13.7. Golf v zahraničí (7. – 12.7.2009)

12.07.2009 | Redakce | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

PGA Tour – John Deere Classic, Silvis, Illinois, USA – zvítězil Američan Steve StrickerEuropean PGA Tour – The Barclays Scottish Open, Glasgow, Skotsko – zvítězil Němec Martin KaymerLadies PGA Tour – U.S. Womens Open, Bethelem, Pensylvánie, USA  –  zvítězila Korejka Eun Hee JiEPD Tour – Land Fleesensee Classic, Fleesensee, Německo     –  zvítězil Němec Wünsche, Nový a Schovánek 18. místoMistrovství Evropy družstev dorostenců, Utrecht, Holandsko      –  dorostenci České republiky skončili na 8. místě Mistrovství Evropy družstev dorostenek, Kokkola, Finsko      –  dorostenky České repupliky obhájily 7. místo v EvropěMezinárodní mistrovství Slovenska, Lomnica, Slovensko      –  mistry se stali Šefan Páleník a Corinne Carr

PGA Tour – John Deere Classic, Silvis, Illinois, USA (9. -12.7.2009)
Zvítězil Američan Steve Stricker  (-20). V posledním kole vytasil jedno eagle a pět birdie (64) a zvítězil o tři údery před trojicí Zach Johnson, Brandt Snedeker a Brett Quigley (-17). Quigley tímto získal kvalifkaci na Open do Turnberry , kterou však nevyužije. Obhájci Kenny Perrymu leos turnaj nevyšel, skončil až na 59. místě (-4).
Další umístění: 15. Hoffman (-13), 23. Howell III, Kelly (-11),   30. Perez (-9),   55. Davis (-5). Neznámý Američan Darron Stiles, který vedl první dvě kola, v dalších dvou spald do průměru a  skončil na 9. místě (14).

Do cutu se nevešli: Glover, Austin, Green.

Turnaj se konal týden před British Open. Možná proto ho vynechali  Woods, Mickelson, Casey, Garcia, Harrington, Ogilvy, Stenson, Furyk.  Hráli   Z. Johnson, Glover, Stricker, obhájce Perry.
Hřiště TPC Deere Run má par 71 a délku 6.636 metrů. Na hřišti je 78 pískových bunkerů a 3 vodní překážky. Rychlost greenů je 11 stop.
Rekord hřiště je 61 ran  z roku 2002, kdy jej ustavil J.P. Hayes.
Nejtěžsí  jamka je čtyřpar č. 9. Loni zde nepadlo jediné eagle a pouze 41 birdie.
Nejsnazší je pětipar č. 17. Loni zde padlo 15 eaglů a 205 birde.
Dotace turnaje je 4,3 miliony dolarů, 111 milionů korun. Podíl pro vítěze je 774.000 dolarů, téměř 20 milionů českých korun. Loni zvítězil Kenny Perry.

Odkazy: ….. TPC Deere Run …… Hřiště na satelitní mapě …… Stránky turnaje ….. Světový žebříček ….. Finanční žebříček


European PGA Tour – The Barclays Scottish Open, Glasgow, Skotsko (9. – 12.7.2009)
Zvítězil Němec Martin Kaymer (-15). Vedoucí Španěl Gonzalo Fernandez-Castano zahrál v posledním kole jednu nad a skončil na druhém místě (-13) o které se ještě musel podělit s Francouzem Jacquelinem.
Další umístění: 4. Kjeldsen (-12),  6. Goosen, Watney (-11),   8. Westwood (-10),   13. Els, Jiménez, Ogilvy  (-7),   20. Cabrera (-5),   32. Poulter (-3),   46. McIlroy (E).

Cutem neprošli:  Faldo, Daly, Dyson, Schwarztel, Hanson,  Rock, Sabbatini, Hansen, Quiros, J.M.Singh,  Clark a mladý Ital Mannassero.

Turnaj měl skvělé obsazení. Hráli   Sir Nick Faldo, Ogilvy, Villegas, Poulter, Els, Westwood, McIlroy, Goosen, Kaymer, Cabrera, Clark, Sabbatini, Watney, Jimenéz, Montgomerie. Mnozí  již zůstanou ve Skotsku na Open. Obhajuje Graeme McDowell.
Hřiště Loch Lomond má par 71 a délku 6.534 metrů.
Dotace turnaje je 3 miliony liber, našich 9 milionů korun.

