Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

21.2. golf v zahraničí (17. – 20.2.2011)

21.02.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

US PGA Tour – Northern Trust Open, Pacific Palisades, Kalifornie
European PGA Tour – Avantha Masters, New Delhi , Indie
Ladies PGA Tour – Honda LPGA Thailand, Chonburi, Thajsko
EPD Tour – Cimar Open Sammanah, Marrakéš, Maroko

US PGA Tour – Northern Trust Open, Pacific Palisades, Kalifornie, USA (17. – 20.2.2011, -9 hod)

Neděle – poslední kolo
Australan Aaron Baddeley dotáhl vedení do vítězného konce (-12). Zvítězil o dvě rány před Fidžanem Vijay Singhem (-10) a Američanem Kevinem Na (-9).  Phil Mickelson skončil na 35. místě (-1). Alex Čejka odstoupil pro zdravotní potíže v průběhu druhého kola.
Svůj slibný comeback,  nedotáhnul veterán Fred Couples. Jedno double bogey a čtyři bogey ho snesly z čela turnaje na konečné 7. místo (-7).
Další umístění:  7. Choi (-7),  9. Rose (-6),  12. Vegas, Casey, Goosen (-5),  21. Ogilvy (-4),  29. Stricker (-2),  35. Fowler, Kuchar, Furyk  (-1).

Sobota – 3. kolo
Do čela se dostal Australan Aaron Baddeley (-10), na druhém místě (-9) přenocují Američané Kevin Na a Fred Couples. Nedaří se Mickelsonovi, s výsledkem +2 je až na 54. místě. Alex Čejka z turnaje odstoupil v průběhu druhého kola.
Další pozice:  4. Singh (-8),  7. Rose, Cink (-5),  24. Kuchar (-2),  24. Casey, Palmer (-2),  37. Vegas, Oosthuizen (E),  59. Furyk (+3).
Cutem neprošli:  Snedeker, Sabbatini, Cabrera, Donald,  Byrd, Points, Ishikawa, Weir, D. Johnson.

Pátek – 2. kolo
Také druhé kolo bylo přerušeno pro tmu.  Bude se dohrávat v sobotu od 7 hod místního času. Lídrem v klubovně je veterán Fred Couples (-8).  O dvě rány zpět (-6), je trojice J.B.Holmes, John Senden a Spencer Levin.  Phil Mickelson je s plným počtem jamek na průběžném 26. místě (-1).  Alex Čejka odstoupil z turnaje po 11. jamce druhého kola a šesti bogey za stavu +6. Odstoupili také  Bubba Watson a Rocco Mediate. Chris di Marco by diskvalifikován pro špatný zápis skórkarty.
Další průběžné pozice:  5. Cink, Immelman (-5) , 11. Casey, Rose, Singh (-4),  20. Goosen, Ogilvy (-2), 26. Carlsson, Vegas, Oosthiuzen (-1), 55. M.Wilson (+2), 69. Furyk, Stricker (+3).
Do cutu (+3) se pravděpodobně nevejdou: Snedeker, Sabbatini, Points, Byrd, Cabrera, Donald, D. Johnson,  Weir.

Čtvrtek – 1. kolo
První kolo bylo pro tmu přerušeno, necelá dvacítka hráčů bude dohrávat v pátek ráno. V čele je  hned devět hráčů s plným počtem jamek a výsledkem -4.  Jsou mezi nimi tři Australané – Robert Allenby, John Senden a Aaron Baddeley. Prvně jmenovaný na Rivieře vyhrál před deseti lety a přiznal, že hřiště mu náramně vyhovuje.

Dalšími spolulídry jsou Skot Martin Laird, Švéd Carl Pettersson a Američané Bill Haas, J.B. Holmes, Spencer Levin a Ben Martin. Dvojnásobný vítěz turnaje z let 2008 a 2009 Phil Mickelson začal birdie – birdie, ale na následujících čtyřech jamkách zahrál tři bogey. Kolo dokončil a je na průběžné 40. pozici, stejně jako Alex Čejka, oba v bilanci even par.
Další průběžné pozice:   10. Harrington, Singh, Davis, Donald (-3),  16. Kuchar, Ogilvy, Goosen, Rose (-2),  26. Sabbatini (-1),  40. Oosthuizen, Vegas, Na (E),  91. D.Johnson,  Stricker (+2),  106. Points, Fowler (+3),  118. Furyk (+4).

