Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

18.4. Golf v zahraničí (14. -17.4.2011) Valero, Maybank, Letas, EPD

18.04.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

PGA Tour – Valero Texas Open, San Antonio, Texas, USA
European PGA Tour – Maybank Malyasian Open, Kuala Lumpur
LET Access – La Nivelles Ladies Open, Ciboure, Francie 
EPD Tour – Auto Hall Open, Agadir, Maroko


PGA Tour – Valero Texas Open, San Antonio, Texas, USA (14. – 17.4.2011, -7 hod)

Neděle – poslední kolo
Osmadvacetiletý nováček Brendan Steele (-8) vyhrál svůj první turnaj PGA. Zvítězil o ránu před o ránu před dvojicí Charley Hoffman – Brandt Snedeker (-7).
Další umístění: 8. Howell III (-4), 9. Laird (-3), 23. Ogilvy, Scott (E), 30. Imada, Leonard (+1), 44. Vegas (+3), 59. Cink (+6), 69. Henry (+8).
Dotace turnaje je 6,2 milionu dolarů, 105 milionů českých korun. Vítěz obdrží 1,116 milionu dolarů, asi 19 milionů českých korun. Loni zvítězil Adam Scott.

Více …

Odkazy: … TPC San Antonio … Hřiště na satelitní mapěStránky turnajeSvětový žebříček …  Finanční žebříček

Sobota – 3.kolo
Z původních sedmi hráčů zůstal po třetím kole ve vedení Brendan Steele (-7).  Protože se povětří přece jen uklidnilo, dostal se na průběžné skóre sedm ran pod par. Konkurenci odskočil díky výtečnému puttu na 18. jamce ze vzdálenosti asi dvou a půl metru. NA PGA Tour Steele ještě nevyhrál.  „Kdyby se mi to podařilo, bylo by to něco velkého. Dalo by to smysl spoustě věcí v mé kariéře,“ řekl s nadějí.
Na druhém místě se s odstupem jednoho úderu samostatně usadil další z golfistů, jejichž jména téměř jindy nebývají tak vysoko, nováček zámořské série Cameron Tringale. Ten naopak zahrál na závěrečné jamce bogey a o vedení přišel.
O třetí příčku se dělí  Kevin Chappell a Brandt Snedeker (oba -5). Největší favorit Adam Scott je před finálovou částí turnaje na  děleném pátém místě (-4), další ze známých tváří Stewart Cink naopak zahrál další špatné kolo a sesunul se až na 57. místo (+4).
Další pořadí: 16. Laird (-1),  30. Gay (+1), 69. Henry (+6).

Pátek – 2. kolo
Nastala nebývalá situace, v čele se usadilo sedm hráčů se stejným skóre, a nijak zvlášť nízkým. Tři rány pod par mají po polovině turnaje: Rich Beem, Kevin Sutherland, Brandt Snedeker, Charley Hoffman, Kevin Chappell, Brendan Steele (všichni USA) a Geoff Ogilvy (Austrálie). „Já jsem za tohle skóre rád,“ řekl posledně jmenovaný. „Hrál jsem tak, že jsem mohl být o tři rány lepší, ale na každé jamce to také hrozilo katastrofou,“ vystihl situaci na turnaji. V silném větru totiž jen tři golfisté zapsali ve druhém kole skóre s hodnotou nižší než 70 ran.
Šanci zvítězit tak má nebývale široký okruh kandidátů, osmadvacet jich má bilanci alespoň even par, tedy maximálně tři rány za sedmičkou lídrů.
Další pořadí: 8. Scott (-2), 17. Vegas (E), 29. Cink (+1), 45. Laird (+2), 57. Duval, Imada (+3).
Neprošli cutem: Cabrera, Parnevik, Kim, Di Marco, Mediate, Na, Weir.

