Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

12.1. Golf v zahraničí

11.01.2009 | Redakce | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

PGA Tour – Mercedes-Benz Championship, Maui,  Havaj, USA  –  zvítězil Australan Geoff Ogilvy European PGA Tour – Joburg Open, Johanesburg, Jižní Afrika – zvítězil Dán Anders HansenEuropean PGA Tour – The Royal Trophy, Bangkok, Thajsko – zvítězila Asie 10:6Ladies European Tour – první kolo kvalifikace na sezónu 2009, Cartagena, Španělsko       – Emily Curry Bartoňová nepostoupila


PGA Tour – Mercedes-Benz Championship, Maui,  Havaj, USA
 V prvním turnaji sezóny suverénně zvítězil Australan Geoff Ogilvy (-24), který o šest úderů porazil druhé AmeričanyAnthony Kima a Davise Love III (-18). Ogilvy vedl od druhého kola. Ernie Els skončil na 6. místě (-15). Vijay Singh skončil vzadu na 27. pozici (-5).   Další umístění:  6. Perry (-15),  12. Villegas (-12).
Pozvánku na tento turnaj získalo 33 hráčů z první desítky konečného pořadí Fedex Cupu, Money Listu PGA a Světového žebříčku, vítězové Majorů  a minulí vítězové tohoto turnaje. Chybí samozřejmě Tiger Woods kvůli zranění, Phil Mickelson, Sergio Garcia Padraig Harrington. Vítěz FedEx Cupu Fidžan Vijay Singh po tomto turnaji podstoupí operaci pravého kolene.
Dotace turnaje je 6,6 milionu dolarů, 127 milionů českých korun.  Pro vítěze je připraveno 1,12  milionu dolarů,  22 milionů českých korun.  Loni zvítězil Švéd Daniel Chopra.
foto: pgatour.com

Odkazy: …… Kapalua Resort …… Hřiště na satelitní mapě ….. Oficiální stránky turnaje

 

European PGA Tour – Joburg Open, Johanesburg, Jižní Afrika
Vítězství  si odváží Dán  Anders Hansen (-15), o ránu zpět je na 2. místě domácí Madrew McLardy (-14), o další ránu zpět na 3. místě lídr předchozích dvou kol Skot David Drysdale (-13).
Další umístění: 10. Oosthuizen (-10), 12. Sterne (-9), 23. Goosen (-7),  52. Otto (-2),  Cutem neprošli: Ramsay, Sjoland, Tadini, 
Dotace turnaje je 1,1 milionu Eur, skoro 29 milionů českých korun.  Hansen obdrží prémii 174.350 Eur, našich téměř 4,5 milionu korun.
foto: Isifa

Odkazy: ….. Royal Johannesburg and Kensington Golf Club …… Hřiště na satelitní mapě


European PGA Tour – The Royal Trophy, Bangkok, Thajsko
 Utkání osmičlenných týmů Evropy proti Asii v thajském Bangkoku skončilo vítězstvím Asie 10:6. První kolo vyznělo jasně v prospěch Asie 3:1, stejně tak po druhém kole vedla Asie 6,5:1,5. Až v posledním třetím kole se Evropané pochlapili, vyhrál čtyři singly a upravili konečný stav na méně debaklových 10:6.
Tým Asie:  Thajci Thongchai Jaidee  a Prayad Marksaeng, Korejci  Charlie Wi a S.K. Ho, Číňan  Liang Wenchong a Japonci Namichi „Joe“ Azaki (kapitán) Ryo Ishikawa, Hideto Tanihara a  Toru Taniguchi.
 Dotace turnaje je 1,5 milionu Eur, 40 milionů českých korun. Loni zvítězil tým Evropy.
foto: theroyaltrophy.com

Odkazy: …. Amata Spring CC …..  Hřiště na satelitní mapě ….. Oficiální stránka zápasu


  

Ladies European Tour – první kolo kvalifikace na sezónu 2009, Cartagena, Španělsko
Česká amatérská hráčka Emily Curry Bartoňová (GC Konopiště) se účastnila prvního kola kvalifikace na letošní Ladies European Tour (LET). Ve španělské Cartageně  hrála Emily čtyři kola s výsledkem +21. Možnost účastnit se finále jí utekla o tři údery. Do finále kvalifikace postupovalo 68 hráček s výsledkem maximálně +18.  Finálová kvalifikace začíná v pondělí, 12. ledna. Padesát nejlepších hráček z finále dostane příležitost účastnit se LET, z toho prvních třicet v lepší kategorii. Česká republika má v LET jedinou zástupkyni:  Zuzanu Ma
šínovou.
foto: Ivan Paggio

  
Odkazy: …… Hřiště La Manga ……. Hřiště na satelitní mapě …… stránky LET