obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Pieters, Hatton a Fleetwood členové PGA Tour

28.03.2017 | Taťána Belšánová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

PGATourMemeber17Pieters, Hatton a Fleetwood získali členství na PGA Tour
PGA Tour v pondělí oznámila, že Thomas Pieters, Tyrrell Hatton a Tommy Fleetwood obdrželi mimořádné dočasné členství pro zbytek sezóny 2016-17 na PGA Tour.Všichni tři hráči se minulý týden účastnili turnaje WGC-Dell Technologies Match Play v texaském Austinu.

Momentálně je na PGA Tour celkem 88 hráčů, kteří pocházejí z 23 různých zemí světa. Teď se k nim přidal i Pieters, který je z Belgie a Hatton a Fleetwood, kteří oba pochází z Anglie.

Pětadvacetiletý Thomas Pieters má za sebou poměrně krátkou, ale o to úspěšnější kariéru. K profesionálům přešel v roce 2013 a už o dva roky později dokázal vyhrát první trofej – triumfoval v České republice na turnaji Czech Masters. Celkem získal tři tituly z European Tour a bramborovou medaili z olympijských her v Riu. V letošní sezóně na PGA Tour zatím na turnajích skončil dvakrát v první pětce – T2 z Genesis Open a T5 z WGC-Mexico Championship. A právě Mexiko mu přineslo důležitých 110 bodů do fedexcupového žebříčku. Celkem má momentálně 441 bodů, díky kterým by měl mít nárok na speciální dočasné členství na PGA Tour.

Fleetwood a Hatton si nárok na členství zajistili fedexcupovými body z turnaje Arnold Palmer Invitational, když oba obsadili místa v první desítce. Pětadvacetiletý Tyrrell Hatton dělil čtvrté místo, a na posledních pěti turnajích skončil třikrát v první desítce. Je držitelem jednoho titulu z European Tour a celkem má 384 fedexcupových bodů.

Šestadvacetiletý Tommy Fleetwood skončil na turnaji Arnold Palmer Invitational T10 a bral druhé místo na WGC-Mexico Championship. Díky T39 z WGC-Dell Technologies Match Play a třem vítězstvím na European Tour má na svém kontě 401 bodů do FedEx Cupu.

.