13.4. Golf v zahraničí

13.04.2009 | Redakce | publikováno v rubrice V zahraničí

PGA Tour – 73. Masters, Augusta, Georgia, USA – v rozehrávce zvítězil Argentinec Angel CabreraMezinárodní mistrovství Francie juniorů, Toulouse a Saint-Cloud, Francie     –   Klára Spilková skončila druhá !FCWT Junior Tour – Mission Inn Challenge, Howey in The Hills, Florida, USA      – hrají Mikulík, Siwy a Krásová

“Opravdu věřím, že mohu vyhrát tento turnaj”,  prohlásil Američan Kenny Perry po pátečním druhém kole, kdy se usadil na špici turnaje spolu s krajanem Chadem Campbelem. V neděli  málem první z letošních Majorů vyhrál. Stal by se nejstarším hráčem, který na Masters zvítězil.   V posledním kole však podlehl  tlaku,  zahrál v doposud bezchybné hře  dvě bogey na posledních jamkách a pustil k sobě oba pronásledovatele.  S nejlepším výsledkem -12 skončil také další Američan Chad Campbell a Argentinec Angel Cabrera.
O tom, komu loňský vítěz Trevor Immelman oblékne zelené sako rozhodla rozehrávka. Po první jamce díky bogey vypadl Campbell, po druhé jamce se Perryho sen rozplynul. Zvítězil  čtyřicetiletý Cabrera.
Phil Mickelson a Tiger Woods šli spolu v flightu. Oba hráli vynikající golf a zahráli  svá nejlepší čísla na turnaji. Mickelson skončil na 5. místě (-9), Woods skončil na 6. místě (-8).
Další umístění: 5. Stricker (-8), 9. Furyk (-7),  12. Villegas (-6), 14. Ogilvy (-5), 18. Watney (-3), 19. obhájce Immelman, McIlroy, Kim (-2), 29. Singh (-1),  34. Harrington (E), 37. Garcia (+1), 45. Jiménez (+6).
Cutem neprošli: Els, Kaymer, Norman, Cink,  Zach Johnson, Langer a Gary Player.
Gary Player hrál v pátek své poslední kolo. Na 18. greenu poklekl a sepjal ruce k modlitbě. “Měl jsem potlesk všech 36 jamek. Jak dát  lidem vědět, jak moc si jejich přízeň považuji” ptal se třiasedmdesátiletý Player. Končí i Fuzzy Zoeller (57).   “Doufám, že se všichni bavili, já jsem jsem si svoji jízdu užil. Nastal čast dělat krok stranou a nechat vyhrávat mladé kluky ” řek Zoeller.
Pozvánku obdrželo 96 hráčů podle osmnácti kritérií. Jsou to vítězové Masters, US Open, British Open, mistři PGA, vitězové Players Championship, úřadující amatérský mistr USA,  úřadující amatérský mistr Velké Británie a další.  Na startu je celá světová špička, obhájce Trevor Immelman, loni druhý Tiger Woods, Phil Mickelson,  Sergio Garcia, Padraig Harrington, Vijay Singh, Zach Johnson, Bernhard Langer a  nesmrtelný Gary Player, který zde startuje po dvaapadesáté.
Američanů je pouze 41, nejméně v historii. Z minulých šampionů už nebudou hrát Severiano Balesteros, Nick Faldo, Jakc Nicklaus a Arndol Palmer.
Obhajuje Jihoafričan Trevor Immelman, který má právo vybrat jídelníček na večeři šampionů. Věhlasné hřiště Augusta National Golf Club má par 72, měří 6.799 metrů.
Masters vysílala  ČT4.
Dotace turnaje je 7 milionů dolarů, 141 milionů českých korun. Vítěz obdrží 1,35 milionu dolarů, 27 milionů českých korun.

Odkazy:  ….  Informace o hřišti   ……..   Hřiště na satelitní mapě ……..  Oficiální stránka turnaje

Mezinárodní mistrovství Francie juniorů, Toulouse a Saint-Cloud, Francie
Česká juniorkka Klára Spilková z GC Erpet Praha donesla na francouzském šampionátu českou vlajku pěkně daleko, skončila na senzačním druhém místě.
V kvalifikaci (73,72) se umístila na 9. místě. V sobotním dopoledním prvním kole jamkovky porazila Francouzku Alonso 1 Up, v druhém odpoledním Němku  Reuter 3/1. V nedělním dopoledním čvrtinálovém kole zvítězila nad Dánkou Nielsen 2/1 a odpoledním semifinále zvítězila na  Němkou Sofií Popov 2 Up.  Postoupila až do finále s Irkou Leonou Maguire, stříbrné z European Young Master 2008. Ve finále podlehla Spilková těsně 1 up.  Její účast na Mistrovství Francie  se změnila z fantastické na senzační.

Mezinárodní mistrovství Francie juniorů je rozděleno na soutěž chlapců Michel Carlihan Trophy a soutěž dívek Esmond Trophy.  Hrají se dvě kvalifikační kola, ze kterých se postupuje do pavouka jamkovky. Nepostoupivší dívky  hrají soutěž útěchy Cartier Trophy.
Mistrovství se na divokou kartu soukromě účastní čeští junioři Michal Pospíšil z  GC Praha a Klára Spilková z GC Erpet Praha.   Turnaj je pro mladé hráče náročný, každý den se hrají dvě kola. Pondělní finále se také hraje na 36 jamek.
Klára Spilková se v kvalifikaci vytáhla, hrála 73 a 72 a z 9. místa postoupila do jamkové části. Pospíšil hrál 77 a 85 úderů, skončil na 97. místě a do jamkovky nepostoupil.

Odkazy dívky:  ….. Pavouk jamkovky ….. Informace o hřišti  …..   Saint Cloude GC na satelitní mapě
Odkazy chlapci : ….. Pavouk jamkovky ….. Informace o hřišti …..  Golf de Toulouse Seilh na satelitní  mapě

FCWT Junior Tour – Mission Inn Challenge, Howey in The Hills,  Florida, USA
Čeští junioři Jakub Mikulík z Prosper GC Čeladná, Marek Siwy z  GC Erpet Praha a Kateřina Krásová z GK Čechie se na Floridě účastní Mission In Challenge.
Jakub Mikulík skončil v kategorii 16-18  na 36. místě (+29), Marek Siwy ve stejné kategorii na 40 místě (+34).
Krásová skončila  v dívčí kategorii 14-18 na 9. místě (+19).  Ve stejné kategorii zvítězila americká hráčka českého původu Jessica Korda (E). V kategorii 11-14 skončila  na druhém místě její sestra Nelly Korda (+17).

Odkazy: ….. Mission In Resort …… Hřiště na satelitní mapě