Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Západ znovu (podruhé) poráží Východ!

10.10.2004 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

V sobotu 9. a neděli 10. října se v Golf Parku Plzeň hrálo 7. utkání Východ ČR vs. Západ ČR. V historii šesti předcházejících ročníků výběr Západu dokázal vyhrát pouze jednou – vloni v Darovanském dvoře.
Česká obdoba Ryder Cupu byla zahájena v sobotu dopoledne čtyřmi klasickými foursomy na jamky. V nich se oba výběry rozešly smírně 2:2. Odpoledne se hrály čtyři čtyřhry na rány. V nich už byl Západ o fous úspěšnější a ze čtyř rozdávaných bodů získal 2,5, zatímco Východ jen 1,5 bodu. Po prvním hracím dnu se Západ ujal mírného vedení 4,5 ku 3,5 bodu. O všem rozhodla neděle, kdy se hrálo o devět bodů v devíti dvouhrách na rány. A Západ znovu tahal za delší konec, když zvítězil hned v šesti z devíti zápasů! Třešničkou na dortu bylo vytvoření nového rekordu hřiště v Golf Parku Plzeň. Ode dneška má hodnotu 71 úderů a na svědomí ho má specialista na rekordy nových hřišť, Petr Němeček z pražského Erpetu.

Západ slavně obhájil své loňské vítězství celkovým skóre 10,5:6,5 bodu a po zásluze převzal nádherný pohár. A Východ? Tomu nezbývá než čekat zase rok…

V sestavě Východu nastoupli Jiří Holý, Tomáš Kamas, Jiří Korda, Pavel Korda, Stanislav Matuš, Martin Peterka, Marek Růžička, Viktor Skalle a Roman Svoboda. Kapitánem byl Zdeněk Kodejš, jeho asistentem Jiří Kodeš.

Západ reprezentovali Ondřej Lébl, Jan Mergl, Petr Němeček, Petr Nič, Marek Nový, Petr Skopový, Lukáš Tintěra, Vladimír Velenský a Jan Zedníček. Kapitánem byl Prokop Sedlák, jeho asistentem Pavel Drda.