Turnaj je velmi dobře obsazen. Hrají Mickelson, Casey, obhájce Stricker, Furyk, Fowler, Singh, vítěz minulého turnaje Points, exotický Venezuelan Vegas, B.Watson,  Oosthuizen, Sabbatini,  Goosen, Ogilvy, Rose, Harrington a  Aelx Čejka.
Hraje se na hřišti  Riviera  Country Club, které má  má par  71 a délku 6.673 metrů. Na hřišti je 60 bunkerů a je bez vodních překážek. Greeny budou velmi rychlé, 12 stop stimpmetru. Rekord hřiště je 61 úderů, od roku 1999 jej drží Ted Tryba.

Dotace turnaje je  6,5 milionu amerických dolarů, našich 117 milionů korun. Na vítěze čeká prémie 1,17 milionu dolarů, 21 milionů českých korun. Loni zvítězil Steve Stricker.

Turnaj můžete  sledovat živě  na ČT4  s komentářem Míry Bosáka a Petra Němce, nebo kdykoli v i-vysílání  na internetu 

Časový posun: v Pacific Palisades jsou o devět hodin zpátky

Odkazy: …… Riviera CC …… Hřiště na satelitní mapě …….. Stránky turnaje
Světový žebříček …… Finanční žebříček


European PGA Tour – Avantha Masters, Dillí , Indie
(17. – 20.2.2011, +4,5 hod)


Neděle – poslední kolo
K velké radosti celé Indie zvítězil indický hráč SSP Chowrasia (-15). Na druhém místě skončil Angličan Robert Coles (-14). Třetí příčku obsadil Francouz Grégory Havret (-13). Indové byl v turnaji relativně úspěšní, pět se jich vešlo prvních jedenácti míst. 
Další Ind Suijan Singh se umísti na 5. místě (-11).   Ind Shiv Kapur Skončil na 9. místě (-9), Jeev Milkha Singh skončil na 11. pozici (-8).
další umístění:  4. Derksen (-12), 5. Larrazaábal (-11),  11. Nirat (-8),  22. Ecehnique, Jaidee (-6).
Vítěz si odváží prémii 300.00 eur, přes 7 milionů českých korun.


Sobota – 3. kolo
Pouze osm flightů dokončilo plánovaný program už v sobotu. Mezi těmi, kdož absolvovali plný počet jamek, byl Španěl Pablo Larrazábal a vedl. V nedělní dohrávce se pořed něj o jednu ránu dostal Robert Coles z Anglie s celkovým skóre -12. Zvlášť pro druhého jmenovaného je taková pozice příjemným zpestřením kariéry. Na kontě úspěchů má osmatřicetiletý hráč jen tři vítězství z Challenge Tour. Když byla hra přerušena pro tmu, poslední golfisté odešli po třinácti dokončených jamkách. Po ranní dohrávce okamžitě začalo i čtvrté kolo a skupiny mají stejné složení jako ve třetím.

Pátek – 2. kolo
Pořadatelům se nepodařilo dohnat zpoždění, cut byl stanoven až po sobotní ranní dohrávce druhého kola, a to na hodnotě even par. Do čela se dostal domácí golfista Jeev Milkha Singh, jenž měl po dokončených šestatřiceti jamkách skóre devět ran pod par. Mezi třemi muži na druhém místě byl šestadvacetiletý Španěl Rafael Cabrera-Bello, jenž si formu přivezl z Dubaje, kde skončil v silné konkurenci na děleném 20. místě. Spolu s ním se pak na hodnotu -8 dostali ještě Thongchai Jaidee z Thajska a Jihoafričan Jbe Kruger.

Čtvrtek – 1. kolo
Program začal se zpožděním 2 hodiny 20 minut. Hráči čekali, až se zvedne mlha. I po ranní páteční dohrávce zůstal po kompletním prvním kole ve vedení Robert-Jan Derksen z Nizozemska, jehož šest birdie dalo výsledek 66 (-6). Golfista, jenž na turnajové vítězství čeká už takřka šest let, se pochlubil zvláštní sázkou. Uzavřel ji se svým caddiem. Hráč se zavázal, že jestli vyhraje turnaj v Dillí, trofej pro vítěze vezme až k posvátnému monumentu Tádž Mahal. „Nejdřív samozřejmě musím vyhrát, pak se o tom můžeme bavit,“ dodal Derksen. Jeho krajan Maarten Lafeber zahrál na jedenácté jamce hole-in-one.

