Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

12.5. Golf v zahraničí

11.05.2009 | Redakce | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

PGA Tour – The Players Championship, Ponte Vedra Beach, Florida, USA – zvítězil Švéd Henrik StensonPGA European Tour – BMW Italian Open, Torino, Itálie – zvítězil Argentinec Daniel VancsikLadies PGA – Michelob Ultra Open at Kingsmill, Wiliamsburg, Virginia, USA – zvítězila Američanka Cristie KerrRenault EPD Tour – Gut Winterbrock Classic, Rheine, Německo   – Češi neprosli cutemAlps Tour – Lyoness Open, Weiz, Rakousko   –  Petr Skopový o ránu neprošel cutem

PGA Tour – The Players Championship, Ponte Vedra Beach, Florida, USA (7. – 10.5.2009)
Sen Alexe Čejky o prvním vítězství v turnaji PGA se rozpustil ve smršti bogey. Po třech brilantních kolech, ve kterých  si vytvořil náskok pěti úderů a vedl před celou světovou špičkou, se ve čtvrtém  doslova rozsypal. Mariánskolázeňský rodák s německým pasem zmačkal a zahodil svoji životní příležitost.  Ve flightu s Tigerem Woodsem neudržel Čejka tíhu příležitosti, spáchal 6 bogey a jedno double bogey, donesl 79 úderů a spadl na konečné 9. místo (-4). Je  to sice jeho nejlepší letošní umístění, ale z pohledu skutečnosti, že hrál s rezervou pěti ran na vítězství  má  tato  jinak skvělá pozice příchuť neúspěchu.  Na devátém místě získal Čejka odměnu 237.500 dolarů.
Po Čejkově kolapsu zvítězil  Švéd Henrik Stenson (-12), který donesl šest birdie a vyhrál  s náskokem čtyř úderů nad druhým Ianem Poulterem (-8). O třetí místo se museli podělit Američané  John Mallinger a Kevin Na.
Tiger Woods se ve flightu s Čejkou také nijak nepředvedl. Za prvních deset jamek zahrál jediné birdie, navíc  přidal čtyři bogey. Dvě birdie přišla až v druhé devítce a  s celkovým výsledkem -5 skončil na 8. místě.
Phil Mickelson skončil až na 55. místě (+3), obhájce loňského vítězství Španěl Sergio Garcia se umístil na 22. místě (-2).
Další umístění: 5. Furyk (-6), 9. Singh, Baddeley (-4), 9. Clark, Toms (-4),  14. Weir, Casey, Cabrera, Villegas (-3),  22. Ogilvy, Stricker, Perry, Goosen,  (-2), 32. Zach Johnson,  (-1), 37. Hoffman, Donald,  Rollins (E),  45. Els (+1), 49. Harrington (+2),   55. Kaymer (+3).
Cutem neprošli:  Scott, Kelly, Watney, Howel III, Love III, O´Hair, Sabbatini.
Turnaj začal ve čtvrtek v plném obsazení. Startoval Woods, Mickelson, Ogilvy, obhájce Garcia, Watney, Perry, Harrington, Singh, O´Hair, Villegas i Stenson.
Hřiště Stadium rezortu TPC Sawgrass má par 72, délku 6.597 metrů, rychlost greenů 12 stop. Na hřišti je 93 pískových bunkerů a 24 vodních překážek. Rekord hřiště 63 úderů naposled vyrovnal Greg Norman před 15 lety. Nejtěžší je poslední čtyřparová 18. jamka, levý dogleg kolem vody vyžadující přesnost. Loni zde nepadlo jediné eagle a pouze 31 birdie.
Nejsnazší je jamka č.16, krátký pětipar, kde hráči jsou hráči snadno druhou ranou na greenu. Loni zde padlo 5 eaglů a 188 birdie.
Players Championship je nejlépe dotovaný turnaj sezóny, dotace je 9,5 milionů dolarů, 180 milionů českých korun. Stenson získá 1,72 milionu dolarů, přes 34 milionů korun. Loni zvítězil Sergio Garcia.
foto: Getty Images

Odkazy: ….. Stadium TPC Sawgrass ….. Hřiště na satelitní mapě ….. Stránka turnaje …… Světový žebříček ….. Finanční žebříček