Čtvrtek – 1. kolo
O vedení se dělí Američané J.J. Henry a Stewart Cink. Prvně jmenovaný má zatím jen jeden turnajový titul z PGA Tour, který získal už před pěti lety. „Tohle je hřiště pro rovné hráče a mně se zatím dařilo dobře trefovat míč,“ komentoval šestatřicetiletý hráč svůj výkon 67 (-5). Stejný jako Henry zahrál i vítěz předloňského British Open, jenž nebyl původně přihlášen, ale změnil názor po Masters. „Byl jsem zklamán, že jsem tam neprošel cutem, a cítil jsem, že bych nevydržel týden čekat na další turnaj,“ vysvětlil změnu svého rozhodnutí Cink.
Na děleném třetím místě je pět hráčů se ztrátou jedné rány. Mezi nimi i další neúspěšní účastníci Masters, Američan Charley Hoffman a Jhonattan Vegas z Venezuely, ale také jeden z nejlepších z Augusty, Australan Adam Scott.
Neslavný rekord PGA Tour ustanovil Američan korejského původu Kevin Na. Na čtyřparové jamce číslo 9 poslal míč do hustého stromového porostu a než ji dohrál, potřeboval k tomu 16 ran. S celkovým skóre +8 není poslední, ale čtvrtý od konce.
Další pořadí: 8. Ogilvy (-3), 24. Cabrera (-1), 51. Laird (E), 72. Kim, Mediate, Parnevik (+1), 103. Van Pelt (+3).

Přehled 1. kola

Hráčská špička turnaj vynechává. Papírově nejlepším hráčem je Skot Martin Laird. Hrají obhájce Scott, Levin, Ogilvy, Vegas, Weir, Leonard,  Cink.
Hraje se na hřišti AT & T Oak Course resortu TPC San Antonio s parem 72 a délkou 6.878 metrů. Rychlost greenů 10,5 stopy.
Dotace turnaje je 6,2 milionu dolarů, 105 milionů českých korun. Vítěz obdrží 1,116 milionu dolarů, asi 19 milionů českých korun. Loni zvítězil Adam Scott.

Odkazy: … TPC San Antonio … Hřiště na satelitní mapěStránky turnajeSvětový žebříček …  Finanční žebříček


European PGA Tour – Maybank Malyasian Open, Kuala Lumpur, Malajsie 
(14. – 17.4.2011, +6 hodin)

Neděle – 4. kolo
Matteo Manassero získal svůj druhý turnajový primát na European Tour. Přitom mu ještě není osmnáct let, narozeniny oslaví za dva dny. Dal si k nim vhodný dárek, krom titulu získal v přepočtu 288 465 eur. Turnajová dotace v dolarech zněla na 2,5 milionu. V závěrečném kole zahrál vítěz 68 ran a dostal se na konečnou bilanci -16. Pomohl si mimo jiné i eaglem na pětiparové jamce číslo 10. Ital se posune do první padesátky světového žebříčku.
Na druhém místě skončil s odstupem jedné rány Francouz Grégory Bourdy, jenž v neděli dosáhl výsledku 67 ran a může jen litovat double bogey na tříparové jedenácté jamce. Třetí konečnou pozici obsadil Rory McIlroy ze Severního Irska.
Další pořadí: 7. Dyson (-10), 9. Kaymer (-8), 11. Schwartzel (-7), 53. Davies (+1), 73. Oosthuizen (+7),

Sobota – 3. kolo
Po ranní dohrávce třetího kola se do vedení dostali Matteo Manassero a Alexander Norén. Mladý Ital a ambiciozní Švéd měli o ránu lepší výsledek než Rory McIlroy ze Severního Irska na třetím místě. Pořadatelům se podařilo dohnat skluz.

Zpoždění nedovolilo odehrát kompletní program dne. Poslední flight odešel před setměním ze hřiště v okamžiku, kdy ani nezkompletoval první devítku. Vede i nadále Rory McIlroy. Jedenadvacetiletý Severoir šel v paru a právě na deváté jamce zapsal své první birdie. Stlačil tak průběžné skóre na -11. Hráči na děleném druhém místě byli Francouz Grégory Bourdy (dokončil 14 jamek), Ital Matteo Manassero (9 jamek) a Švéd Alexander Norén (8 jamek). Na dělenou pátou pozici se už dotáhl světový hráč číslo 1 Martin Kaymer z Německa (průběžně -9).