Odkazy: ….. Loch Lomond GC …… Hřiště na satelitní mapě ….. Evropský žebříček ……. .Finanční žebříček Race to Dubai

Ladies PGA Tour – U.S. Womens Open, Bethelem, Pensylvánie, USA (9. – 12.7.2009)
Korejská záležitost.  V americkém ženském Open kralovaly Seoul Sisters. Zvítězila  Eun Hee Ji, která jako jediná hráčka došla v paru (E).  Na druhém místě se umístila Candie Kung (+1). Až na třetím místě se uplatnila Američanka Cristie Kerr, která pozici dělí s další Korejkou In-KYung Kim (+2). V první dvacítce se umístilo dvanáct asiatek., včetně amatérky Jennifer Song, která skončila na parádním 13. místě.  Z Čech ostře sledovaná šestnáctiletá Jessica Korda v posledním kole zabrala (69)  a vytáhla se ze 49. na konečné  26. místo (+9). Překonala tak další teenagerku s amatérským statutem, čtrnáctiletou Američanku Alexis Thompson, která skončila na 34. místě (+11).
Další umístění:  5. Lincicome (+3),   6. Creamer, Pettersen (+4),  13. Shin (+7),  17. Wright (+8),    26. Ochoa (+9),  34. Webb (+11),   40. Gal (+12),
U.S. Womens Open pořádá USGA (Americká golfová asociace) a je zařazen jako jeden ze čtyř majorů LPGA Tour.  Do turnaje se podle různých klíčů dostalo156 hráček.  Hraje se 72 jamek (4 kola).
Nechybí světová profesionální špička. Hrají Creamer, Kerr, Shin, Tseng, Castrale, Ochoa, Pettersen, Webb, Gal a obhájkyně Inbee Park.    Hraje také amatérka s českými kořeny Jessica Korda, která zde loni oslnila 19. místem.
Hřiště Old Course Saucon Valley  má par 71 a délku  6.800 metrů.
Dotace turnaje je 3,2 milionu dolarů, našich 93 milionů korun.  Loni zvítězila Korejka Inbee Park

Odkazy: …. Saucon Valley GC ….. Hřiště na satelitní mapě …… USGA ….. Stránky turnaje ….. Světový žebříček Rolex Ranking

EPD Tour – Land Fleesensee Classic, Fleesensee, Německo (6. – 8.7.2009)  
Turnaje se účastnili čtyři  čeští hráči. Zvítězil domácí Daniel Wünsche (18) a získal 4.814 Eur. Marek Nový a Robert Schovánek skončili společně 18. děleném místě (-3) a každý získal 458 Eur.
Cutem neprošli Jakub Kučera a Jan Zedníček.

Odkazy: …… Fleesensee GC ……. Hřiště na satelitní mapě …..  Order of Merit

Mistrovství Evropy družstev dorostenců, Utrecht, Holandsko (7. – 11.7.2009)  

Sobota 11.7. –  poslední kolo jamkovky
Naši dorostenci prohráli poslední zápas s Belgií 3/2. Body donesli Martin Příhoda, který porazil Thomase Detryho 3/2  a David Procházka, který zvítězil nad Julienem Richellem 2Up.
Česká republika skončila na konečném 8. místě.
Po mnoha letech pobytu ve třetím flightu a neustále nutnosti kvalifikace  je 8. místo v Evropě velikým úspěchem našich dorostenců.

„Jsem nadmíru spokojen. Do Holandska jsme odjížděli s úkolem postoupit do druhého flightu a vracíme se s osmým místem v Evropě. Byla to vynikající práce celého týmu, v kvalifikaci jsme měli výborné výsledky a škrtali jsme nízká čísla. Dostával jsem hodně gratulací k našemu postupu a výkonnostnímu vzestupu.  Na to abychom mohli porážet týmy v prvním flightu však musíme ještě o krůček postoupit “ sdělil  nám do telefonu kapitán reprezentace Miroslav Holub.

Osmé místo v Evropě získlao družstvo ve složení: Jiří Korda, Michal Pospíšil, Martin Příhoda, Aleš Procházka, David Procházka a Daniel Suchan. Družstvo vedli  nehrající kapitán  Mirolav Holub a kouč  Joaquin Navaro.