Turnaj v daleké Indii nemá zdaleka tak dobré obsazení jako ten dubajský a je  příležitostí především pro domácí a asijské hráče. Hrají Ramsay, Jaidee, J.M.Singh, Havret. Maybin, Derksen a plejáda asijských hráčů. Loňské vítězství obhajuje Australan Andrew Dodt.
Druhý ročník  turnaje je  výzvou pro dva nejslavnější indické hráče z European Tour – Jeev Milkha Singha a Shiv Kapura. Mají co napravovat, loni zde pohořeli, Kapur dokonce neprošel cutem.
Turnaj se odehrává na hřišti DLF Golf and Country Club.  Hřiště bylo otevřeno v roce 1999, vybudováno bylo dle standardů United States Golf Association (USGA) – jednoznačně je na něm rozpoznatelný rukopis Arnolda Palmera. Hřiště má par 72, měří 6587 metrů a hráči bojují dohromady s pěti velkými vodními plochami  obklopenými celkem 14 tisíci stromy.
Dotace turnaje je 1,8 milionu eur, 44 milionů českých korun. Loni zvítězuil Andrew Dodt.
Časový posun: v New Delhi jsou 4 čtyři a pů hodiny napřed.

Odkazy :  …. DLF GCC ….. Hřiště na satelitní mapě
Evropský žebříček …..  Finanční žebříček Race to Dubai


Ladies PGA Tour – Honda LPGA Thailand, Chonburi, Thajsko  
(17. – 20.2.2011,  +6 hod)


Neděle – 4. kolo
Rozdíl šestadvaceti ran dělil vítězku a Jessiku Kordu v konečné klasifikaci. První start ve své premiérové plné sezoně na LPGA Tour Američance českého původu tak úplně nevyšel, ačkoli dvě kola se držela dobře. Po špatné sobotě se ale nezmátořila ani ve finále a zahrála 75 ran (+3). Ještě dvě jamky před koncem byla na bilanci even par, ale neděli zakončila minisérií bogey – double bogey.

Zvítězila Tseng Ya-ni z Tchaj-wanu. Ve finále si s ostatními účastnicemi doslova pohrála. Proti jednomu bogey postavila sedm birdie a její konečné skóre se zastavilo na hodnotě -15. Druhá v pořadí, Američanka Michelle Wie, zaostala o plných pět ran. O třetí pozici se podělily Korejka Kim I.K. a Australanka Karrie Webb (obě -9).

Další umístění: 18. Kerr, Gulbis  (+1),  29. Miyazato (+4),  35. Shin (+5).

Sobota – 3. kolo
Tentokrát nebyly k vidění žádné pozoruhodné výkony a z hráček na špici zvládla situaci obstojně Tseng Ya-ni, která se díky 70 ranám dostala na průběžné skóre devět ran pod par a tím i do celkového vedení. O ránu za ní jsou Američanka Michelle Wie a Korejka Kim I.K. Debutantka Jessica Korda tentokrát nestačila. Na třetí i šesté jamce zapsala double bogey a vinou osmnáctky za 78 ran (+6) klesla na dělené 48. místo (+8). Naopak nejlepší den na turnaji měla Sandra Gal – 69 (-3) a vyšvihla se na dělenou 26. pozici (+2).
Další pozice:  4. Creamer (-7),  5. Webb (-6),  11. Gulbis, Pettersen (-3),  16. Kerr (-2), 23. Ai Miyazato (+1),  35. Shin (+4), 59. Nocera (+12)

Pátek – 2. kolo
Stejný výsledek, téměř stejné umístění. Jessica Korda opět zapsala 73 ran a s průběžnou bilancí +2 si polepšila o jednu příčku na dělenou jedenatřicátou. Její výkon se podobal čtvrtečnímu, včetně bogey na osmnácté pětiparové jamce. V čele se udržela Kim I. K., ačkoli také ona skončila druhé kolo s jednou ranou nad parem. Nejlépe si tentokrát počínala Michelle Wie. Americká favoritka má zatím na kontě dvě vyrovnaná kola (69, 68) a dělí se o druhé místo s Tseng Ya-ni z Tchaj-wanu. Obě mají ztrátu jednoho úderu na vedoucí hráčku.
Další pozice:  4. Creamer (-5), 8. Petttersen (-4),  12. Gulbis (-3),  14. Webb, Kerr (-2), 25. Ai Miyazato, Shin  (E).