Pátek – 2. kolo
Počasí poznamenává program víc než je zdrávo. Bouřky si vyžádaly další přerušení, tentokrát trvalo více než dvě a půl hodiny. Před definitivním ukončením denního programu některé flighty nestačily odehrát ani devátou jamku. Sobotní ranní dohrávku ukončil prudký déšť.
V čele vydržel Alexander Norén, ale na Švéda se už dotáhl také Rory McIlroy. Oba absolvovali své druhé kolo dopoledne a stihli dokončit celou osmnáctku. Jedenadvacetiletý Severoir se rychle oklepal z nedělního kolapsu na Masters, kde tři dny vedl. „Hrál jsem v minulém týdnu dobře, tak v tom pokračuju,“ odvětil. Ve čtvrtek zahrál 69, v pátek 64 ran. „Rozdíl ve hře nebyl veliký, vytvořilo ho těch několik puttů, které jsem proměnil,“ doplnil McIlroy.
V polovině turnaje mají oba lídři bilanci 11 ran pod par, o ránu horší je na třetím místě Angličan Simon Dyson. Z hráčů, kteří měli šanci ovlivnit pořadí na předních pozicích ještě před zkompletováním kola, byl nejvýš Ital Matteo Manassero, ale v dohrávce se vyšvihl jen na dělenou čtvrtou pozici (-7).

Čtvrtek – 1. kolo
Hra byla za nebezpečných povětrnostních podmínek přerušena v momentě, kdy na hřišti zbyly pouhé čtyři flighty. Všechny favority a celé startovní pole předstihl Alexander Norén. Švéd, jenž byl letos osmý na Volvo Golf Championship v Bahrajnu, ale už třikrát od té doby neprošel cutem, zahrál 64 ran (osm pod par) při jednom bogey a  devítce birdie. „Byl jsem na startu nervózní. Bývám nervózní, když delší čas nehraju, a teď jsem měl dva týdny volno,“ přiznal lídr.
Až dva údery za ním je na druhém místě Matteo Manassero. „Byl by to pěkný dárek k nedělním osmnáctinám,“ zasnil se Ital při představě, že by zvítězil. Konkurence je ale veliká.
Z předpokládaných uchazečů o celkové prvenství jsou nejvýš Louis Oosthuizen a Rory McIlroy. Jihoafrický vítěz loňského British Open a severoirský mladík se s výkonem -3 dělí o devátou pozici.  Naproti tomu další hráč z Jižní Afriky Charl Schwartzel, čerstvě ověnčený titulem z Masters, začal výsledkem +1, což stačí na 68. pozici, tedy na samém rozhraní cutu.
Další pořadí: 3. J.M. Singh, Beck, Gallacher (-5), 6. Aguilar (-4) – na 17. jamce, 21. Kaymer (-2), 56. Davies (E).

Turnaj má silné obsazení. Hrají Kaymer, Schwartzel, Oosthuizen, Manassero, Horsey, Jaidee, J.M.Singh, a mnoho  lokálních hráčů.
Hrajese na hřišti Kuala Lumpur Golf & Country Club s parem 72 a délkou 6.395 metrů.
Dotace turnaje  je  2,5 milionu dolarů, 42 milionů českých korun.  Loni zvítězil Korejec Seung-Yui Noh

Odkazy: … Kuala Lumpur GCCHřiště na sat. mapě Stránky turnajeRace to DubaiEvropský žebříček


Let Access – La Nivelles Ladies Open, Ciboure, Francie  (13. – 15. 4.2011, 0 hod)

Pátek – poslední kolo
Klára Spilková obsadila skvělé třetí místo (-1). Skvělým posledním kolem  se šesti berdíky a čtyřmi bogey (-2)  se vytáhla na konečnou pozici za vítěznou Francouzku Annu-Lisu Caudal (-6) a další domací hráčku Julii Maisongrosse (-2).

