Spilková na Womens PGA – 70. místo

30.06.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
SpilkovaKlara201531

Klára Spilková

PGA – KPMG Womens PGA Championship, Chicago, Illinois, USA (29.6. – 2.7.2017, časový posun -7 hodin)

Neděle – 4. kolo
Spilková se ve čtvrtém kole vrátila do normálu. Zahrála 73 ran se dvěma birdie a čtyřmi bogey. Odpoutala se ode dna  tabulky a skončila na 70. místě (+10).
Škoda přeškoda stínu třetího kola. Vliv na výkon Spilkové bude také mít skutečnost, že dva měsíce nehrála žádný turnaj. Ale suma sumárum, plán je splněn, česká hráčka prošla cutem a mezi světovou elitou neskončila poslední. Za umístění získala prémii 7.019 dolarů.

„Byla to skvělá zkušenost, za kterou chci KPMG poděkovat. Snažila jsem se a bojovala, ale nebylo to snadné,“ popisuje Spilková průběh turnaje. „Nehrála jsem špatně, ale na takovém turnaji jako je major, není prostor na chyby. Pořád se zachraňujete a hřiště vás zkouší všemi způsoby.“
Pro Spilkovou byla také nezvyklá rychlost greenů.  „Oproti top českým greenům byly o nějakých pět stop rychlejší a ve srovnání s Ladies European Tour to bylo asi o tři stopy výš. Když jsem na amerických greenech trénovala poprvé, byla jsem docela vyjukaná,“ přiznává.

Zvítězila Američanka Danielle Kang (-13) o ránu před obhájkyní Kanaďankou Brooke Henderson (-12). Třetí místo obsadila Korejka Chelle Choi (-10). Lexi Thompson skončila na 7. místě (-7).
Jessica Korda se utrhla od sestry a vystoupala na 14. příčku (-4). Nelly Korda udržela 20. pozici (-3).

Další umístění: 4. Yang, Inbee Park (-7), 9. S.Lewis (-6), 14. Lincicome, Piller, Ryu (-4), 20. Wie, M.Jutanugarn (-3), 25. Pettersen (-2), 54. Mirim Lee, Chun  (+3), 59. Ko (+5), 72. Creamer (+12).

Konečné Top 10

vyslKPGWomensPGA17_4k

Leaderboard

Skorkarta Kláry Spilkové – 4. kolo

6C5B.tmp

*

KSTJ16

Klára Spilková

Sobota – 3. kolo
Senzační cesta české profesionálky za životním úspěchem na majoru LPGA nepokračuje. Ve třetím kole KPMG Womens PGA Championship se hra Kláry Spilkové rozpadla. Začínala na prvním odpališti a hned na druhé jamce vyrobila triple bogey. Na třetí jamce naskočilo bogey, další přišlo na sedmé jamce. První devítka skončila pět ran nad parem.
Druhá devítka probíhala obdobně. Po úvodním paru přišly za sebou dvě bogey, double bogey na 13. jamce, bogey a druhou devítku uzavřela šestým bogey na poslední jamce šest nad par. Celkem 82 ran bez jediného biride, jedenáct nad par. Spilková se z nadějného 15. místa propadla ke dnu výsledkové listiny.

twitter„A taky to vždy nejde tak jak si den dopředu řeknu… ,“ píše Spilková na svém facebookovém profilu.“
„Občas prostě mám dobré dny, občas horší a občas si myslím, že i ty nejhorší (i když tomu tak není!).  Já jsem si dnes na hřišti prožila svojí noční můru- je to asi občas potřeba. Měla to dnes pro mě být výzva. Snažila jsem se ji přijmou a nebojovat s tím. To že jsem se snažila mě nakonec pohřbilo. Na druhé jamce jsem dala čtyřputt. Hned jsem si vzpomněla na Erniho Else a myslela jsem stále dopředu- pozitivně až do desáté jamky, kdy jsem dala bogey a tam jsem odrovnala sama sebe. Všechno jsem dělala příliš rychle a ani náhodou jsem nebyla nad věcí,“ popisuje česká hráčka průběh třetího kola.
„Byla jsem jen ve své hlavě a ztratila jsem cit. I přesto vím, že golf hrát umím. Život si mě občas takhle zkouší aby mě vrátil nohama na zem. Mám na to pár hodin abych to vstřebala, oklepala se a šla dál. Za pár týdnů životu poděkuju a uvědomím si, že mi to jako vždy něco přineslo. Je to paradox když si představím sebe jako malou holku… byl to vždy můj sen hrát major a zahrát si všechny čtyři kola,“ hodnotí Spilková.
„Děkuji všem za úžasnou podporu i v den, kdy se nedaří,“ poděkovala česká hráčka svým početných fanouškům.

V čele tabulky jsou Korejka Chella Choi a Američanka Danielle Kang, obě se skore -10. Třetí místo obsadila Korejka Jiyai Shin (-9).

Sestry Korda se sešly na 20. pozici (-3).

Další pozice: 4. Henderson (-7), 5. Yang (-6), 7. Piller, Kung, Thompson, Wie, M.Jutanhugarn, Ryu (-5). 17. Pettersen, Inbee Park (-4), 27. S.Lewis,  Nomura (-2), 36. Ciganda, Chun (-1), 48. Hur (+1), 48. Ko (+1), 70. Creamer (+6).

Do posledního kola vstoupí Spilková v neděli, v 18:28 našeho času ve flightu s Američankou Marinou Alex.

