Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

4.4. golf v zahraničí (1. -5.4.2010)

04.04.2010 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

zahranicni_golf02_driver_prevUS PGA Tour – Shell Houston Open, Humble, Texas, USA
Ladies PGA  Tour – Kraft Nabisco Championship, Rancho Mirage, Kalifornie, USA
Mezinárodní mistrovství Francie juniorů – Paříž a Fort Mahon Plage

 

ZAhr_PGAUS PGA Tour – Shell Houston Open, Humble, Texas, USA
(1. -4.4.2010)

Zvítězil Američan Anthony Kim hned na první jamce rozehrávky s krajanem Vaughnem Taylorem (oba -12).
Na třetím místě (-11) skončili  Jihoafričan Charl Schwartzel  a Kanaďan Graham DeLaet.   Turnaj se nepovedl Philu Mickelsonovi, skončil 35. místě (-2). Alex Čejka skončil na 50. místě (+1).
Další umístění:  8. Kuchar, Westwood (-8),   25. Crane (-4),   40.  Harrington (-1),   44. Els (E),   65.Fowler (+6),
Cutem neprošli:  McIlroy, Ogilvy , Kaymer, Snedeker, Howell III, Mahan,  Donald.  Odstoupil Vijay Singh.

 Hrají   Mickelson, Els, Glover, Crane, Singh, Harrington, Kaymer, Kim, Casey, McIlroy, Ogilvy, Schwartzel,  a Alex Čejka. Před Masters si dali volno Stricker, Furyk, Westwood, Poulter, Villegas, Garcia.
Hraje se na hřišti Redstone s parem 72 a délkou 6.819 metrů. Rychlost greenu je 13 stop. Na hřišti je 60 bunkerů a 13 vodních překážek.  Rekord hřiště je 63 ran.
Podle loňských statistik je nejtěžší poslední, 18. jamka, par 4. Loni zde nepadlo žádné eagle a pouhých 50 birdie. Nejlehčí byla jamka č. 13, par 5. Loni zde padlo 8 eagle a 179 birdie.
Dotace turnaje je 5,8 milionů dolarů, 147 milionů českých korun. Vítěz obdrží 1,044 milionu dolarů, 26 milionů českých korun. Loni zvítězil Paul Casey.

kim_badz

 

    Anthony Kim
   (goanthonykim.com)

 

 

Odkazy :        Redstone GC        Hřiště na satelitní mapě      Stránky turnaje

 

logoLPGAnew_60_prevLadies PGA  Tour – 39. Kraft Nabisco Championship, Rancho Mirage, Kalifornie, USA (1. – 4.4.2010)

Tajvanská Číňanka Yani Tseng (-13) zvítězila o ránu  před Norkou Suzann Pettersen (-12). Třetí místo získala Korejka Song -Hee Kim (-9). Bramborovou medaili uhrála Lorena Ochoa, skončila na 4. místě (-6).
Další umístění:  5. Shin, Kerr, Webb, Sutpples (-4),  15. Matthew (-1),  27. Wie (+3). 
Mistryně České republiky na rány 2007  Sandra Gal skončila na    34. místě (+4). Mistryně České republiky na jamky 2006, amatérka  Jessica Korda skončila na 67. místě (+10).  Špatně si nevedly další amatérky na sponzorskou kartu:  nejlépe umístěna je Jennifer Song na 21. místě (+1), Alexis Thompson je na 24. místě (+2).  
Cutem neprošly: Gulbis, Ai Miyazato, Skarpnord.

Prvního majoru sezóny se účastní celá ženská špička.  Hrají Miyazato, Kerr, Pettersen, shin, Tseng, Webb, Wie, Ochoa. Ve startovním poli se také objevila bývalá česká reprezentantka, mladinká amatérka  Jessica Korda, která hraje na sponzorskou výjimku.
Hraje se na hřišti Dinah Shore Tournament Course Mission Hills Country Clubu s parem 72 a délkou  6.128 metrů.
Dotace turnaje je 2 miliony dolarů, zhruba 38 milionů českých korun. Loni zvítězila  Američanka Brittany Lincicome.

