Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Zraněný Jason Day nedohrál BMW Championship

12.09.2016 | Taťána Belšánová | publikováno v rubrice Novinky, Turnaje, V zahraničí
A A A
Jason Day

Jason Day

Aktuální světová jednička Jason Day nedohrál turnaj BMW Championship. Během finálového kola musel z turnaje odstoupit kvůli bolestem zad. Šampión z roku 2015 se z turnaje odhlásil po osmé jamce a je momentálně na 4. místě ve FedEx Cupovém žebříčku.

Australana sužovaly problémy se zády už dříve. Z turnaje BMW Championship se musel ze stejného důvodu odhlásit už v roce 2014. Letos ho bolest zad potrápila na turnaji WGC Match Play a loni na Barclays. V obou případech se přes bolest dokázal přenést. A nakonec vyhrát.

„Jason je v pořádku, jen ho teď trápí bolest zad, ale nemyslím si, že je to pro něho něco nového. Už se s tím potýkal dříve,“ řekl Bud Martin, manažer světové jedničky. Zatímco Dayův přítel Tiger Woods si vzal kvůli problémům se zády více než roční volno a nyní ohlásil říjnový návrat na světová hřiště, u Daye to vypadá, že si bude muset vzít zdravotní pauzu nyní on.

Turnaj BMW Championship vyhrál Američan Dustin Johnson s neuvěřitelnými 23 ranami pod par. O tři rány více zahrál Paul Casey a třetí místo obsadil Roberto Castro.