Ypsilon Golf Challenge by Alex Čejka Liberec – den poslední

23.08.2008 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Benson

V deštivém posledním kole pro sebe rozhodl turnaj  Angličan Seve Benson, když na třetí jamce rozehrávky porazil doposud vedoucího hráče Španěla Rafaela Cabrera Bello. Třetím hráčem rozehrávky byl Jihoafričan Branden Grace, který v přívalovém dešti hrál neuvěřitelných 64 ran.Pro Bensona je to druhé vítězství v sérii Challenge a další krok k účasti na European Tour.

Čtvrté kolo proběhlo v přívalovém dešti a Benson dokončil turnaj s konečným výsledkem -16, stejně jako Španěl Cabrera Bello a Jihoafričan Branden Grace, jehož 64 v tomto počasí je prostě udivující.
V rozehrávce těchto tří hráčů vypadl Grace na druhé jamce rozehrávky. Benson rozhodl o vítězství na třetí jamce rozehrávky. Sekvenci jeho posledních úderů najdete dále na nádherných fotografiích Antonína Krčmáře.

Třetí kolo přineslo stejně kvalitní výsledky jako ta předchozí. Sedmnáct hráčů hrálo pod původní rekord hřiště před turnajem (69), >čtyřicetsedm hráčů z šedesátiosmi se vešlo do paru hřiště 71. Rekord hřiště tentokrát odolal, výsledek kola je 65, který zahráli Cabrera a Benson.

Lídr předchozích kol Portugalec Ricardo Santos dnes hrál „jenom“ v paru (o sedm ran hůře než včera) a propadl se z prvního na osmé místo.

První kolo i druhé kolo naznačily, že do Liberce přijeli silní hráči. Rekord hřiště 69 překonali v prvním kole hned čtyři hráči (65) a v druhém kole byl nový rekord několikrát překonán a dvěma hráči snížen na 63 ran.

Do paru hřiště se vešlo 105 hráčů, všichni postupující do třetí kola jsou tři rány pod par.

Bohužel mezi nimi není jediný český hráč. Asi bude snadné je odsuzovat, ale letmý pohled do výsledkové listiny loňského EPD z Liberce říká, že u hráčů, kteří se účastnili obou turnajů na stejném hřišti hráli pouze Kučera o 10 ran a Skopový o 12 ran hůře než loni.
Mrůzek hrál o čtyři rány lépe, Babický o tři lépe, Lébl o osm lépe, amatér Liesser o čtyři rány lépe, Štryncl dokonce o devatenáct ran lépe. A to jsou pouze Ti porovnatelní.

Spíše dejme zapravdu golfovému euroskeptikovi Andreji Haladovi který tvrdí, že přes vzrůstající kvalitu našich hráčů jsme za Evropou ještě dost daleko. V Liberci se zřetelně ukazuje, že Evropa na nás nečeká.

Umístění našich hráčů ze 154 účastníků:

—— cut —————————
99. Nový (am)
110. Horsky
110. Štrougal
110. Němeček
118. Lébl
122. Procházka (am)
125. Štryncl
125. Stanislav (am)
125. Páleník (am)
135. Babický
138. Korda (am)
141. Lieser (am)
142. Mrůzek
144. Kučera
144. Nič
147. Skopový
149. Kamas (am)
151. Janda
152. Štika
154. Barusel

Informace o hřišti ….. Hřiště na satelitní mapě ….. Stránka Challenge

 

.