Čtvrtek – 2. kolo
Klára Spilková si výrazně pohoršila ve výkonu, ale jen mírně v umístění. Zahrála 74 ran (+4), o sedm víc než v úvodním kole. Dostala se na průběžnou bilanci +1, ta jí stačí na průběžnou samostatnou pátou pozici. Na vedoucí Anne-Lise Caudal z Francie už má Češka ztrátu osmi úderů. V mínusových číslech zůstaly jen čtyři golfistky. Slovenka Victoria Tomko (+9) těsně prošla cutem. Druhá Češka Daniela Proroková (+14) za jeho hranicí zaostala o pět ran.

Středa –  1. kolo
V prvním kole zahrála Spilková skvělých 67 (-3) a je na 4. místě.  Vede domácí hráčka Julie Maisongrosse (-6).
Druhá česká hráčka  Daniela Proroková dišla kolo za 77 ran (+7) a je na 52. místě, které sdílí se Slovenkou Victorií Tomko.

Česká profesionální hráčka Klára Spilkové se po Terre Blanche účastní i druhého podniku LET Access v severozápadní Francii. V akvitánském letovisku Ciboure, na nejzápadnější hranici se Španělskem,  na pobřeží Biskajského zálivu se bude hrát turnaj La Nivelle Ladies Open. Přestože LET Access je líheň Ladies European Tour, turnaj jako přípravný hraje mnoho hráček z LET, např. Andre, Rossi, Giquel, Thoumpsin, Rossi, Sandolo, Bonetti, Bourdy, Caudal, Ricordeau a Češka Daniela Proroková.
Dotace turnaje je 25. 000 eur, zhruba 611.000 českých korun.

Odkazy: … Golf La Nivelle Hřiště na satelitní mapěStránky LET Access ….  LET Money List


EPD Tour – Auto Hall Open, Agadir, Maroko (13. -15.4.2011, -2 hod)

Pátek – poslední kolo
Marek Nový podal v marockém Agadiru skvělý výkon. Konzistentním  skóre v rozpětí jediného úderu – 69, 69, 68 – se dostal až na konečných 7 ran pod par, získal  dělené druhé místo a prémii 2 500 eur (asi 61 000 českých korun). V Order of Merit se dostal na průběžné šesté místo a stále se drží na pozici, zaručující kartu na Challenge Tour pro příští rok.
Druhý český hráč Jakub Kučera obsadil 37.  pozici (+5). Jan Ryba neprošel cutem. Zvítězil Holanďan Reinier Saxton (-9).

Čtvrtek – 2. kolo
Marek Nový zopakoval svůj výsledek 69 (-2) a s průběžným skóre čtyři rány pod parem postoupil na dělenou pátou pozici. Od druhého místa dělí nejlepšího z Čechů pouze jeden úder. S náskokem vede Nizozemec Reinier Saxton (-8).
Jednu ránu v mínusu se drží Marek Kučera – ve 2. kole 70 (-1) – a patří mu prozatím dělená 19. příčka. Třetí Čech ve startovním poli Jan Ryba (+11) neprošel cutem, jehož hodnota je +2.

Středa – 1. kolo
V prvním kole hrál nejlépe Ital Nino Bertasio (-6).  Z tria českých profesionálů figuruje Marek Nový na 9. místě. Zahrál dvě rány pod par. Dobře je na tom i Jakub Kučera, jenž  hrál v paru, což stačí na 25. pozici. Výsledek Jana Ryby 78 (+7) znamená 94. pozici ze 124 účastníků.

Pátým a předposledním turnajem  marocké tour pokračují čeští profesionálové Jakub Kučera, Marek Nový a Jan Ryba v marokém Agadiru.
Hraje se na hřišti Golf de l´Ocean s parem 71.

Dotace je 30.000 eur, zhruba 735.000 aorun českých

Odkazy… Hřiště …  Hřiště na satelitní mapě …. Order of Merit