Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

16.3. Golf v zahraničí

14.03.2009 | Redakce | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

PGA Tour – WGC – CA Championship, Doral, Florida, USA – zvítězil Američan Phil MickelsonPGA Tour – Puerto Rico Open, Rio Grande, Portoriko, USA – zvítězil  Američan Michael Bradley.
… více uvnitř článku

 

PGA Tour – WGC  CA Championship, Miami,  Florida, USA
Sólo pro Phila Mickelsona. Doleva hrající Američan zvítězil systémem start-cíl. Nastoupil do vedení v prvním kole a z prvního místa už neodešel. Zvítězil  o ránu před krajanem Nickem Watney (-18). Mickelson zvítězil přestože byl po třetím kole ošetřen v nemocnici pro úžeh a dehydrataci. Je to jeho 36. vítězství v kariéře. Na třetím místě se umístil další Američan Jim Furyk (-16).
Tiger Woods se kolo od kola lepšil a skončil na 9. místě (-11). „Zlepšuji se a doufám, že to stále bude lepší s tím,  jak se přibližuji k Augustě“ řekl Woods.
Další umístění: 9. Perry (-11), 13. Stricker (-10), 20. Els, Harrington, Donald, McIlroy  (-9), 27. Clark (-8), 31. Garcia, Casey (-6), 35. Perez, Weir, Dustin Johnson (-5),  40. Ogilvy (-4), 53. Zach Johnson, Singh (-2), 77. Stenson (+10).
Velký rozruch způsobil „striptýz“ Henrika Stensona v prvním kole, před ranou z bahna na 3. jamce. Viz níže pod čarou..

Druhý ze tří turnajů letošního World Golf Championship (WGC) opět zdobila účast fenomenálního Tigera Woodse.  Hrálo se v resortu Doral, na hřišti Blue Monster.  Na startu se sešla absolutní špička, pozvánku měla první padesátka žebříčku.  Hrála kompletní první desítka světového i finančního žebříčku. Na start se postavili Woods, Garcia, Mickelson, Ogilvy, Harrington, Singh, Stenson, Perry, Villegas, Stricker, Perez, Watney, Dustin a Zach Johnsonové, Els. 
Objevily se odhady, že by Sergio Garcia mohl po Tiger Woodsovi přebrat prvenství ve světovém žebříčku.  Možné to určitě je.  Garcia  však nesebral Woodsovi prvenství po celých osm měsíců, které Woods nehrál.  Není tedy moc pravděpodobné, že by se mu to podařilo nyní, kdy se Tiger vrátil v plné formě.
Dotace turnaje je 8,5 milionů dolarů, 181 milionů českých korun. Pro vítěze je z této částky určeno 1,35 milionů, 29 milionů českých korun. Loni zvítězil Jihoafričan Geoff Ogilvy.
foto: Greenwood/Getty Images

Odkazy: ….. Doral Golf Resort  ….. Hřiště na satelitní mapě …..  Stránky WGC ….. Světový žebříček ….. Finanční žebříček

 

PGA Tour – Puerto Rico Open, Rio Grande, Portoriko, USA
Zvítězil Američan Michael Bradley (-14). Tři kola vedl Australan Jason Day. Na vítězství nakonec nedosáhl. V posledním kole zahrál svůj nejhorší výsledek 71 a skončil spolu s Američanem Brettem Quigleyim na druhém místě (-13). Alex Čejka skončil na pěkném 13. místě (-7) a podruhé se letos umístil v první patnáctce. Obhájce loňského vítězství Američan Greg Kraft skončil na 21. místě.
Další umístění: 4. Bryant (-12),  6. Merrick (-10), 8. Overton  (-9)., 9. Kelly (-8).
Hrálo na hřišti Trump International Golf Clubu v portorickém Rio Grande.
Dotace turnaje je 3,5 milionů dolarů, 75 milionů českých korun. Bradley si odváží 630.000 dolarů, 13 milionů českých korun.
foto: Ehrman/Getty Images

Odkazy: …… Trump International GC …… Hřiště na satelitní mapě ….. Stránky turnaje …..  Světový žebříček ….. Finanční žebříček

 


Striptýz Henrika Stensona na Doralu
Postavu manekýna a čisté značkové prádlo předvedl Švéd Henrik Stenson na třetí jamce prvního kola CA Championship. Na Doralu hrál 69 úderů, ale jen 68 z nich byl oblečen.  Aby si nezašpinil golfový úbor, hrál Stenson pouze ve spodkách a rukavici. Asistovala mu jeho caddy Fanny Sunesson a spousta fotografů. Způsobil rozruch, ale  na čtyřparové jamce zachránil bogey.  „No, nevím, jestli já bych to udělal“ okomentoval švédský striptýz Phil Mickelson.
Stenson na turnaji skončil předposlední.
foto: Getty Images