Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

15.2. Golf v zahraničí

14.02.2009 | Redakce | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

PGA Tour – AT&T Pebble National Pro-Am, Pebble Beach, Florida, USA – turnaj zkrácen na 54 jamek, zvítězil Američan Dustin JohnsonPGA European Tour – Maybank Malaisian Open, Kuala Lumpur, Malajsije – zvítězil Američan Anthony KangLadies PGA – SBS Open at Turtle Bay,  Oahu, Havaj, USA – zvítězila Američanka  Angela StanfordLadies European Tour – Women Australian Open, Mebourne, Austrálie – zvítězila Angličanka Laura DaviesFCWT – Doral- Great White- Miami, Florida, USA – Mikulík 16., Siwy  43. místo  
…. více uvnitř článku

PGA Tour – AT&T Pebble National Pro-Am, Pebble Beach, Florida, USA
Poslední kolo bylo odloženo na pondělí kvůli špatnému počasí. Ani v pondělí se počasí neumoudřilo a pořadatelé poslední kolo zrušili.  Senzačně tak zvítězil  loňský nováček PGA čtyřiadvacetiletý Američan Dustin Johnson (-15), s dostatečným náskokem čtyř úderů.  Na druhém místě je Kanaďan Mike Weir (-11), na třetí místo (-10) spadl lídr druhého kola Jihoafričan Retief Goosen poté, co hrál o deset ran hůře než v kole předchozí. Turnaj je pohromou favoritů. V hlubokém útlumu je Phil Mickelson, který se nedokáže odpoutat od průměrných výsledků. Se skore  -2 je na 55. místě, třináct rad od vedoucího hráče. Ir Padraig Harrington a Fidžan Vijay Singh dokonce neprošli cutem. Singh hrál první turnaj po operaci kolena. Cutem neprošel také Alex Čejka.
Další umístění: 6. Trahan (-8), 10. O´Hair, Perry (-7), 14. Hoffman (-6), 22. Watney, Clark, Love III (-5), 39. Perez (-3).
Cutem neprošli: Harrington, Singh, Snedeker, Couples, Goydos, Parnevik, Čejka, Toms, Chopra.
V Pro-Amu vede dvojice Johnson-Rice. Dvojice Couples – Timberlake a Johnson – Barrichello neprošly cutem.
Vznik turnaje se datuje do roku 1930 kdy zpěvák a herec Bing Crosby shromáždil „pár přátel“  aby získali peníze na charitu a bylo trochu zábavy. Týmy složené z profesionálů a hollywoodských celebrit, světově proslulých hudebníků a kapitánů průmyslu soutěží o ceny v celkové výši 6 milionů dolarů, 130 milionů českých korun. Hrají se foursomy střídavě na třech hřištích Pebble Beach Links, Poppy Hils a Spyglass Hill.
V sobotu byl cut, po kterém prvních 60 profesionálů a 25 amatérů postupuje do posledního kola.
Část výhry půjde na dobročinné účely, doposud tento turnaj věnoval charitě přes 73 milionů dolarů.
Mezi profesionály se na start postavíli ti nejlepší, například  Phil Mickelson, Padraig Harrington, poprvé po operaci Vijay Singh, Kenny Perry, Nick Watney, Retief Goosen, Jim Furyk, Pat Perez a v Česku sledovaný Alex Čejka. Na startovní listině chyběli Sergio García a Ernie Els.
Mezi celebritami hráli například pilot F1 Rubens Barichello, hudebník Justin Timberlake, herec Bill Murray nebo herec Andy Garcia
Turnaj má dotaci 6 milionů dolarů, 130 milionů českých korun.  Na vítěze čeká příjemá částka 1,08 milionu dolarů, přes 23 milionů českých korun. Loni zvítězi Steve Lowery v rozehrávce s Vijay Singhem.
foto: Getty Images

Odkazy: …..Pebble Beach Golf Links …… Spyglass Hill ……  Poppy Hills ….. Všechna hřiště na satelitní mapě …..  Oficiální stránky …. Světový žebříček ….. Finanční žebříček

PGA European Tour – Maybank Malaisian Open, Kuala Lumpur, Malajsije
V Malajsii zvítězil celkem  neznámý americký hráč Antony Kang (-17), doposud 318. na světovém žebříčku. Na druhém místě (-16) je tlačenice čtyř hráčů: Angličan  Horsey, Thajec Marsaeng, Ind Randhawea a Angličan Tunniclif. Hvězda turnaje Antony Kim skončil na 33. místě (-7), deset ran za vedoucím hráčem Takže si na něj spíše zapamatujeme, že v Pro-Amu dostal překvapivě do flightu malajského sultána.
Další umístění:  6. Maybin (-15), 7. Oosthuizen, Liang (-14),  11. Edfors  (-12), 16. Dyson (-10).
Dotace turnaje je 2 miliony dolarů, 43 milionů českých korun, pro vítěze je připraveno 260.000 Eur, přes 7 milionů Kč.