Mistry Evropy se stali dorostenci Dánska.


Pátek 10.7. – druhé kolo jamkovky
Naši dorostenci prohráli se Švédskem 3,5 / 1,5. Bod donesl Jiří Korda, který zvítězil 2/1 na Magnusem Bruhnem. Půlbod získal Martin Příhoda s Niclasem Carlssonem.  V sobotu hrají s Belgií.

Čtvrtek 9.7.  – den třetí –  1. kolo jamkovky
Naši dorostenci prohráli s týmem Dánska 5/2. Body přinesli David Procházka s Jiřím Kordou v dopoledním foursome a Martin Příhoda, který v singlu porazil Frederika Hammera  3/2. V pátek hrajeme s Holandskem, které prohrálo  se Švédskem 4/3.

Středa 8.7. – 2. kolo kvalifikace
Historického úspěchu dosáhli dorostenci České republiky na Mistrovství Evropy v Holandsku. Po vynikajícíh výkonech v prvním kole se po druhém kole dostali do 1. flightu, tj mezi osm nejlepších týmů.  Několik posledních let strávila Česká republika ve třetím flightu. Podle dostupných údajů by měli naši zítra nastoupit do prvního kola jamkovky s Dánskem.
„Jsem opravdu rád. Tým zabral jako celek, bojovali jsme  do poslední jamky. Za námi se tlačíí o ránu Německo, o dvě Itálie, o tři Francie. Mnoho lidí za námi přišlo a gratulovali nám, že jsme překvapení mistrovství a jak je vidět náš výkonnostní vzestup“ řekl nám  kapitán reprezentace Miroslav Holub.


Úterý 7.7. – 1. kolo kvalifikace

Česká republika  má na začátku kvalifikace vynikající výsledky díky  Michalu Pospíšilovi a Jiřím Kordovi.  Oba dnes zahráli 68 ran, tři údery pod par a jsou  na 2. místě o ránu za vedoucím  Švédem Lengdénem (-4).  Korda má na svém kontě  eagle na 11. jamce,  na které dnes eaglů padlo pět.  Pod par dnes hrálo 15 hráčů, z toho dva Češi. Hole in One se na 15. jamce povedlo Velšanovi Marku Parrymu.
Další umístění našich hráčů:   43. Daniel Suchan  a David Procházka (+3),  102. Martin Příhoda (+8), 115. Aleš Procházka (+12).

V Holandském Bosch en Duin začalo v úterý 7.7. Mistrovství Evropy dorostenců 2009.  Česká republika vyslala do Utrechtu družstvo ve složení: Jiří Korda, Michal Pospíšil, Martin Příhoda, Aleš Procházka, David Procházka a Daniel Suchan. Družstvo provází nehrající kapitán, mnohonásobný mistr ČR Mirolav Holub a kouč  Joaquin Navaro.
Hrají se dvě kola kvalifikace, která rozřadí účastníky do tří flightů. Do prvního flightu se dostanou družstva z 1. až 8. místa kvalifikace, která budou hrát o 1.  až 8. místo. Do druhého flightu se dostanou družstva  z  9. až 16. místa. Ve třetím flightu se utkají družstva ze 17. až 20. místa.

Program mistrovství:
Úterý 7.7.     –  1. kolo kvalifikace
Středa 8.7.    –  2. kolo kvalifikace
Čtvrtek 9.7.  –  1. kolo jamkovky
Pátek 10.7.   –  2. kolo jamkovky
Sobota 11.7. –  finále jamkovky

Odkazy: ……. GC de Pan ….. Hřiště na satelitní mapě ….. Stránky mistrovtsví

Z archivu Golf.cz: ….. ME 2008 …. ME 2007 …..ME 2006ME 2005

Mistrovství Evropy družstev dívek, Kokkola, Finsko (7. -11.7.2009)  

Sobota 11.7. – den poslední
V posledním zápase na mistrovství porazily naše reprezentantky Belgii 2/1 a obhájily vynikající 7. místo v Evropě.
Body donesly v singlech Kateřina Růžičková, která vyprovodila Lauren van Gerven už z 12. greenu 7/ 6 a Karolína Vlčková, která porazila Manon de Roey 3/2. Bod jsme ztratili ve foursomu, kde Spilková s Pavlíčkovou podlehly dvojici Vanmol – Christiaens 4/3.
Udržení sedmého místa je vynikající výkon. Potvrzuje se, že úspěchy našich dívek nejsou náhodné a jsou potvrzením vysoké  kvality našeho ženského golfu.