YaniHomePage_03

 

   Yani Tseng
   (foto www.yanigolf.com)

 

 

Odkazy:      Mission Hills CC       Hřiště na satelitní mapě      Stránka Turnaje

 

lkogo_FFGolf425x190Mezinárodní mistrovství Francie juniorů
Paříž a Fort Mahon Plage  (1. – 5.4.2010)

Irka Leona Maguire prtazila ve finále na 36 jamek Norku Tonje Daffinrud 3/2 a obhájila titul juniorské mistryně Francie.

V nedělním semifinálovém kole prohrála Klára Spilková s  Norkou Tonje Daffinrud 1 Up.    „Hrály jsme obě dobře, ale udělala jsem zbytečné chyby. Prohrála jsem parem na osmnácte,  zatímco ona hrála birdie, „ řekla do telefonu Klára.
Zůstala tak jeden krok před opakováním loňského finále. Druhou finalistkou se stala obhájkyně loňského titulu Irka Leona Maguire, která porazila domácí hráčku Léu Charpier 1Up.  Pondělní finále Leona Maguire – Tonje Daffinrud se hraje na 36 jamek.

Klára Spilková postoupila do semifinále. V dopoledním čtvrtfinále porazila Irku Lisu Maguire na 16.  jamce  3/2.  Svěřenkyně Pavla Niče postupuje pavoukem bez zaváhání. Odpoledne ji ve 14:10 čeká Norkou Tonje Daffinrud.

Po sobotním  snadném dopoledním vítězství 8/7  nad Italkou Frabrizio hrála Klára  Spilková odpoledne druhé kolo jamkovky s Belgičankou Margaux Vanmol.  Utkání bylo vyrovnanější, Spilková vyhrála na sedmnácté  jamce 2/1.  V neděli dopoledne hraje proti Irce Lise Maguire, dvojčeti loňské vítězky.

„Druhý zápas by vyrovnanější. Hrálo se mi dobře, počasí je tady střídavé,  aprílové, hřiště je podmáčené. Před námi jezdily sušící válce,  je tu dost bahna.  Dneska jsem dala 4 birdie za sebou,“ sdělila Klára do telefonu.

Klára Spilková jako třetí z kvalifikace hrála první kolo jamkovky s 30. hráčkou Italkou Bianca Maria Fabrizio. Kolo bylo na hodinu pro déšť p přeloženo. Spilková vyprovodila Italku už z jedenácté  jamky suverénním výsledkem 8/7. V neděli se hraje čtvrtfinále a semifinále. V pondělí se hraje finále na 36 jamek.

Klára Spilková hrála v druhém kole kvalifikace  na Tropheé Esmond opět 72 (+1) a  do pavouka jamkovky postoupila z třetího místa výsledkové listiny (+2). Emily Curry Bartoňová hrála o děvet ran hůře než v prvním kole (73,82) a mezi dvaatřicet  hráček jamkovky  nepostoupila.   V kvalifikaci byla nejlepší obhájkyně loňského titulu Leona Maguire (E). 
Daniel Suchan hrál stejně jako v prvním kole Tropheé Carlihan (83,83) a zůstal daleko od postupových míst na 101. pozici.

Pavouk jamkovky

Klára Spilková, Emily Curry Bartoňová a Daniel Suchan budou tento týden reprezentovat Českou republiku na Mezinárodním mistrovství Francie juniorů a juniorek 2010.   Dívky budou hrát Tropheé Esmond na hřišti Saint Cloud u Paříže, s parem 71 a délkou 5.914 metrů,  chlapci Tropheé Michel Carlihan na hřišti Belle Dune na pobřeží Lamanškého průlivu. 
Klára Spilková jede do Paříze s přetěžkou úlohou, obhájit loňskou stříbrnou medaili. Dívčí titul bude obhajovat loňská přemožitelka Spilkové Irka Leona Maguire. Mistrovství probíhá od 1. do 5. dubna.
Hrají se dvě kola kvalifikace, ze které se postupuje do jamkovky.

Odkazy:   Hřiště St. Cloud    Saint Cloud GC na satelitní mapě      Hřiště Belle Dune      Belle Dune na satelitní mapě

Z archivu Golf.cz:   Klára Spilková na Esmond Trophy 2009

foto © Ivan Paggio