PGA European Tour – BMW Italian Open, Torino, Itálie (7. – 10.5.2009)
Systémem start-cíl zvítězil Argentinec Daniel Vancsik  (-17). Dalším hráčů v pořadí nadělil šest ran rozdílu. Na druhém místě (11) skončili John Daly, Raphael Jacquelin a Robert Rock.
Další umístění: 6. F.Molinari (-9), 8. Maybin (-8), 21. Anders Hansen (-5), 25. Schwarztel (-4), 34. A. Quiros (-3), 42. Soren Hansen (-2),

Cutem neprošli Colin Montgomerie a Costantino Rocca,  Aguilar, Otto, Kang, Levet, Clarke.
Turnaj byl  slušně obsazen, na startu stáli  Colin Montgomerie, Alvaro Quiros, Felipe Aguilar, Sören i Anders Hansenové, vítěz nedávného Open de Espaňa Thomas Levet, John Daly, domácí Edoardo Molinari a Costantino Rocca.
Hřiště I Roveri je „oficiální“ hřiště majitelů Fiatu, rodiny Agnelliů. Designoval ho Trent Jones a je považováno za nejlepší hřiště v Itálii. Po posledních úpravách má par 71 a délku 6.605 metrů.
Dotace turnaje je 1,3 milionu Euro, 35 milionů českých korun. Na vítěze čekal šek na 216.660 Eur, skoro 6 milionů českých korun. Loni zvítězil Hennie Otto.
foto: Getty Images

Odkazy: …. Hřiště I Roveri ….. Hřiště na satelitní mapě ….. Evropský žebříček ……. .Finanční žebříček Race to Dubai

Ladies PGA – Michelob Ultra Open at Kingsmill, Wiliamsburg, Virginia, USA (7. – 10.5.2009)
Zvítězila Američanka Cristie Kerr (-16) o dvě rány před Korejkou In-Kyung Kim. Na třetím děleném místě (-13) skončily Korejka Song-Hee Kim a Angličanka Lindsey Wright. Nedařilo se Mexičance Loreně Ochoa, poslední dvě kola hrála nad par a skončila na konečném 10. místě (-7) .
Další umístění: 7. Stanford, Gulbis  (-9), 15. Wie (-5), 20. Shin, Tseng, Castrale  (-4), 39. Webb (E), 58. Pettersen (+5), 63. Lincicome (+11).
Cutem neprošly: Pat Hurst, Pressel,
Nejlépě dotovaného turnaje sezóny se účastní 144 nejlepších světových hráček. Hraje Ochoa, Tseng, Shin, Pettersen, Kerr, Stanford, Alfredsson, Lincicome, Gulbis, Webb, Hull, Wie a spousta vynikajících Korejek. Chybí snad pouze Paula Creamer.
Hřiště River Course resortu Kingsmill má par 72 a délku 5.774 metrů.
Dotace turnaje je 2,2 miliony dolarů, 44 milionů českých korun. Vítězka obdrží 330.000 dolarů, téměř 7 milionů českých korun. Loni zvítězila Annika Sörenstam.
foto: John Brown

Odkazy: ….. River Course ….. Hřiště na satelitní mapě ……. Stránky turnaje …. Světový žebříček ….. Rolex Ranking

Renault EPD Tour – Gut Winterbrock Classic, Rheine, Německo (5. – 7.5.2009)
Turnaje se účastnili čeští profesionálové Marek Nový, Lukáš Tintěra, Jakub Kučera a Jan Zedníček. Nikdo z nich nepošel cutem, přičemž Marku Novému postup unikl o jediný úder. Jan Zedníček, čerstvý vítěz Prague Golf Open ze Mstětic v druhém kole odstoupil.
Dotace turnaje je 30.000 Eur

Odkazy: ….. GSC Rheine/Mesum …. Hřiště na satelitní mapě ….. Order of Merit

Alps Tour – Lyoness Open, Weiz, Rakousko (7. – 10.5.2009)
Turnaje se účastní český profesionál Petr Skopový.. Turnaje se také účastní Mistři České republiky Clemens Prader, Matthew Cryer a Neil Chaudhuri. Petr Skopový je po prvním kole na 32. místě (-2). Vede Francouz Tony Raillard (-9).

Odkazy: ….. GC Gut Freiberg ….. Hřiště na satelitní mapě ….. Order of Merit

Boris Šetina