Spilková v Číně skončila na 62. místě

12.03.2016 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
SpilkovaKlara201524

Klára Spilková

LET & China LPGA – World Ladies Championship, Dongguan, Čína (10. – 13.3.2016, časový posun +7 hodin)

(pga.cz) Neděle – 4. kolo
Na poslední dvě kola v Mission Hills bude chtít Klára Spilková brzo zapomenout. Po ranní dohrávce šesti jamek třetího kola, ve kterém donesla 78 úderů,  nastoupila hned do čtvrtého kola. Dopadlo jenom o ránu lépe. Zahrála tři birdie a osm bogey, celkem 77 úderů, pět nad. S celkovým skore +12 skončila na posledním, 62. místě.

V pohledu skutečnosti, že po prvním kole byla na 12. a po druhém kole na 20. místě, je konečné umístění Spilkové propad. Je však poslední mezi nejlepšími šedesáti, které prošly cutem. Na startu prvního kola stálo 126 hráček.
Za své umístění obdržela Spilková prémii 1.841 eur a první body do Order of Merit. Vstoupila na 65. pozici.

Zvítězila Korejka Min Jung Lee. Korejek bylo na startu čtyřiačtyřicet, z toho jedenáct se jménem Kim. Cutem jich prošlo třiatřicet. Ve vedení se vystřídaly Ji Han Sol, Bo Kyung Kim a Seung Hyung Lee, aby nakonec o ránu zvítězila Jung-Min Lee (-9). Jedinou Evropankou, která se dostala do Top 10 je Velšanka Becky Morgan.

Další pozice: 6. LinYu (-6), 9. Morgan (-3), 19. Keating, Kemp, Herbin (E), 33. Pedersen (+2), 37. Nocera (+3), 50. Lenhart (+6), 55. Pretswell (+7), 58. Andre (+10), 59. Caudall, Derrey (+11), 62. Spilková (+12).

„V Číně jsme prožily čtyři náročné dny,“ vysvětluje Spilková.
„První kolo jsem dohrála, ale během druhého kola v pátek jsme hrály jenom pět jamek, v sobotu 25 jamek a poslední den v neděli 23 jamek. Každý den jsme vstávaly v pět hodin ráno, a to bylo jak fyzicky tak psychicky náročné. Každý den jsme bojovaly s deštivým a chladným počasím. I přesto jsme to zvládly. Jsem ráda, že jsem prošla cutem,“ svěřila se česká profesionálka o průběhu turnaje, na kterém ji doprovázela jako caddy Eva Koželuhová.
„Poslední dvě kola mně velice mrzí a vím, že pro všechny byly podmínky stejné,“ přiznává.
„Poslední dvě kola mě trápilo puttování. Vezmu si z těchto kol hlavně to pozitivní a budu se snažit zlepšit některé aspekty hry, kde cítím ještě mezery.“

Konečné Top 10

VyslWLC16_4kdef

Leaderboard

Odkazy:Mission Hills DongguanHřiště na satelitní mapěStránky turnajeStránky SpilkovéFacebook Spilkové

Z archivu Golf.cz - Spilková na WLC: …2015201420132012

.

Neděle – dohrávka 3. kola
Třetí kolo se Spilkové nepovedlo. Začínala od desítky. Na osmi jamkách nasbírala pět bogey a na deváté jamce přišlo její první double bogey v turnaji. Prvních devět jamek zahrála sedm úderů nad parem. Druhou devítku začala lépe. Po dvou parech přišlo první birdie na dvanácté jamce, druhé na čtrnácté. Ty však smazala dvě bogey na patnáctce a šestnáctce. Poslední birdie přišlo jamku před koncem.
Celkem tři birdie, sedm bogey a jedno double bogey, 78 ran, šest nad. Česká hráčka klesla o 36 pozic. Do posledního kola vyrazí z 56. místa (+7).

Vedou Korejky Seung Hyun Lee a Han Sol Ji se skore -7.

Top 10 třetího kola

VyslWLC16_3Kdef

.