Top 10 třetího kola

vyslKPGWomensPGA17_3k

Leaderboard

Skorkarta Kláry Spilkové – 3. kolo

ScorecardSpilkovaKPMG17_3k

 *

KSTJ900

Klára Spilková

Pátek – 2. kolo
Česká profesionálka Klára Spilková píše další obrovský úspěch své kariéry. Nejenže hravě prošla cutem na majoru LPGA, což byl hlavní stanovený cíl, ale po dvou kolech je dokonce mezi dvacítkou nejlepších světových hráček.
Druhý hrací den hrála fantasticky. Zahrála 68 úderů, pět birdie a dvě bogey, tři rány pod par. S celkovým skore -3 je nyní na 15. pozici, stejně  jako Lexi Thompson, Nelly Korda nebo In Gee Chun.

Aktuální světová jednička So Yeon Ryu je dva údery před Spilkovou na 8. pozici, spolu s obhájkyní Brooke Henderson a Moriyí Jutanugarn. Světová dvojka Ariya Jutanugarn neprošla cutem. Lydia Ko je jeden úder před Spilkovou na 12. místě (-4) spolu s Michelle Wie.

Další pozice: 15. Piller, Kung (-3), 27. Inbee Park, Ciganda (-2), 35. St.Lewis, 41. Jessica Korda (E), 46. Ernst, Mirim Lee, Creamer, Salas, Petterssen (+1), 62. Ai Miyazato, Hur (+2).
Cutem neprošly: Ariya Jutnaugarn, Reid, Matthew, Pressell, Tseng, Gal, Davies, Nordqvist, Kerr, Woods, Hull, Masson, Allen, Feng, Nocera. 

Top 10 druhého kola

vyslKPGWomensPGA17_2k

Skorkarta Kláry Spilkové – 2. kolo

ScorecardSpilkovaKPMG17_2k

*

SpilkovaKMPG

Klára Spilková

Čtvrtek – 1. kolo
První kolo Womens PGA Championship zůstalo nedohráno pro bouřky, třicítka hráček bude dohrávat v pátek ráno.
Spilková zahájila  dvěma zcela opačnými devítkami. V té první začala na desátém odpališti sice bogey, ale dalších osm jamek už šlapala jak hodinky. Tři pary, dvě birdie, dva pary, birdie a první devítku došla dvě rány pod par. V druhé devítce od jedničky odpaliště však už hrála jenom dvě bogey, dvě nad par.
V úvodním kole uzavřela hru výsledkem 71 ran, došla v paru. Je z toho průběžné 39. místo, které sdílí s Petersen, Stanford, Cigandou, Kung, Creamer a Salas. To není špatný začátek.

Start turnaje se nevydařil světové dvojce Thajce Ariyi Jutanugarn. Na její skorkartě je nevídaná nadílka jednoho double bogey, šesti bogey a pouhých dvou birdie. Hrála 77 ran, šest nad par a je hodně vzadu, někde v polovině druhé stovky pořadí. Ještě o  ránu hůře jsou na tom Cheyenne Woods a Laura Davies.

Ze sester Korda hrála první den lépe Nelly. Pět birdie a dvě bogey daly dvě rány pod par a pozici na průběžném  11. místě pořadí.
Jessica šla z desítky a hrála o ránu víc. První devítku hrála samé pary, druhou tři birdie a dvě bogey. Se skore -1 se postavila na aktuální 23. příčku výsledkové listiny.

Nejlepší skore (-5) mají  Chella Choi  s plným počtem jamek  a Amy Yang na 17. jamce. O třetí pozici (-4) se dělí Britany Altomare s Joannou Klatten (na 16. jamce).

 

Skorkarta Kláry Spilkové – 1. kolo

ScorecardSpilkovaKPMG17_1k

*

tabule43Úvod
Evropská a česká jednička Klára Spilková absolvuje tento týden teprve pátý turnaj sezóny. Přesto již mnohonásobě překonala loňský příjem vítězstvím na Lallay Meryem v Maroku.
Nyní jí čeká opakování účasti na zatím nejvýznamnějším turnaji své profesionální kariéry, jednom z pěti majorů LPGA – KPMG Womens PGA Championship 2017. Loni se účastnila na pozvání jako členka KPMG týmu a letos se na stejnou pozvánku účastní znovu. Loni nebyla úspěšná, po dvou kolech 80,80 neprošla cutem.

Spilková je v Chicagu již od neděle a v pondělí se na akci KPMG setkala se svým týmovým kolegou Philem Mickelsonem.

Prošla si hřiště Olympia Fields. „Hřiště má hodně bunkerů, je obklopeno stromy, taková americká klasika,“ zhodnotila hřiště Spilková.

„Cítím se velmi dobře a po loňské premiéře na KPMG Women´s PGA Championship je mým cílem udělat cut. Nebude to jednoduché, ale přece jen už nejedu do úplného neznáma jako loni,“ těší se na turnaj Klára Spilková.

Turnaj má maximální možné obsazení. Z první světové dvacítky chybí pouze Ha Na Yang z 13. místa. Takže hrají Ryu, obě sestry Jutanugarn, Ko, Thompson, Chun, Feng, Inbee Par, Nordqvist, Henderson, Pettersen, Hull, Pettersen, Ciganda, obě sestry Korda, Wie a další.

Hraje se na hřišti Olympia Field. Hřiště má par 71 a délku 6.2024 metrů.
Dotace turnaje je 3,5 milionu dolarů. Loni zvítězila Kanaďanka Brooke Henderson.

Do prvního kola nastoupí Spilková z desátého odpaliště ve 20:20 našeho času, ve flightu s Na Yeon Choi a Danielle Kang.

*
Odkazy:     OlympiaFileds CC      Hřiště na satelitní mapě      Stránky turnaje

*