Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Z Karlštejna do Plzně

26.07.2005 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Prázdniny, Karlštejn a dětská túra patří už neodmyslitelně k sobě. Tentokrát se turnaj na Karlštejně hrál jako Národní Tour Mládeže ČGF – Dětská Golf Tour 2005 – Karlík a sjelo se na něj přes sto dětí z celé republiky. Další turnaj proběhl hned druhý den v Plzni – Dýšině, kam dorazila necelá šedesátka dětí.
Prázdniny, Karlštejn a dětská túra patří už neodmyslitelně k sobě. Tentokrát se turnaj na Karlštejně hrál jako Národní Tour Mládeže ČGF – Dětská Golf Tour 2005 – Karlík a sjelo se na něj přes sto dětí z celé republiky.

Další turnaj proběhl hned druhý den v Plzni – Dýšině, kam dorazila necelá šedesátka dětí. Den na Karlštejně Novinkou turnaje bylo tentokrát rozdělení na kluky a holky v kategorii do dvanácti let, stejně jako u kadetů a kadetek.

A jak sdělila své dojmy vítězka turnaje na Karlštejně i v Plzni Dýšině karlštejnská Emily Curry-Bartoňová: „Nejvíce to vřelo v kategorii kadetů. Rozhodla, ale až druhá devítka. Honza Ryba (GCK) ji šel jednu pod a získal první místo. Stříbro si odnesl Martin Pospíšil ze 79 ranami. Třetí byl Honza Šaroch 81 ran, který šel druhou devítku 1 nad.“ A jak se dařilo Emily, která zvítězila v kategorii kadetek? Emily Curry-Bartoňová: „Povedlo se mně prvních devět jamek, šla jsem jednu nad. Druhou devítku jsem jako vždy trochu pokazila, 3 nad, dohromady 76 ran. Jsem spokojená, teď se mi docela daří. No, ještě uvidíme, navíc konkurence je dost velká…“

Turnaj přerušila bouřka, ale nakonec se přece jen dohrálo. Ve zbývajících kategoriích si odnesli zlaté medaile: Jessica Korda (GCK), Lada Kozáková (ZGCK), Martin Příhoda (RGCML), Michal Kuchařík (ZGCK).

Druhý den se hrálo v Dýšině u Plzně a „vyhrál“, kdo se nelekl deště. Turnaj vstoupí do historie DGT jako ten, ve kterém skrečovalo nejvíce hráčů. Ale kdo umí, umí. Martin Příhoda Z RGCML zahrál skvělých 75 ran a zajistil si vítězství v kategorii žáků do čtrnácti let.

Při vyhlašování výsledků se do dětí pustila vždycky velmi tolerantní organizátorka DGT Amara Zemplinerová. Takže, vážení, to už muselo být. Nelíbilo se jí množství hráčů, kteří skrečovali, protože to nebyli ani ti nejmenší, ani ti nevybavení do deště. Že by někteří uměli hrát golf jenom když nefouká vítr, je příjemných dvaadvacet a dobře se vyspali? A někteří navíc měli problém s ohýbáním, nebo že by doma zapomněli vypichovátka? Možná si mysleli, že v dešti se pičmarky opravují samy.

Příště vás čekají zase dva turnaje. 29. srpna v Cihelnách a 30. srpna v Mariánských Lázních. Mezi nimi bude oblíbený golfový kemp. Takže máte letos ještě šanci trochu si napravit reputaci.