Sobota – 3. kolo přerušeno
Ani třetímu kolu se nevyhnulo přerušení pro špatné počasí. Kláře Spilkové se v tomto kole nedaří. Začínala od desítky a na osmi jamkách nasbírala pět bogey. Na deváté jamce pak přišlo její první double bogey v turnaji. Prvních devět jamek zahrála sedm úderů nad par. Druhou devítku začala lépe. Po dvou parech přišlo první birdie na dvanácté jamce. Po třinácté jamce přišlo přerušení. Spilková se propadla o téměř čtyřicet pozic do šesté desítky pořadí.
Dohrávat se bude opět v neděli ráno .
Plný počet jamek nemá žádná z hráček. Vedoucí hráčkou je Ćíňanka Yu Liu se skore -7 po devíti jamkách.

Sobota – dohrávka 2. kola
Druhé kolo dohrávala česká hráčka od šesté jamky. Do pátečního přerušení hrála pět parů. Sobotní dohrávku zahájila berdíkem na šesté jamce par čtyři. Pokračovala pěti pary až na dvanáctku, kde přišlo první bogey. Druhé přišlo na čtrnáctce, ale hned ho napravilo birdie na patnácté jamce. Hru zakončila bogey na poslední jamce. První devítku jednu pod, druhou dvě nad. Celkem 73 úderů, jednu ránu nad par, o ránu více než v prvním kole.

Česká hráčka přenocuje na 20. místě  (+1) a bezpečně prošla cutem. Ten se ustálil na hodnotě +5.

Čelo turnaje okupují Korejky. Vede Boo-Kyung Kim (-5) před dvojicí Jin Young Ko a Han Sol Ji (obě -4). Korejky ostatně dominují celému WLC. Jen v první dvacítce je jich osmnáct. Jejich nadvládu  v Top 20 narušují dvě Číňanky, dvě Francouzky, dvě Thajky a jedna Češka. Evropanky jsou v první dvacítce jenom tři.

Další pozice: 27. Keating, Pedersen (+2), 36. Parker, Booth (+3), 44. Walker, Caudal, Andre, Lenhart (+4), 55. Nocera, Pretswell (+5),
Cutem neprošly: Allen, Burke, Schaeffer, Lin, Broch Larsen, Boqvist, T.Johnson, Jorgensen, Verchenova, Skarpnord, Boulden, Hall, Brewerton, Madsen.

V soutěži Best dress je Spilková zatím nenasazena.

Top 10 druhého kola

VyslWLC16_2kdef

 

Pátek – 2. kolo přerušeno
Druhé kolo bylo pro špatné počasí opět přerušeno. Spilková  odehrála pět jamek, všechny v paru. Pokračovat se bude v půl šesté večer a kolo se bude dohrávat v sobotu ráno od 7:30 místního času (00:30 SEČ)..

Top 10 nedohraného 2. kola

VyslWLC16_2k_preus

.

KSMssionhill1602Pátek – dohrávka 1. kola
Přerušené první kolo se dohrávalo v pátek ráno. Spilková je na velmi pěkném děleném 15. místě (E). Do patnáctého místa je dvanáct Korejek, tři Francouzky, tři Číňanky, jedna Thajka a jedna Češka.

Vede Korejka Ji Han Sol se skore -4, před tajvanskou Číňankou Tzu-Chi Lin a další Korejkou Jung-Min Lee (obě -3).

Další pozice: 4. Derrey (-2), 8. Caudal, Herbin (-1), 21. Xiyu Lin (+1), 26. Walker, Keating, Kemp (+2), 38. Booth (+3), 55. Brewerton, Allen, Parker, Nocera, Broch Larsen (+4), 69. Verchenová, Skarpnord, Andre, Scaheffer, Hall (+5), 85. Pretswell, Boulden, Pedersen (+6), 107, Chen (+8),  113. Jorgense (+9), 124. Watson (+14).

V soutěži týmů vede Korea, před Tajvanem a Čínou A.
Cut se posunul na hodnotu +4.
V pátek vyráží Spilková do druhého kola ve 09:40 našeho času.
V soutěži Best dress je Spilková zatím nenasazena.

