Italian Open vyhrál Thornbjörn Olesen

01.06.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Thornborn Olesen

Thornborn Olesen

European Tour – 75. Italian Open, Soiano del Lago, Itálie (31.5. – 3.66.2018)

Neděle – finálové kolo
Italové jsou smutní. Francesco Molinari nezískal druhý titul Rolex Series za sebou. Po vítězství na BMW PGA Champonship minulý týden sahal na Lago di Garda po dalším titulu. Překazil mu to Dán Thornbjorn Olesen, který s ním po třech kolech dělil druhou příčku. Vystřihl ukázkové kolo se sedmi čistými birdie, za 64 ran a domácího hráče porazil o jednou ránu. Molinariho bude do smrti mrzet jediná chyba, bogey na sedmnácte, díky kterému hrál „pouze“ -6 a o jedinou ránu přišel o rozehrávku o titul před domácím publikem.
Lídr třetího kola Angličan Lee Slattery se musel spokojit se třetím místem. Ostatně Angličané přileji na Gardu v masivmím počtu. Jenom cutem jich prošlo 22 a v konečném Top 10 se jich umístilo sedm.

Další umístění: 4. Cabrera Bello (-18), 5. Westwood, McDowell (-17), 8. Poulter, Kaymer, Willett (-16), Jiménez, Pieters (-15), 23. Fleetwood, Noren (-12), 30. Fitzpatrick, Frittelli (-11), 36. Manassero (-10), 51. Guerrier, Rai, Pepperell, H.Porteous (-8).

Konečné pořadí 

.

Lee Slattery

Lee Slattery

Sobota – 3, kolo
Italský favorit Francesco Molinari se v průběhu druhého kola už ohříval na 1. pozici, dokud ho z ní nesundal Angličan Lee Slattery rekordním kolem za 62 úderů, 9 pod par. Fantastický výsledek vyrobil Slattery za pomoci jednoho eagle, osmi birdie a jednoho bogey. Angličan vede s výsledkem -16.
Molinari má kuriozní skore tří kol 66,66,66 (-15). Na vedoucího hráče ztrácí jedinou ránu a je jasné, že zítra udělá všechno proto, aby před italským publikem zvítězil. Byl by to druhý titul Rolex Series za sebou.
Druhé místo dělí s Molinari  Dán Thornbjorn Olesen.
Lídr prvního kola Martin Kaymer ustoupil na 4. pozici (-14).

Dalí pozice: 4. Willett (-14), 6. Cabrera Bello, Li (-13), 10. Pieters, Poulter (-12), 14. Manassero (-11), 17. Frittelli, McDowell (-10), 23. Fleetwood, Westwood, O.Fisher, Noren, Pepperell, H.Porteous (-9).

Leaderboard

..

Martin Kaymer

Martin Kaymer

Pátek – 2. kolo
Rekordním výsledkem 63 ran se do čela vyšvihl Němec Martin Kaymer.  Na vedoucí pozici mu pomohlo čistých osm birdie,  z toho pět v řadě od třináctky do sedmnáctky.
K radosti Italů se na 2. místo posunul Francesco Molinari (-10) a na 12. místo Matteo Manassero (-8). Druhou pozicí sdílí také Thomas Pieters, Danny Willett, Rafael Cabrera Bello a Graeme McDowell (všichni -10).
Nepochlapil se obhájce loňského vítězství Angličan Tyrrell Hatton.  Sice se zlepšil o tři údery, hrál 69 ran, ovšem s celkovým skore -1 zůstal na 103. místě (-1) tři údery za hranicí cutu a do dalších kol nepostoupil.

Další pozice:  12. Fritelli (-8), 17. Poulter, Fleetwood (-7), 30. Campillo, Westwood (-6), 41. Otaegui, Harrington, Guerrier (-5), 59. Rai, H.Porteous, Pepperell, Hanson, Donaldson (-4).
Cutem neprošli: Bergamaschi, R.Fisher, Björk, A.Quiros, Coetze, Ramsay, Colsaerts, Bertasio.

Leaderboard

 

 

Garda Golf

Garda Golf

Čtvrtek – 1. kolo
Domácí Italové v prvním kole ostrouhali. V čele jsou dva Angličané Robert Rock a Laurie Canter a Jihoafričan Richard Sterne (všichni -8). Naděje všech Italů Francesco Molinari se objevuje až na 12.místě (-5) , stejně jako profík z Garda Golfu Matteo Manassero.

Obhájci loňského vítězství Angličanu Tyrrellu Hattonovi se zatím moc nedaří. Po výkonu 72 (+1) je na 131. místě.

Další pozice:  4. Pieters, Willett, Cabrera Bello (-6), 12. Slattery, Westwood, Fitzpatrick, McDowell (-5), 24. Pepperell, Rai, Poulter, Sullivan, Dredge (-4), 43. Campillo, Jiménez, Gagli, Kaymer, Fleetwood, Hanson (-3), 67. Pavan, Bertasio, Jamieson, Immelman (-2), 112. Jaidee, Bjork (E).

Leaderboard

 

 

Úvod
Druhý turnaj štědře dotované Rolex Series se uskuteční v Itálii,  na nádherném parkovém hřišti Garda Golf. Turnaj je velmi dobře obsazen, hrát bude dvacet hráčů z první stovky světového žebříčku, např. Tommy Fleetwood, Alex Noren, Tyrrell Hatton, Graeme McDowell, Padraig Harrington, Rafael Cabrera Bello,  nebo Danny Willet.

Pozornost publika bude upřena především na čerstvého šampiona PGA Francesca Molinariho a na dva hráče, kteří jsou na Garda Golf doma: Mattea Manassera a Nina Bertasia.
Dále bude na startu pět vítězů majoru Martin Kaymer, Graeme McDowell, Padraig Harrington, Danny Willett a Trevor Immelman.

Hřiště Garda Golf má par 71 a délku 6.856 metrů.

Hrají se čtyři kola. Cut bude proveden po druhém kole pro 65 nejlepších a dělená místa.

Dotace turnaje je 7 milionů dolarů. Vítěz obdrží 1,166 milionu. Loni v Monze zvítězil Tyrrell Hatton (-21).

Leaderboard

Odkazy:     Garda Golf     Hřiště na satelitní mapě    Stránky turnaje   Loňské zpravodajství

.