Odkazy: ….. Saujana GC ….. Hřiště na satelitní mapě

Ladies PGA – SBS Open at Turtle Bay,  Oahu, Havaj, USA
Po boji s Michelle Wie zvítězila  Američanka Angela Stanford. Do třetího kola šly Stanford a Wie se stejným skore. Zatímco Stanford hrála čtyři birdie, dvě bogey a došla kolo s výsledkem -2. Wie za hrála birdie jenom dvě, přibylo jedno bogey a jedno double bogey, byla o tři údery horší než Stanford a musí se spokojit s druhým místem. I tak je to pro Michelle Wie obrovský úspěch.  Ve svém debutu v LPGA hned druhé místo. Stanford, pro kterou je toto vítězství čtvrté v LPGA  a první v sezóně si odváží prémii 180.00 dolarů, zhruba 4 milion českých korun.  O třetí místo (-4)se podělily Korejka Na Yeon Choi s Brazilkou Angelou Park.
Další umístěn: 5. Tseng (-3), 7. Kerr (-2), 10. Gulbis, Ji (-1), 15. Creamer (E), 32. Pettersen (+4).
Cutem neprošly: Fankhauser, Friberg, Pak, Gal.

Dotace turnaje je 1,2 milionu dolarů, 26 milionů českých korun, na vítězku čeká 180.000 dolarů, téměř 4 miliony českých korun.
Loni zvítězila Annika Sörenstam.

Odkazy: ….. Turtle Bay Resort ….. Hřiště na satelitní mapě ….. Oficiální stránky ….. Světový žebříček  …… Rolex Ranking

Ladies European Tour – Women Australian Open, Mebourne, Austrálie
Zvítězila veteránka, Angličanka Laura Davies (-7). Dokázala malý zázrak  a ukázala, že bojovat je třeba až do konce. Davies byla po druhém kole až na 41. místě (+4). Poslední dvě kola hrála -6  a – 5 a o ránu porazila druhou Španělku Elosegui (-6). O třetí místo (-5) se podělily Angličanka Reid s Korekami Choi a Lee. Evropská jednička Gwladys Nocera skončila na 19. místě (+2), obhájkyně loňského titulu domácí Karrie Webb skončila na 6. místě (-2).
Cutem neprošly: Hauert, Verchenová, Hallstrom, Schaeffer.
Finka Wikstrom byla diskvalifikována pro „Změnu hrací charakteristiky hole“ poté co ve vzteku ohmula  putter a puttovala s ním dále. Angličanka Johnson byla diskvalifikována pro chybný zápis výsledku do skorkarty.
Dotace turnaje je 247.000 Eur, našich 7 milionů korun. Hráčky věnují Austráli,  sužovanou ohnivou tragédií, část svých výher. Z každého birdie také půjde 5 autralských dolarů na nápravu obrovských požárů.. „Tragédie se dotýká nás všech – hráčky jsou připraveny podpořit oběti požárů, “  řekl Warren Sevil, výkoný ředitel LPGA.

Odkazy: …. Metropolitan GC ….. Hřiště na satelitní mapě

FCWT – Doral- Great White- Miami, Florida, USA   
Čeští junioři Jakub Mikulík z Park GCTJM Ostrava a Marek Siwy z GC Erpet Praha mají za sebou obě kola  turnaje Jim McLean Doral Classic v Miami na Floridě. Mikulík skončil na pěkném 7. místě (+10),  Siwy na 32. místě (+23). Vyhrál  Američan Richard Lamb (+2).

Odkazy: ….. Doral Resort ….. Hřiště na satelitní mapě

 


 

Světová ženská jednička Lorena Ochoa se bude vdávat, nehodlá však skončit golfovou kariéru
Lorena Ochoa si bude v prosinci brát ředitele AeroMexico Andrese Conesu. „Myslím, že budu hrát golf další čtyři pět let, nehodlám skončit brzo.  Slibuji“, řekla Ochoa, která se však netají přáním založit rodinu.

 

Gof Channel a LPGA – televizní práva exkluzivně na 10 let
Golfový televizní kanál Golf Channel  a nejvyšší světová ženská soutěže Ladie PGA Tour dohodli poskytnutí exkluzivních televizních práv na 10 let, se startem v roce 2010. Smlouvu podepsali komisařka LPGA Carolyn Bivens a prezident Golf Channel Page Thompson (na obrázku).
Golf Channel vysílá přenosy z LPGA již 14 let, včetně exkluzivního pokrytí Solheim Cupu od roku  2005 a McDonald LPGA Championship od roku 2006.