Čtvrtek – 1. kolo
Jessica Korda se při svém vstupu do plné profesionální sezony držela dlouho na rozhraní první a druhé desítky. Ještě na desáté jamce měla skóre -2. Pak ale zahrála trojici bogey, to poslední na závěrečné 18. jamce, takže konečná bilance Američanky českého původu je +1, což znamená 32. místo ze 60 účastnic. Mimořádný výkon podala Korejka  Kim I. K. Její skórkarta obsahuje devítku birdie, z toho pět zapsala mezi 11.a 17. jamkou. Vede tím pádem o tři údery. Na děleném druhém místě jsou Tseng Ya-ni z Tchaj-wanu (šest birdie) a veteránka Juli Inkster. Její skóre je mnohem divočejší – tři bogey, sedm birdie a jeden eagle na pětiparové jamce č. 7.
Další pozice:  5. Pettersen (-4), 6. Wie, Creamer (-3),  18. Kerr, Gulbis  (-1),  32. Shin, Lincicome (+1), 41. Webb, Nocera, Gal,  Ai Miyazato (+2).

V první turnaji sezóny LPGA se v thajském Chonburi objeví hned dvě česky mluvící hráčky a Mistryně České republiky,  Sandra Gal a Jessica Korda.   Sandra Gal je zkušená hráčka, odchovankyně českého trenéra Jiřího Kromichala a amatérská Mistryně České republiky na rány z roku 2007. Za pár  dní osmnáctiletá Jessica Korda hraje svůj první turnaj jako profesionálka, na sponzorskou výjimku. Korda je amatérskou Mistryní České republiky na jamky z roku 2006.
Hraje  šedesát hráček bez cutu. Turnaj je  dobře obsazen, hrají Creamer, Gulbis, Kerr, Lincicome, obě Miyazato, Nocera, Pettersen,  Tseng, Webb a Wie.
Hřiště Pattaya Old Course Siam Country Clubu má par 72 a délku5.923 metrů.
Dotace turnaje je  1,45 milionu amerických dolarů, 26 milionů českých korun. Loni zvítězila Japonka Ai Miyazato.
Turnaj můžete sledovat na Golf  Channel.
Časový posun: v Chonburi jsou o  šest hodin napřed

Odkazy: …..  Siam CC ….    Hřiště na satelitní mapě ….    Stránky turnaje
Finanční žebříček ….   Rolex ranking


EPD Tour – Cimar Open Samanah, Marrakéš, Maroko (16. – 18.2.2011,  – 1 hod)


Pátek – poslední kolo
Zvítězil Ital Nino Bertasio, kterého si pamatuejme jako  vicemistra České republiky na rány 2007 z Cihelen.  Z trojice českých hráčů Nič, Nový, Skopový nikdo neprošel cutem.
Další umístění:  2. Ritthammer, Perrier  (-6),  13. Weiss (-1),  15. Haremza (E),  19. Meitinger (+1).

Čtvrtek – 2. kolo
Africká premiéra se českým profesionálům nevydařila. Nikdo z nich neprošel cutem a v turnaji skončili.
Marek Nový po úspěšné turecké premiéře EPD, která ho vynesla na skvělé 5. místě  Order of Merit, hrál v Marrakéši 76,75 (+7) a spolu s ostatními českými hráči neprošel cutem.  Petr Skopový skončil za hranicí cutu výsledkem +6, Petr Nič +13.

Středa – 1. kolo
První kolo se českým hráčům nepovedlo. Skopový a Nový hráli 76 ran (+4). Petr Nič hrál 80 úderů (+8).  Vede Němec Marcel Haremza (-4).

Prní ze šesti zastávek marocké části  EPD Tour se podle startovní  listiny účastní čeští profesionálové Petr Nič, Marek Nový a Petr Skopový.
Hřiště resoru Resort Samanah má par 72, délku 6.800 metrů a úžasný výhled na štíty pohoří Atlas.
Dotace turnaje je 30.000 eur, 730.000 českých korun. 
Na vítěze čeká 5.000 eur, přes 120.000 českých korun

Časový posun:  v Samanah jsou o hodinu zpět

Odkazy:     Samannah GC