„Jsem spokojená, obhájení sedmého místa je potvrzením kvalit našeho týmu„, řekla do telefonu kapitánka Martina Dorníková.

Úspěšný tým České republiky byl složen z hráček Kristýny Pavlíčkové, Kateřiny Růžickové, Kláry Spilkové a Karolíny Vlčkové. Kapitánem byla Martina Dorníková, koučem Keith Wiliams.

Titul Mistra Evropy získaly dorostenky Irska

Pátek 10.7. – 2. kolo jamkovky
Naše dívky prohrály s Finskem 2/1. Bod donesla Kateřina Růžičková ze zápasu s Anne Hakulou, ve kterém zvítězila na 18. jamce: Ve foursome prohrály Kristýna Pavlíčková a Karolínou Vlčkovou  4/3 s dvojicí Nuutinen-Hägg
blom a Klárka Spilková prohrála svůj zápas se Sofií Höglund 2/0. V sobotu hrajeme s Belgií.

Čtvrtek 9.7. – 1. kolo jamkovky
Naše dívky prohrály velmi těsně se Španělskem 3/2. Jeden bod jsme získali v jednom z dopoledních foursomů, kdy Růžičková a Vlčkovou porazily Španělky Arrese a Fernandez de Messa 4/3.  Druhý bod donesla Klára Spilková, která porazila Španělku Hedberg 1/0. Zápas byl velmi vyrovnaný rozhodovalo se na posledních jamkách.

“ Bylo to těžké utkání a byly jsme nejblíže co jsme mohli být v  boj i o medaili.  Katka Růžičková prohrála až na 18 jamce, na kterou došla All Square. Nedala čtyř metrový put, zatímco soupeřce se povedl  chip in.  Kája Vlčková zase vedla až do 18. jamky, kde Španělka Sanchez zahrála birdie a šlo se do rozehrávky. Tu Kája prohála na 21 jamce.
Naše hráčky bojovaly jako lvice, chtělo to už jenom trchu štěstí „,
řekla do telefonu po skončeném zápase kapitánka Martina Dorníková.

V pátek naše dívky nastupují se Finskem.

Středa 8.7. – druhé kolo kvalifikace.
Kvalifikace skončila, naše dívky jsou opět v 1. flightu.  Česká republika se stejně jako loni probojovala do 1. flightu, tj. mezi nejlepších osm, kteří budou jamkovou hrou bojovat o titul Mistra Evropy. Skvělému výsledku dopomohly výkony Karolíny Vlčkové, která se díky skore 73,74 (+3)  umístila na 10. místě individuální klasifikace. Na 25. místě se umístila Kateřina Růžičková 75,77 (+8). Klára Spilková skončila na 32. místě 79,74 (+9) a Kristýna Pavlíčková na 65. místě  85,79 (+20).
Výsledkem kvalifikace naše družstvo obsadilo 5. dělené místro, a bude nasazeno jak č. 7 do jamkového pavouka. Ve čtvrtek začíná jamkovou část se Španělskem.
V kvalifikaci bylo nejlepší družstvo Irska (+7), v individuálním hodnocní  Irka Leona Maguire (E).

Úterý 7.7. – 1. kolo kvalifikace
v prvním kole kvalifikace byla nejlepší Karolína Vlčková, která je na 5. místě (+1).  Vede Norka Dafinrud (-2).
České hráčky po 1. kole: 5. Karolína Vlčková  +1, 14. Kateřina Růžičková +3, 38. Klára Spilková +7,  68. Kristýna Pavlíčková +13.
V družstvech vede Irsko (+5), Česká republika je na 6. místě (+11).

