RBC Heritage – vítězí Satoshi Kodaira

11.04.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Satoshi Kodaira

Satoshi Kodaira

PGA Tour – RBC Heritage, Hilton Head, Jižní Karolína, USA (12. – 15.4.2018, časový posun -6 hodin)

Neděle – finálové kolo
Turnaj směřoval k jasnému vítězství Iana Poultera. Ten však ve třetím kole selhal. Hrál šest bogey a pouhé dvě birdie. S výsledkem finálového kola 75 ran ztratil šance na vítezství a skončil na 7. místě.
Příležitost dostali další v pořadí Si Woo Kim a Luke List. Z dvanáctého místa však přilétl Japonec Satoshi Kodaira a vynutil si rozehrávku s Korejcem Si Woo Kimem, který Lista o ránu předehnal.
Na třetí jamce rozehrávky zahrál Japonec birdie a poprvé zvítězil na PGA Tour. Osmadvacetiletý Kodaira obsadil na nedávném Masters  28. místo.
Si Woo Kim tak skončil druhý (-12), o třetí místo (-11)  se dělí Bryson DeChambeau a Luke List.
Dustin Johnson v posledním kole zabral. Hrál 67 ran a vysunul se o 25 příček na konečné 16. místo (-7).

Další umístění: 5. Simpson (-10), 7. Kisner, Poulter (-9), 14. Fitzpatrick(-8), 16. Hossler, Grillo, Potter (-7), 23. Harman, Snedeker, Hoffman, Kuchar, Sabbatini (-6), 32. Smith (-5), 55. McDowell (E), 70. Furyk (+2), 73. Kaymer (+4).

Konečné výsledky

Sestřih finále

.

Poulter645

Ian Poulter

Sobota – 3. kolo
Angličan Ian Poulter, vítěz nedávného Houston Open, zahrál čisté čtyři birdie, 67 ran a postavil se do čela RBC Heritage (-13). Vede o ránu před Američanem Lukem Listem a Korejcem Si Woo Kimem (oba -12).
Světové jedničce Dustinu Johnsonovi se už do čelních pozic promluvit nepodaří. Jeho odstup o čela turnaje narostl na 10 ran. Vinou čtyř bogey s pouhými třemi birdie se ve třetím kole poprvé v turnaji nedostal pod par. Výsledek 72 ran ho odsunul o dalších 15 příček na 41. pozici (-3).
Lídr druhého kola Bryson DeChambeau třetí kolo nezvládl. Zahrál 75 ran, o 11 více než ve druhém a spadl ze špičky na 20. místo turnaje (-6).

Další pozice:  4. Horschell (-11), 6. Kisner (-10), 8. Sabbatini (-9), 9. Kuchar (-8), 12. Snedeker (-7), 20. Hoffman, Frittelli, Potter, Schauffele, Grillo (-6), 36. Fitzpatrick, Hossler (-4), 41. Smith (-3), 53. F.Molinari (-2), 39. McDowell, Kaymer (+1).

Leaderboard

Sestřih 3. kola

.

Bryson DeChambeau

Bryson DeChambeau

Pátek – 2. kolo
Vedení převzal Bryson DeChambeau (-10). Čtyřiadvacetiletý Američan patří k nové vlně, loni už vyhrál John Deere Classic. Do čela se dostal skvělým výkonem sedm ran pod par, tj. 64 úderů. Spotřeboval na to jeden eagle, sedm birdie a dvě bogey. O ránu zpět dělí druhé místo Korejec Si Woo Kim s Angličanem Ianem Poulterem (oba -9).

Dustinu Johnsonovi se stále nedaří prodrat se výše. Nezlepšil se. Stejně jako v prvním kole hrál 69 ran, což ho stálo šest míst pořadí. Do třetího kola vstoupí z 26. místa (-4). Od vedoucího hráče ho dělí už 6 úderů.

Další pozice: 4. Snedeker, Sabbatini (-8), 13. Smith, Schauffele, Kuchar (-6), 21. Kisner (-5), 26. Potter, Grillo, Harman (-4), 33. Hossler, Frittelli, Fitzpatrick (-2), 42. Furyk (-2), 58. Kaymer (E), 58. McDowell (E).
Cutem neprošli: Kizzire. Donald, Leishman, R.Fisher, Casey, Hatton, Schwartzel.

Leaderboard

Sestřih 2. kola

.

Rory Sabbatini

Rory Sabbatini

Čtvrtek – 1. kolo
Na lepší časy si vzpomněl dvaačtyřicetiletý Jihoafričan Rory Sabbatini. Čistých sedm birdie, 64 ran ho vyneslo do čela RBC Heritage (-7). Hráč druhé stovky světového žebříčku má letos nejlepší výsledek 5. místo na Valspar Championship. Vede o dvě rány před čtveřicí na druhém místě (-5), kterou tvoří  John Huh, Billy Horschell, Matt Kuchar a Chesson Hadley.

Světová jednička Dustin Johnson zahájil výsledkem 69 ran, složeným z šesti birdie a čtyř bogey a postavil se na 20. místo (-2).
Alex Čejka do turnaje nenastoupil.

Další pozice:  6. Cantlay, Blixt (-4), 10. Smith, Schauffele, DeChambeau (-3), 20. Kisner, Simpson, Kaymer, Poulter, Fitzpatrick (-2), 34. List, Furyk, Hossler (-1), 49. Dufner, Kizzire (E), 69. Leishman, Frittelli, Grillo (+1), 82. F.Molinari, McDowell (+2), 110. Casey, HAtton (+4), 118. Donald (+5), 124. R.Fisher (+6).

Leaderboard

Sestřih 1. kola

.

.

Harbour Town Links

Harbour Town Links

Úvod
Je týden po Masters a většina světové špičky si bere volno. Na startu ale budou: světová jednička Dustin Johnson, Hadwin, Kaymer, Dufner, Leishman, Poulter, DeChambeau, Furyk, Casey, Hossler, Hatton, Hoffman, Harman, Smith, Snedeker a obhájce loňského vítězství Wesley Bryan.
Experti z PGA Tour favorizují Australana Camerona Smithe, který se předvedl skvělým 5. místem na Masters. Nemůže chybět Alex Čejka, který zde loni skončil na 44. místě (-2).

RBC Heritage se hrálo poprvé v roce 1969. Prvním vítězem se stal dnes už nežijící, legendární Arnold. Titulárním sponzorem je Royal Bank of Canada (RBC), největší kanadská banka.

Hřiště Harbour Links na lesnatém ostrově Hilton Head se vyznačuje se táhlými bunkery. Má par 71 a délku 6.704 metrů. Jamky se proplétají lesem, pro úspěch je třeba umět tvarovat rány.

Vítěz získá tradiční červené sako se skotským tartanem.

Dotace turnaje je 6,7 milionu dolarů. Loni zvítězil Wesley Bryan.

RBC Heritage preview

Odkazy:     Harbour Town Golf Links     Hřiště na satelitní mapě     Stránky turnaje     Loňské zpravodajství

.