Top 10 prvního kola

VyslWLC16_1Kdef

Čtvrtek – nedohrané 1. kolo
Česká hráčka startovala z desítky a první devítku zahrála skvěle. Po počátečním bogey na třetí jamce následovala tři birdie na šesté, sedmé a deváté jamce. V půlce kola byla Spilková dvě rány pod parem a nějakou dobu se dokonce vyhřívala na prvním místě leaderboardu. V druhé devítce začala bogey na desáté jamce a další přidala na čtrnácté. Celkem 72 ran (E), tři birdie, tři bogey. Aktuálně je zařazena v první desítce průběžného pořadí.

Den před turnajem
Klára Spilková je  s Evou Koželuhovou již v místě turnaje a hlásí: „Minulý týden jsem strávila na Phuketu, kde jsem aktivne odpočívala i hrála a trénovala golf hlavně pro radost.“
„Do Číny jsme s Evkou Koželuhovou, mým kedíkem  přiletěly v úterý ráno. Včera jsem hrála cvičné kolo a dnes jsme měly v plánu trénovat. Nakonec jsem trénovala dvě hodiny krátkou hru ale bohužel dnes byl náš trénink několikrát přerušen kvulí dešti a bouřkám. Pro-am se nakonec hrálo jen na 9. jamek. Hřiště vypadá krásně a moc se mi líbí, je tu spoustu bunkrů a některé jamky mají vyvýšené odpaliště odkud vidíte nádherně celou jamku,“ informuje Spilková.

.

SpilkovaKlara201505

Klára Spilková

Úvod
World Ladies Championship vstupuje do pátého ročníku konání. Při premiéře v roce 2012 nechyběla česká profesionálka Klára Spilková a doposud absolvovala všechny čtyři ročníky. V prvním ročníku skončila na 42. místě, v druhém na 10. místě, ve třetím neprošla cutem a loni se umístila na krásném 29. místě.

Obrovských resortů Mission Hills je v Číně několik. Po loňském Haikou na ostrově Hainan se mistrovství přestěhovalo na pevninu do Dongguanu. Zde se uskuteční na hřišti Olazabal course s parem 72 a délkou 6.690 metrů z černých odpališť.

Čtyřkolový turnaj je společnou akcí Ladies European Tour a China LPGA. Má tři souběžné formáty: individuální soutěž profesionálek na 72 jamek, týmovou soutěž profesionálek na 72 jamek a individuální soutěž amatérek.

O podíly z vysoké dotace turnaje budou bojovat nejlepší evropské hráčky: vedoucí hráčka Order of Merit Allen, dále Brewerton, Booth, Ricordeau, Nocera, trojice Dánek Pedersen, Larsen a Madsen, Boulden, Skarpnord, Keating, Watson,  Schaeffer nebo Verchenová.
Proti nim bude stát armáda Číňanek, Korejek a Thajek. Z Thajek jsou nepřehlédnutelné Punpaka Phuntumabamrung, Pimpadsorn Sangakaro nebo Ploychompoo Wirairungrueng. Na čekačce jsou Villate, Luna, Klatten, Daffinrud, Blomqvist, Walker, Lindner, Alonso a Lucie Hinnerová.

Vloženou soutěží je Best dress o nejlépe oblečenou profesionálku. V roce 2015 obsadila druhé místo Bognerem oblečená Češka Klára Spilková. Získala 30.221 hlasů. Hlasujte i letos.

Spilkové bude kedit Eva Koželuhová.

Dotace se oproti loňským 500.000 razantně zvýšila na 800.000  dolarů a turnaj je tak nejlépe dotovanou akcí sezóny LET 2016. Loni zvítězila Korejka So Yeon Ryu.

.

Odkazy:Mission Hills DongguanHřiště na satelitní mapěStránky turnajeStránky SpilkovéFacebook Spilkové

Z archivu Golf.cz - Spilková na WLC: …2015201420132012

.