Ve finské Kokkole v úterý  7.7. začalo Mistrovství Evropy dorostenek 2009. Česká republika vyslala na Mistrovství Evropy družstvo dívek do 17 let složené z Kristýny Pavlíčkové, Kateřiny Růžickové, Kláry Spilkové a Karolíny Vlčkové. Družstvo povede nehrající kapitánka, mnohonásobná mistryně České republiky Martina Dorníková. Družstvo doprovází kouč Keith Wiliams.
Kateřina Růžičková je jamkovou mistryní a dvojnásobnou dorosteneckou mistryní ČR. Je čtvrtou hráčkou žebříčku.  Klára Spilková  je jamkovou a dorosteneckou mistryní ČR a vede aktuální žebříček ČGF.
Kristýna Pavlíčková a Karolína Vlčková na své tituly zatím čekají, Vlčková je druhou hráčkou na žebříčku.
Hrají se dvě kola kvalifikace, která rozřadí účastníky do tří flightů. Do prvního flightu se dostanou družstva z 1. až 8. místa kvalifikace, která budou hrát o 1.  až 8. místo. Do druhého flightu se dostanou družstva  z  9. až 16. místa. Ve třetím flightu se utkají družstva ze 17. až 20. místa.
Na posledním mistrovství ve Skotsku v roce 2008 získaly naše dívky zatím historicky nejlepší 7. místo.
Obhajují Švédky.

Program mistrovství:
Úterý 7.7.     –  1. kolo kvalifikace
Středa 8.7.    –  2. kolo kvalifikace
Čtvrtek 9.7.  –  1. kolo jamkovky
Pátek 10.7.   –  2. kolo jamkovky
Sobota 11.7. –  finále jamkovky

Výsledky

Odkazy …..  Kokkolan Golf …… Stránky mistrovství

Z archivu Golf.cz:   ME 2008 …… ME 2007

Mezinárodní mistrovství Slovenska, Veľká Lomnica, Slovensko (8. -10.7.2009  
Štefan Páleník  se stal Mezinárodním mistren Slovenska 2009. V rozehrávce porazil Čecha Stanislava Matuše na druhé jamce. Bronzovou medaili získal Slovák Juraj Zvarík.
V ženské soutěži zvítězila s náskokem 13 ran Američanka Corinne Carr. Na druhém místě se umístila Slovenka Victoria Tomko. Bronz získala Češka Katřina Proroková.

Umístění českých hráčů:

Muži ženy
Pořadí
Jméno Skóre

Pořadí

Jméno Skóre
2 MATUŠ Stanislav 215 3 PROROKOVÁ Kateřina 240
8 SKALLE Viktor 227 4 HOLIŠOVÁ Veronika 241
12 KRATOCHVIL Michal, jun. 234 5 HOSTÁKOVÁ Kristina 243
13 KADLEC Tomáš 235 7 ŠAUEROVÁ Martina 244
16 KUCHARČÍK Michal 236 8 VLAŠÍNOVÁ Radka 245
17 ŠAROCH Jan 237 11 MANNOVÁ Linda 247
19 HEIDER Petr jn 238 14 LANČOVÁ Martina 254
21 KOLÁČEK Petr jun. 240 16 ŠIMKOVÁ Sofie 260
22 SEDLÁČEK Tadeáš 240 17 LANČOVÁ Zuzana 262
23 BEZOUŠKA Daniel 241 18 KOZÁKOVÁ Zuzana cut
25 SIWY Marek 244
26 NECHANICKÝ Rudolf jn. 244
31 POSPÍŠIL Martin 246
36 PRAŽÁK Tomáš 251
43 RÁČEK Vilém 254
91 VYMAZAL Tomáš cut

Amatérského Mezinárodního mistrovství Slovenska pod Tatrami se účastnila  třicítka českých hráčů.
Loňský titul  obhajoval Stanislav Matuš, který v roce 2008 zvítězil před domácím Peterem Švajlenem. Z reprezentantů se do  slovenského Open dále přihlásili  Rudolf Nechanický, Jan Ryba, Viktor Skalle, Michal Pospíšil, Petr Heider.  Boje o ženský titul se účastní naše úřadující mistryně na rány Veronika Holišová, sestry Lančovy, Kristýna Hostáková  a nejkrásnější česká závodní golfistka, MissGolf 2007 Sofie Šimková. Účastní se také Mistr České republiky na rány 2006 Portugalec Nuno Henriquez.
Hřiště Black Stork International má par 72.

Výsledky: ….  muži …. ženy

Odkazy: ……Black Stork Rezort ….. Slovenská golfová asociaceŠtefan Páleník
z GK Čechie se v barvách Slovenské republiky stal v Záhřebu vicemistrem Chorvatska na rány 2009.