ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Základní část série Czech Mid-Amateur Tour skončila v rakouské Fontaně

30.07.2006 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Poslední možnost získat cenné body do konečného žebříčku základní části letošní serie měli mid-amatéři v pátek 28.7. na rakouské Fontaně. Propozice soutěže jasně určují, že prvních 66 mužů a 12 žen konečného žebříčku základní části si zajistí účast v posledním turnaji Masters.

I z tohoto důvodu se na rakouský golfový skvost Fontanu dostavilo téměř sedmdesát hráčů. Golfový resort Fontana ležící pár kilometrů od Vídně směrem na Graz je bezesporu nejkvalitnějším a zároveň nejkrásnějším hřištěm v Rakousku. Napovídá tomu i fakt, že se tam letos hrál turnaj Europaen PGA Tour nesoucí název BA-CA Open 2006. Vysoké kvalitě však odpovídá i cena a letošní fee se pohybuje v relaci 150-175 EUR. Ovšem kdo si jednou na Fontaně zahrál, určitě se sem bude chtít zase vrátit a zažít ten nádherný pohled, třeba z odpaliště sedmnáctky.

V mužské kategorii je pořadí na vrcholu žebříčku vyrovnané a tak sledovat souboj o titul absolutního vítěze bude zajímavé až do konce soutěže. Jak tedy dopadl boj o poslední body do žebříčku ? Na Fontanu se dostavili všichni hráči mající šanci titul absolutního vítěze získat. Čekalo se tedy, kdo bude mít svůj den a pokoří těžké a náročné hřiště, navíc za stále panujících tropických veder, které se nevyhnuly ani Rakousku a na Fontaně naměřili 36°C.

Zahrát na Fontaně pod osmdesát je opravdu velmi dobrý výkon a ten se povedl jedinému hráči a to Radkovi Votrubovi a výsledkem 77 zaslouženě zvítězil. Stříbrnou příčku si z Fontany odváží „duchovní otec midů“, Ilja Ehrenberger za výkon 81 ran a stejným výsledkem se z bronzu těší František Foldin.

V ženách se žádná hráčka pod osmdesátku nedostala a tak si výsledkem 86 zajistila další vítězství Eva Hlaváčková, druhé místo patří Ivetě Uhrové za 92 a bronzovou příčku si odnesla Kamila Pobudová.

Všem hráčům patří poděkování nejen za účast v turnaji, ale zejména za dokončení celého kola v tropickém vedru. Odměnou jim byla koupel v jezeře s vodou, která má barvu jako na Jadranu.

Teď už čeká ty šťastné midy, kteří se umístí do 66.místa (12 ženy) žebříčku poslední turnaj MASTERS na Čeladné v termínu 17.-18.8. Žebříček najdete na www.mid-golf.cz

[Gallery not found]
Počet přečtení: 435
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017