Spilková na LPGA v Americe neprošla

11.06.2016 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
SpilkovaGreen

Klára Spilková

LPGA – KPMG Womens PGA Championship, Sammamish, Washington, USA (9. -12. června 2016, časový posun  -9 hodin)

(pga.cz) Pátek – 2. kolo
Jedno birdie, osm bogey, jedno double bogey, osmdesát ran, devět nad par, to je bilance druhého kola české hráčky. S celkovým skore 80,80,+18 je mnoho ran za hranicí cutu, který vystoupal na hodnotu +7. Do dalších kol česká hráčka nepostoupí.

O vedení se dělí osmnáctiletá Kanaďanka Brooke M. Henderson s Korejkou Mirim Lee, obě se skore -2.
Světová jednička Lydia Ko bude bojovat o vítězství. Do třetího kola vstoupí ze třetího místa, jeden úder za vedoucími hráčkami. Trojnásobný titul už neobhájí Korejka Inbee Park. Se skore +9 neprošla cutem.

Z česky hovořících hráček je Sandra Gal na 35. pozici (+5), Jessica Korda neprošla cutem.

Další pozice:  6. I.K. Kim (E), 11. Woods, Ch. Kim (+1), 23. Yutanugarn (+3), 28. Feng (+4), 35. Hull, Gal, Simon (+5), 56. Thompson (+7).
Cutem neprošly: Masson, Tseng, Davies, Korda, Reid, Hedwall, Inbee Park, Ciganda, Creamer, Nocera, Clyburn, Lin, Wie, Spilková, Boeljon, Larsen.

Skorkarta2

Leaderboard

Klára Spilková

Klára Spilková

 Čtvrtek – 1. kolo
Spilková startovala z desítky. První čtyři jamky hrála v paru, na páté přišlo první bogey, na osmé double bogey a na devítce druhé bogey. Po devíti jamkách byla bez birdie a čtyři údery nad parem.
Druhou devítku začala dvěma pary. Pak ale přišla série bogey, bogey, double bogey, bogey. Na šestnáctce zahrála par, na sedmnáctce další bogey a skore nabobtnalo na deset nad par. Vytoužené birdie Spilková uhrála až na 18. jamce. Celkem 80 ran (+9) a pozice v druhé stovce pořadí.
Hřiště nastavené na nejvyšší světovou ženskou soutěž a tíha významu události nechaly na hře české hráčky stopu. Vidina cutu na turnaji této úrovně je rovněž velice lákavá. V takové konkurenci, kdy hraje první sto hráček světového Money Listu však není místo pro iluze. Projití cutem by byl malý zázrak.

Nelze si nevšimnou skutečnosti, že hráčka s druhou sponzorskou pozvánkou Dánka Nicole Broch Larsen je se skore +16 o pětadvacet míst za Spilkovou.

„No matter what happens on the golf course just keep working hard and keep doing what you are doing! I never gonna lose my hope! There are always gonna be bad AND good days in our lives! Thank you all for support!,“ uvedla po hře Spilková na svém FB profilu.

Vede Kanaďanka Brooke Henderson se skore -4.  O dvě rány zpět jsou Američanka Christina Kim a Korejka In-Kyung Kim.  Obhájkyně Inbee Park je na 20. pozici s výsledkem +1.

Z česky hovořících hráček je Sandra Gal na 20. místě (+1) a Jessica Korda na 83. místě (+5).

Další pozice: 4. Jutanugarn, Simon (-1), 10. Lincicome, Ko (E), 20. Gal (+1), 37. Woods, Lewis, Nocera (+2 (+2),  63. Thompson (+4), 83. Feng, Pressel, Ciganda (+5), 101. Davies, Tseng, Lin (+6), 114. Wie (+7).

Do druhého kola startuje Spilková v pátek ve 22:20 našeho času.

Skorkarta

Úvod
Klára Spilková prožije v příštích dnech nejvýznamnější okamžiky své golfové kariéry. Bude hrát poprvé sérii LPGA ve Spojených státech, rovnou major a rovnou mistrovství profesionálek.

Několik majorů již hrála v Evropě, ale tohle bude něco úplně jiného. V druhém, nejlépe dotovaném turnaji sezóny se postaví nejlepším hráčkám světa, turnaj totiž má nejlepší obsazení všech dob. Poprvé hraje PGA Championship celá první stovka hráček Money Listu, včetně čtyřiadvaceti vítězek majorů. Spilková se naplno střetne se všemi herními legendami světového golfu a Korejkami, které mu v poslední době vládnou.

Po Yani Tseng a Shanshan Feng vyhrála poslední tři ročníky Korejka Inbee Park, která bude obhajovat i letos. Hrát budou také Ko, Tseng, Jutanugarn, Lewis, Clyburn, Lin, Lincicome, Masson, Matthew, obě Miyazato, Creamer, Davis, Nocera, Feng, Oh, Pace, Gal, Pettersen, Hedwall, Pressel, Hull, Recari, Reid, Ch.Kim, Thompson, Korda nebo Woods.

Spilková nebude v Americe hrát poprvé, ale naposledy zde hrála před sedmi lety. V roce 2009 ve svých čtrnácti letech hrála v Auroře v Illinois Ping Junior Solheim Cup. Ve stejném roce se s Karolínou Vlčkovou účastnila The Spirit International Amateur Golf Championship v texaském Trinity, kde mimo jiné hrál za vítězný tým USA mladý Jordan Spieth. Ještě dříve absolvovala výukové kempy ČGF na Floridě.

Petr Žák a Klára Spilková

Petr Žák a Klára Spilková

Mistrovství americké ženské PGA hraje Spilková na sponzorskou pozvánku jako členka týmu KPMG. Za pozváním stojí Petr Žák, nový manažer Spilkové. Druhou pozvánku dostala od sponzora Dánka Nicole Broch Larsen.

„Bude to jiné,“ říká Spilková. „Je to víc o sebeprezentaci hráček v médiích a na sociálních sítích. Já se však budu soustředit pouze na sebe,“ slibuje česká jednička. „Hřiště Sahalee je parkové, hodně úzké. Ale takové jsme hrály na LET  naposledy v Maroku i Číně,“ nebojí se nástrah hřiště.

„Jsem zvědavá na všechny hráčky LPGA, ale nejraději se setkám s Morgan Pressel,“ těší se Spilková na jednu ze svých oblíbených hráček.

Hřiště Sahalee Golf & Courty Clubu má par 71 a má délku 6.057 metrů.

Dotace turnaje je 3,5 milionu dolarů, v dnešním přepočtu zhruba 85 milionů korun českých.

Na žebříčku LPGA Race to Globe Spilková není. Na žebříčku LET je aktuálně na 48. místě.

Odkazy: Sahale CCHřiště na satelitní mapěStránky turnajeStránky Kláry SpilkovéFB Kláry Spilkové

.