), 7. Nirat (-3),  13. Jaidee, Schwarztel (E), 41. Chopra, Chowrasia (+7), 46. Brier  (+8).
Doatce turnaje je 5 milionů dolarů, našich 100 milionů korun.  J.M. Singh si odváží 792.500 dolarů, téměř 16 milionů českých korun. (foto: asiantour.com)

Odkazy …..  Sentosa GC …..  Hřiště na satelitní mapě …… Oficiální stránka turnaje ……   Order of Merit Asian PGA Tour 

 

Ladies PGA Tour – Lorena Ochoa Invitational, Guadalajara, Mexiko
Pozvání hostitelky přijalo šestatřicet nejlepších světových hráček včetně Anniky Sörenstam, Pauly Creamer, Yani Tseng,  Suzanne Petterson a nejlepších Korejek. 
Zvítězila Američanka Angela Stanford (-13), která vedla od druhého kola.  O druhé místo se podělily Švédka Annika Sörenstam s Američankou  Brittany Lang (-12).
Hostitelka Lorena Ochoa skončila na zdvořilém 14. místě spolu s Paulou Cramer a Ji Young Oh (-4). Suzann Petterssen skončila na 28. místě (+4)
Dotace turnaje je 1 milion dolarů, zhruba 20 milionů českých korun. (foto: Isifa)

Odkazy: … Guadalajara Country Club …… Hřiště na satelitní mapě …..  Oficiální stránka 

 

Ladies European Tour – Saint Four Ladies Masters, Jeju, Jižní Korea
Korejky na domácí půdě suverénně dominovaly, obsadily prvních 14 míst. Zvítězila Hee KYung Seo (-14) před Sun Ju Ahn (-12) a So Yeon  Ryu (-11). Korejky ukazují nekonečnou zásobu vynikajících hráček, schopných konkurovat evropské a světové špičce. Až na 15. děleném místě se objevila první nekorejská hráčka Italka Veronika Zorzi (-4). Evropská jednička Fwladys Nocera se musela spokojit s děleným 28. místem.
Cutem neprošly: Rossi, Hall,  Slovenka Zuzana Kamasová z turnaje odstoupila.
Sedmnáct  hráček s příjmením Kim a devět hráček s příjmením Lee napovídaly o národnosti většiny startovního pole. Sedmdesátka  Korejek a necelá čtyřicítka  neasijských hráček hrálo na sopečném ostrově Jeju, nejjižnějším území Jižní Koreje. Evropanek zde bylo opravdu málo. Gwladys Nocera, Zuzana Kamasová, Italky Rossi a Zorzi, anglická dvojčata Johanna a Samantha  Headovy a několik jejich krajanek marně čelilly korejské přesile na domácí půdě.
Dotace turnaje je 220.000 Eur, vítězka získala 47.600 Eur.    (foto: LET)

Odkazy: ….. Saint Four GC  ….

 

PGA European Senior Tour –  1. turnus kvalifikace, Algarve, Portugalsko  
V Portugalsku bojoval o příští sezónu v European PGA Senior Tour  Jan Juhaniak.  Senior Tour již okusil jako jediný český účastník na  letošním Foxconn Open na Roztěži. 
Juhaniakovi unikla karta o dva chloupky.  Po dvou kolech 76,77 skončil na 38. místě (+9), dva údery za postupovou pozicí.
(foto: Ivan Paggio)

Odkazy: ….. Quinta de Cima…… Hřiště na satelitní mapě …..

 

Alps Tour – finále kvalifikace na rok 2009, Cap D´Agde, Francie  
Petr Skopový získal kartu na příští ročník Alps Tour.  Po tříkolovém finlále kvalifikace skončil na vynikajícím 13. místě (+7) a může  hrát turnaje Alps v příštím roce bez omezení. Další čeští účastníci Ondřej Lébl, novopečený profesionál Lukáš Tintěra a amatér Jan Ryba neprošli cutem a v kvalifikaci skončili.   (foto: Ivan Paggio)

Odkazy: ….. Golf du Cap d´Agde …… Hřiště na satelitní mapě